Komerce

Nenechte se bolestí svalů odradit od cvičení

0 Shares

Máte za sebou první hodinu spinningu, běh, squash, trénink v posilovně či jakoukoliv jinou fyzickou aktivitu, která vás totálně odrovnala? Nenechte se odradit. Svaly prostě občas bolí, když je donutíte hýbat se trochu více, než byly zvyklé. Příště už lépe odhadnete svou výdrž a bolesti vás trápit nebudou. A co s nimi teď, když jsou tady a znepříjemňují vám život?

 

Namožením svalů trpí jak lidé, kteří moc nesportují a občas se rozhodnou pro svou postavu něco udělat, tak ti, co sportují každý týden. Někteří se v bolesti téměř vyžívají a domnívají se, že bez bolesti nebyl trénink pořádný. To je ale omyl. Příště cvičte raději tak, aby vás bolesti svalů (http://www.olfen.cz/bolest-svalu.php) nepotkávaly.

 

Trocha biologie

Během intenzivní námahy se do svalů uvolňuje kyselina mléčná, která pomáhá jako dočasný zdroj energie. Pokud se jí ale nahromadí příliš, způsobuje několik dní trvající bolest. Odborníci se shodují, že proti tomu pomáhá, když se před cvičením protáhnete, budete dodržovat dostatečný pitný režim a zhluboka dýchat. Také doporučují snížit intenzitu cvičení, jakmile ucítíte bolesti. A to je vlastně úplně základní opatření.

25756MDk.jpg

Dejte si oddych

Jestli vás teď svaly bolí, nechte je odpočívat. Než se vrátí do normálu, může trvat i několik dní. Dopřejte jim ten klid, vykašlete se na trénink, protože trénovat přes bolest stejně není vůbec dobré. Snadno byste si sval mohli dokonce natrhnout a to by byl pak daleko větší průšvih.

 

25757YWI.jpg

 

Velmi dobře k regeneraci svalů přispívá teplá koupel, tak si napusťte vanu, kápněte do ní aromatický olej a udělejte si hezký večer. Svaly se trochu uvolní a bolest povolí. Dalším dobrým tipem jsou různé masti a gely, které seženete v lékárnách. Jistě znáte třeba Olfen (http://www.olfen.cz/) gel. Ten je na bolesti svalů přímo určený. Pomáhají rovněž masáže. Rozhodně si nezvykejte brát si na bolesti svalů prášek. To by byla cesta do pekel.

 

A příště už trénujte šetrněji ke svému tělu.

 

Zpracovala: Silvie Dluhošová


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x