Detail příspěvku: Rychle stopnout migrénu!

Rychle stopnout migrénu!

autor: | Zář 1, 2011 | Tělo | 0 komentářů

Návštěvy: 204

Zní to jako agitka přípravku, který slibuje zhubnutí 10 kg za týden. Prostě nemožné. Málokdy je možné migrénu stopnout. Tedy pokud tedy nemáte v šupleti tu speciální tabletku, která má mocné vedlejší účinky, ale také ten jeden žádoucí a sice, že migrénu stopne. Já jsem se zaměřila na více či méně přírodní a běžně dostupné prostředky, kterými si lze pokusit pomoci.  Kdyby vám pouze jednou pomohl jeden z těchto postupů, lze to brát jako úspěch.

Každý den bez migrény je totiž děsně fajn.

 

Je to mrcha vrtkavá a s návody si pohrává

Představme si migrénu jako krutou  čarodějnici v černém, trochu vrtkavou a náladovou, jak jí předhazujete jeden způsob za druhým. A ona si vybírá…kdoví. Třeba dneska má náladu na tohle a třeba taky ne.

 

Takže co pomůže jednou, nemusí pomoci podruhé. A naopak, co nepomůže desetkrát, může pomoci pojedenácté. Je to prostě ruská ruleta. Čím tedy střílet?

 1. Káva s citronem – starý klasický recept. Nikdy jsem to neochutnala, myslím, že bych vrhla už jen z té chuti. Ale kdoví… moje alternativa a sice pekelně silný černý čaj s citronem má procentuelně mizivou úspěšnost. Kávový kofein je asi lepší než čajíčkový tein.
 2. Tabletka na bolest zapitá kofeinovým nápojem nebo energetickým nápojem. To druhé je mírně řečeno o ústa, ovšem zapít běžnou tabletku na bolest kávou nebo coca-colou už je trochu snesitelné a mnohdy to opravdu může pomoci, protože to urychlí nástup  účinku a zesílí jeho účinnost.

1052MjM.jpg

 1. Často prý pomůže mátový čaj. Na mě příliš slabá káva…
 2. Akupresurní bod na vrchní části ruky na spojnici kloubu palce a ukazováčku jsme si již ukazovali. Funguje, každopádně tlumí. Má-li migréna spojitost s krční páteří, pak pomůže i hlazení vnější strany palce. Jak u nohy, tak u ruky. Někomu pomáhá vyhmatání bolestivého bodu u nadočnicových oblouků nebo u kořene nosu a jejich tisknutí.
 3. Horká koupel, ideálně v tichu a tmě.
 4. Hodně studená voda na hlavu. Prostě si pustit na hlavu studenou vodu z kohoutku. Nejde to praktikovat v téměř žádném pracovním procesu, to je pravda… ale několikrát mě tohle zchlazení velmi pomohlo. Ne napořád, ale učinilo další zhruba půlhodinku celkem snesitelnou. Sice člověk vypadá jak z rybníka vytažený, když to zopakujete třikrát po sobě, koledujete si o rýmu, ale v tom zoufalství udělá člověk cokoliv.
 5. Studený nebo teplý obklad na čelo, tlumí bolest spíše tím, že vám dá nový vjem na hlavě, tudíž lehce odvede pozornost. Je-li vhodný studený nebo teplý může být velmi individuální a hlavně vždy jiné.
 6. Relaxační hudba. Nebo i obyčejně tlumeně puštěné rádio – spíš hudba než slova. Odvede pozornost a ukotví vnímání vědomí na jiné úrovni a vnímání bolesti se  tak sníží.  Pozor, funguje jen někdy, i když relaxační hudba by měla fungovat vždy. Kabáti jsou už sporní Smile. Samozřejmě tu platí to, že je dobré přitom ležet v posteli v tichu a klidu, poslech hudby jen ještě více utlumí bolest a prohloubí odpočinek.
 7. Zázvorový čaj s citronem. Je to prý super lomcovák i na nachlazení, ale někomu zabírá i na migrénu.
 8. Soustředění se na nohy. Dělejte s nimi cokoliv. Do studené vody s nimi, do horké nebo  prostě jen čiré soustředění své energie do nohou. Migréna je přetlak v hlavě,  někde se tedy energie nedostává… logicky dole. Takže soustředěním se na nohy a cílená vizualizace odvádění horké energie z hlavy do nohou může pomoci… Nevím, je to možné, tak silná ve vizualizaci ještě nejsem.
 9. Když jsme u těch dolních partií, tak prý migrénu v začátku spolehlivě zastaví orgasmus. Princip stejný, upustíte přetlak jinudy. Doporučuje Louise L. Hay ve své knize Miluj svůj život, což je téměř kultovní záležitost. A navíc tak migrénu – nemoc hysterek – léčili kdysi v historii. Dámy chodili na masturbační terapie k lékařům a tím se zbavovali právě krutých bolestí hlavy. O účinnosti však už zdroje mlčí.
 10. Sníst jablko a užít acylpirin, toť tip jedné z Popelek. Doporučuje ještě lehnout si na zem s nohama nahoře. Protože mě to velmi zaujalo, uvádím i tady…Díky Vereno!
 11. Rychle se najíst! Zpočátku záchvatu, či spíše ve chvíli, kdy ještě není, ale už mi není „ono“… mívám vlčí hlad po sušenkách (máslových, takový mřížkatý, pamatujete, existují ještě???, esíčkách nebo derby sušenkách) nebo po chipsech či bramborech jakékoliv úpravy… prostě sacharidy! Pokud to „zajím“ včas a správně, černá čarodějnice migréna hodí nohy na trnož a návštěvu odloží. Většinou to ale nevzdá…
 12. Nohy nahoře. A to nejen po jablku a acylpirinu, ale doporučuji to i ve vaně, v posteli, kdekoliv, kde si právě snažíte bolest ztlumit.
 13. Teplo na podbřišek. Je to zvláštní, ale tenhle recept mi přišel velmi podivný, do té chvíle, než jsem si jednoho migrénového dne uvědomila, že moje nejoblíbenější poloha ve chvílích nejhorších je právě vleže s jednou rukou na této oblasti, tedy těsně  pod pupíkem. Je to opět o té nerovnováze čaker, horní a dolní. Uzemněte se teplem a uvědomění si  svého podbřišku, přinejmenším to přinese lepší navedení se do blahodárného spánku. Od bolesti to rozhodně nepomůže, troufnu si tipovat….
 14. Trochu alkoholu. Stejně jako káva. Někdy pomůže, někdy naopak příznaky zhorší.
 15. Dejte si pálivé jídlo. Chilli je ideální. Opět vám to rozšíří cévy a to může pomoci, ovšem i naopak.

1053YmY.jpg

 1. Větší dávka l-tryptofanů. Tyto léky jsou volně prodejné a používají se na zlepšení nálady. Větší dávky – cca 5 tablet (či jinak dle návodu) při akutní migréně prý dokáží zastavit či zmírnit záchvat. Zkusila jsem dvakrát a výsledek  – nic.

To je tedy mých osmnáct tipů pro boj s migrénou.

 

Jsou to zbraně malé, asi jako jít s prakem honit tygra, ale kdo ví, může se stát, že se trefíte šutrákem z gumy tygrovi do oka a on dá holt pokoj. Nebo bohužel naopak. Upozorňuji, že mnohé z těchto tipů mohou mít dopředu nenodhadnutelný účinek a sice zhoršení začínajícího záchvatu.

 

Je to prostě ruleta s prakem.

 

Tak hodně štěstí a postiženým co nejméně návštěv a dýchánků s paní Migrénou.

 

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Matěj se narodilo hebrejštině. Pradědečkem je mu jméno Mattytja, doslovně „Mattyth Jáh(u)”,což se překládá jako „dar Boží”. Stejný základ má i jméno Matyáš, které je archaickou podobou jména Matěj. Oba jsou tedy „darem od Boha“. No a takový božích dárečků nám po ČR běhá 421.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

 • 470
 • 343
 • 49 636
 • 388 221
 • 2 380 366
 • 3 789
 • 28
 • 1 834
0 Shares
Share
Tweet