Detail příspěvku: Strašák jménem atopie: Co podstatného byste o ní měli vědět?

Strašák jménem atopie: Co podstatného byste o ní měli vědět?

autor: | Úno 6, 2018 | Komerce, Tělo | 0 komentářů

Views: 146

Některá onemocnění sice člověka neohrožují na životě, ale vůbec to neznamená, že by se o nich nemělo mluvit. K těm nejnepříjemnějším, a bohužel velmi častým patří atopie – kožní onemocnění, které se obvykle vyskytuje u dětí, u mnoha jedinců následně přetrvává až do dospělosti, a v horším případě pronásleduje dotyčného po celý život. 

Alarmující je, že se počet atopiků za poslední dvě dekády téměř ztrojnásobil. V tomto článku se dočtete všechny podstatné informace, které byste o atopické dermatitidě měli vědět.

 

Základní definice atopie

Atopická dermatitida neboli atopie je zánětlivé a svědivé kožní onemocnění, jehož příčinou je narušená kožní bariéra. Je dědičná, momentálně nelze zcela vyléčit (pouze zmírnit projevy) a úzce s ní souvisí poruchy imunitního systému.

popelky.cz/pokus_sablona bioderma cz com 01

popelky.cz bioderma cz com 01

 

Koho atopie nejčastěji trápí?

Onemocnění se nejčastěji objevuje již v útlém věku, ale u většiny dětí příznaky postupně odezní. U některých jedinců však dochází k prvním projevům až v dospělosti.

 

Zda se atopická dermatitida projeví, závisí především na genetických předpokladech. V případě, že je jeden z rodičů atopik, je šance na „zdědění“ onemocnění cca 20 – 40 %. Oba rodiče atopici znamenají riziko kolem 40 – 60 %.

 

Čím si atopici obvykle procházejí?

K typickým projevům atopické dermatitidy patří nepříjemné pocity napnuté, citlivé a velmi suché pokožky. To je však teprve začátek – časté jsou také alergické reakce a ekzémy vyvolané některými potravinami. Z tohoto důvodu si musí atopici hlídat životosprávu a vyřadit z jídelníčku potravinové alergeny, jako jsou čokoláda a některé exotické ovoce.

 

Atopie může do značné míry ovlivnit také duševní pohodu. Kombinace suché kůže, svědění a bolestivého ekzému postiženému na náladě nepřidá. A když se onemocnění projeví na viditelných místech – například v okolí očí a úst, může vést ke sníženému sebevědomí, úzkostem a depresím.

 

popelky.cz/pokus_sablona bioderma cz com 02

popelky.cz bioderma cz com 02

Pár dobrých rad na závěr

Život s atopií není procházka růžovým sadem, ale dobrá zpráva je, že díky správné životosprávě lze projevy výrazně zmírnit. Atopik musí být důsledný a vyhýbat se alergenům a rizikovým faktorům, které jsou příčinou ekzémů a zánětů.

 

Samozřejmostí by měla být i svědomitá péče o pokožku vhodně zvolenou kosmetikou pro atopickou pleť. Při výběru se vyhýbejte produktům s obsahem alkoholu – zaměřte se na krémy a masti, které pokožku udrží mastnější a efektivně ji ochrání před okolními vlivy.

 

Svědomitá péče o pokožku, přináší atopikům velkou úlevu.

 

Společně se správnou stravou jde o dva zásadní předpoklady pro lepší život s atopickou dermatitidou.

 

Zpracovala: Silvie Dluhošová


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve ŠTÍRU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 285
  • 383
  • 18 115
  • 347 851
  • 2 476 059
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet