Tělo

Trápí vás suchý kašel? Poradíme, co dělat

0 Shares

Nepříjemný a dráždivý suchý kašel může mít více příčin. Vždy ale toužíme, aby co nejrychleji zmizel. Není totiž nic horšího, než se rozkašlat v nejméně vhodnou chvíli a neumět to zastavit. Nepříjemný je i pocit poškrábaného krku. A co může pomoci při kašli? To se dozvíte v tomto článku.

Jak poznat suchý kašel?

Typickým poznávacím znakem suchého kašle je absence hlenu. Běžný vlhký kašel má za cíl vykašlat hlen, jehož součástí jsou zbytky buněk imunity a nežádoucích patogenů.

Naopak suchý kašel

(https://www.vicks.cz/cs-cz/centrum-p%C3%A9%C4%8De-vicks/lecba-a-uleva-od-priznaku-chripky-a-nachlazen%C3%AD/suchy-kasel-a-vlhky-kasel)

 

26353ZjA.jpg

 

je označován jako neproduktivní, protože při něm není vylučován žádný hlen. U vlhkého kašle chceme, aby dále pokračoval a hlen byl vyloučen.

 

Opačnou variantu se však snažíme zastavit, protože jde o velmi nepříjemnou záležitost bez pozitivního dopadu na tělo.

 

Co může pomoci?

Vhodnou pomocí je dostatečný přísun tekutin pro zvlhčení suchého a podrážděného krku.

 

Vhodný je také sirup na kašel (http://www.vicks.cz/vyrobky/meddex-syrup-na-suchy-kasel/) s tlumícími látkami pro úlevu od úporného kašle.

 

26354NmM.png

 

Doporučuje se také med a nejrůznější uklidňující bylinné sirupy. Pro podporu imunitního systému jen důležité přijímat dostatek vitamínů a minerálních látek v ovoci a zelenině. Dodržujte také klidové režimové opatření, nepřepínejte se a snažte se vyhýbat stresu, který nijak nepomáhá při léčbě a odeznění potíží.

 

Návštěva lékaře při delších obtížích

Při kratších obtížích a v rámci vlastní první pomoci je dobré využít volně prodejné léky na kašel (http://www.vicks.cz/).

 

Pokud však obtíže trvají, nebo dokonce dochází ke zhoršení, je na místě navštívit lékaře. Ten provede důkladná vyšetření a určí diagnózu pro nasazení účinné léčby, která zabrání rozvoji onemocnění do horších forem. Nemoc se nesnažte přecházet jen z toho důvodu, že se vám nechce k lékaři. Tím totiž zhoršujete svůj stav a zaděláváte si na větší problémy, jejichž odstranění může být mnohem komplikovanější.

 

Zpracovala: Placla


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x