Detail příspěvku: Vitariánský kečup: Vitakečup

Vitariánský kečup: Vitakečup

autor: | Čvn 19, 2015 | Tělo | 0 komentářů

Návštěvy: 21

Takže milé Popelky, protože se blíží čas rajčátek sladkých a domácích, je ta pravá doba vyzkoušet pravý vitariánský kečup. Inspiraci na něj jsem získala z již zmiňované knihy Růženy a Andrease Wegenerových a snad mi oba odpustí, že už během přípravy mi šly hlavou další nápady, jak tuto lahůdku ozvláštnit. V podstatě k ní potřebujete jenom dobrý olej, sušená rajčata a sladká dobrá rajčata čerstvá. To ostatní lze s klidem nechat na fantazii.

Takže se pojďme nejprve podívat na originální recept…

 

VITAKEČUP

 

Zcela klidně se může stát i základem pro klasické těstoviny, zapékané či grilované maso nebo k dušené zelenině či vařeným bramborám. K čemukoliv. To jen pro všežravce.
Jinak jde o čistě raw recept a nejlépe chutná na zeleninovém salátu, s okurkami nebo – ehm… světe div se, nejlahodněji jsem vitakečup vnímala zase na hezky rozkrojeném rajčátku…

 

Potřebujeme mixér, 4 hodiny k namáčení sušených rajčat a 5 minut času k mixování.

50 g namočených sušených rajčat

100 g rajčat

10 g cibule

1 datle, bez pecky

1 polévková lžíce citronové šťávy

1 polévková lžíce olivového oleje

¼ hrnku vody

1 stroužek česneku, majoránka (volitelné)

 

17728Nzl.jpg

 

Tak takto nějak vypadala moje příprava. Sladila jsem fíkem, kořenila cibulovou natí a česnekem. Namočená rajčata jsem čekala, že přiberou na objemu a váze více,  ale ony jen tak nepatrně, aby se neřeklo, že moc ztloustla… Elegantní italské krásky na italském slunci sušené – no jak jinak si to vysvětlit….

 

Příprava:  Všechny suroviny společně rozmixujeme na roztíratelnou pastu. Pokud chceme kečup tekutější, přidáme více vody, pokud ho chceme jako hustou omáčku, vodu nepřidáváme a případně ho ještě propasírujeme přes sítko.

 

17729NWN.jpg

 

Né uplně vábný pohled do mixéru, spojená hmota ale nádherně voní. Propasírování přes sítko je jistě dobrý nápad, chcete-li elegantní hladkou omáčku.

 

Nejvíce mne na podobných receptech baví obměny.  Myslím, že česnek je v receptu moc agresivní, zvolila bych skořici pro docílení co nejvíce podobné chuti klasickému kečupu. Anebo, pro omáčku vyloženě voňavou a pikantní, přidat ještě chilli papričku nebo kousek snítky rozmarýnu. Anebo bazalku!

 

Vitakečup mne baví, protože se s ním dá kouzlit. A to je kouzlo celé živé stravy. Můžete se naučit nové úpravy jídel a časem třeba přijdete na to, že jsou tak dokonalé, že se bude jejich podíl ve vašem jídelníčku zvyšovat.

 

17730M2M.jpg

 

Výsledek bez sítka je poněkud kostrbatý, ale i tak vášnivě dobrý!!

 

Inspirace knihou 155 receptů, Gurmánská živá strava… Růžena a Andreas Wegenerovi žijí společně v Německu, kde si pěstují na vlastní zahrádce většinu svých plodin. Růžena je od roku 2009 vitariánkou, předtím byla vegetariánka a pak veganka. Tvrdí, že vitariánství podle ní přináší do života člověka klid a pochopení prapodstaty lidského bytí. Tato osvětová kniha je výtečným počinem už jen proto, že přibližuje a ukazuje gurmánskou tvář syrové stravy.

 

Vydalo nakladatelství IFP Publishing, s.r.o., 2014, www.ifp-publishing.cz

 

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Matěj se narodilo hebrejštině. Pradědečkem je mu jméno Mattytja, doslovně „Mattyth Jáh(u)”,což se překládá jako „dar Boží”. Stejný základ má i jméno Matyáš, které je archaickou podobou jména Matěj. Oba jsou tedy „darem od Boha“. No a takový božích dárečků nám po ČR běhá 421.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 5
  • 494
  • 49 169
  • 387 549
  • 2 380 395
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet