Detail příspěvku: Magický herbář i zvěrokruh od Petry Neomillnerové jsou kapesní klenoty

Magický herbář i zvěrokruh od Petry Neomillnerové jsou kapesní klenoty

autor: | Led 16, 2012 | Magie | 0 komentářů

Views: 29

Petra Neomillnerová: Magický herbář

Petra Neomillnerová: Magický zvěrokruh

Dvě malé kapesní knížky s touto tématikou mohou vzbuzovat rozpaky. Zkrácené a upravované verze čehokoliv se totiž jen málokdy podaří. Tady se to bez výjimky PODAŘILO!

Miniaturní encyklopedie, do kterých se Petře Neomillnerové podařilo vměstnat čtivou formou nejen základy informací, ale i mnohé další, rozvětvené a pro mě třeba úplně neznámé.

Petra Neomillnerová je jednou z nejúspěšnějších autorek součastnosti, zaměřuje se zejména na žánr  fantasy, ale také mimo tyto dvě vydala tři knihy o magii (kameny, runy, milostná magie).

 

Magický herbář

Hned v úvodu nás autorka navnadí. A to moc krásně.
Milou pozvánkou do zahrádky prosluněné, i stíhané podzimní plískanicí a hlavně nádherným povzbuzením, že KAŽDÝ z nás má intuitivní schopnost rozeznat na co která bylinka je. Schopnost tak zasunutá a tak utlačovaná, že se nám dnes ozývá jen snovou matnou vzpomínkou jako odkaz našich předků. A pokračuje vlastními bylinkovými začátky a základními informacemi o magii i léčivých účincích bylin.

 

A potom se rozjíždí plejáda všech možných bylinek.
Vzhledem k rosahu knížky tu nejsou všechny – pochopitelně – a to je obrovská škoda.

 

Z jediného důvodu – knížka je psána tak, že máte chuť si s ní sednout někam do koutku, udělat si bylinkový čaj a být vděčná za to, že existujete. Najdete tu i recepty nejen na očistné vody, kadidla, čarovná vína, ale také na čarodějnický med lásky.

 

No tomu neodolám a podělím se…

 

Čarodějnický med lásky

1 hrnek světlého medu, 2 zlomené tyčinky skořice, 1 lžička celého hřebíčku, 1 kousíček zázvorového cukru, 2,5 cm kousek sušené citronové kůry, 2,5 cm kousek vanilkového lusku, 1 špetka mletého kardamonu, 2 růžové svíčky, 1 sklenice s uzávěrem.

 

Všechny bylinky a med posilte svým magickým záměrem. Dejte bylinky do sklenice s uzávěrem, přidejte med a protřepávejte, dokud se všechny bylinky nenamočí. Uzavřete a dejte sklenici na oltář mezi dvě růžové svíčky. Rozsviťte je a nechte shořet. Med nechte 3 týdny uležet na tmavém místě.  Malé porce přidávejte do jídla a
teplých nápojů  k podpoře příjemných pocitů a lásky.

3525YmE.jpg

 

Obě knížky k sobě náramně ladí

Sice mi není styl čarování s bylinkami zas až tak blízký, ale přesto tuhle knížku odkládám do knihovničky s tím, že budu-li chtít pohladit na duši, zalistuju v ní. Kdekoliv…

 

Magický zvěrokruh

 

Tak na tuhle knížku jsem se těšila a otevřela jako první.  Nezklamala, nadchla! Na velmi omezeném prostoru tu autorka dokázala velice čtivě shrnout základní charakteristiky znamení a dokonce přidat i to, co může překvapit, nebo to, co jsem ještě o nich nevěděla.  Nejsou to žádné zkrácené opisy z jiných tlustých a obsáhlých knih, ale je v tom autorka sama. Její osobnost, její cítění.

 

V první části knížky vám představí úlohu jednotlivých planet, tu základní, třeba Venuše jako planeta lásky, smyslnosti a pozemských potěšení, Pluto naopak planetou strachu a smrti, ale kupodivu také oplození. Nebo Neptunova touha po romantických dálkách, inspirace, tvůrčí princip, ale také skony k sebedestrukci.

 

Petra Neomillnerová začíná netradičně Kozorohem, hned se dozvídáme proč. Bere to od ledna, a navíc… sama je Kozoroh. A protože na ní charakteristiky nikdy moc neseděly, dívá se nejen na Kozoroha (ale i na jiná znamení) poněkud netradiční optikou!

 

To bych považovala za velký klad této knížečky, protože v ní najdete milou a příjemnou formou podány osobnostní rysy jednotlivých astrologických znamení. Jak se chovají v milostném životě, v posteli a koho k sobě přitahují, s kým to naopak klapat nebude?  Jací jsou v práci, jaké jsou jako malé dětičky a které kameny k nim patří? A jakými dárky jim uděláte radost? Tak tohle vše najdete právě v Magickém zvěrokruhu.

 

Tyto dvě knížky jsou maličkými, leč svým obsahem velkými…

 

Bylo mi opravdu velkou ctí…a velkým potěšením na té nejjednodušší lidské, člověčí a ženské úrovni.

 

3526ZWN.jpg

 

Příjemně je knížka zpracovaná i graficky. Jednoduše, vkusně a elegantně. Budí důvěru.

 

Vydalo nakladatelství Epocha, 2011, www.epocha.cz


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve ŠTÍRU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Leoš je podle nejnovějších tézí původem ze staroněmčiny. Jeho základní podoba byla Leopold nebo Leonard, což vzniklo ze spojení slov „leute“ - člověk a „bald“ – statečný. Je ale možné, že první část tvoří slovo „leo“, což je lev. Jméno by tak bylo překladem nejblíže významu „silný, lví člověk“. A takových je v ČR hnedle 5727.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 83
  • 371
  • 17 900
  • 347 435
  • 2 476 228
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet