Detail příspěvku: Nemůžete usnout? A nemáte červené pyžamo?

Nemůžete usnout? A nemáte červené pyžamo?

autor: | Pro 3, 2015 | Tělo | 0 komentářů

Views: 24

e mají barvy výrazný vliv na tělesnou a hlavně duševní stránku člověka, věděli už staří Egypťané, Číňané i Indové a ví to i našinec současný. Člověk totiž na různé podněty zvenčí reaguje celým tělem. A na barvy rozhodně!

19282ZWI.jpg

 

Colorterapie staví na tom, že každý orgán je souvztažný k nějaké barvě, a tudíž ho více nežli jiná také ovlivňuje…

 

Konec konců, není to nic divného.

Pocházíme z přírody, ta je přece plná barev, a vůbec ne nedůležitých. Na barvách postavila příroda celou řadu praktických věcí a mnohdy jsou zde barvy přímo životně důležité.

 

Barvy jsou i všude kolem nás.

 

Ovlivňují naši náladu a pocity. Podle toho, jak se cítíme, si například podvědomě vybíráme i oblečení, které si v tu kterou dobu oblékáme.

 

Také úspěšnost magických rituálů je postavena na příslušných barvách. Barvy nás tedy ovlivňují na každém kroku.

 

Dnes zažívá colorterapie, tak jako mnoho jiných, našimi předky vyzkoušených a námi macešsky zapomenutých léčebných metod, zaslouženou renesanci.

 

Pochopitelně, že lékařská věda nám také pomáhá a bez jejího stále se rozvíjejícího umu bychom se v mnoha případech neobešli. Ale proč být jednostranní? Proč cele orientovat na jednu oblast, když máme čím dál víc z čeho vybírat?

 

Lidstvo prochází rychlým vývojem a jeho duševní vhled je čím dál hlubší.

 

I to, co leží za námi, zdánlivě odžité, může být pro nás v rámci zkušenosti do budoucna nesmírně cenné.

 

Schválně, jestli dáte colorterapeutům za pravdu… 

 

Červená barva
Červená barva zvyšuje pocit bezpečí, sebedůvěry a aktivity. Způsobuje zrychlení dechu, zvyšuje svalové napětí a krevní tlak, zrychluje metabolismus – obecně tedy zlepšuje oběhové funkce.

 

19283ZDl.jpg

 

Dokáže příznivě působit při chudokrevnosti, astmatu, nemocech hrtanu a při chronickém kašli. Přebytek červené barvy vyvolává agresi. Nedoporučuje se na spaní, protože tím, jak zrychluje krevní oběh a podporuje aktivitu, může být třeba červené pyžamo, nebo ložní příčinou potíží s usínáním.
Oranžová barva
Oranžová barva v sobě má pozitivní náboj. Příznivě působí proti depresím, nespokojenosti a pesimismu. Může být doplňkově použita proti takovým nemocem, jakými jsou třeba nechutenství, (zvyšuje chuť k jídlu) anémie, anorexie a celá řada depresivních stavů. Přebytek oranžové může vyvolat zmatenost a nepozornost.
Žlutá
Žlutá barva působí proti nemocem lymfatického systému, posiluje nervový systém a pozitivní náladu. Zlepšuje také metabolismus, zvyšuje chuť do práce a pomáhá proti depresi.

 

19285OTI.jpg

 

Žluté světlo podporuje v těle hospodaření s vitaminem „D“. Přebytek může vyvolat únavu a bolesti hlavy.

 

Zelená barva
Zelená je barvou koncentrace. Působí harmonizačně, snižuje vnímání bolesti, je dobrá pokud vás bolí zuby a podporuje regeneraci, obranyschopnost a práci imunitního systému. Působí proti nemocem jako je bronchitida, dávivý kašel a pomáhá s hojením ran a zánětů.

 

19284YzQ.jpg

 

Pozitivní vliv má na relaxaci a detoxikaci těla. Přebytek může způsobit letargii. Do nemocnice pořád celkem vhodná barva (momentálně se od ní, nevím proč, ustupuje), ale myslím, že ne plošně, protože třeba na chirurgii je super, ale do porodnice už méně.

 

Hnědá barva
Je zemitá, praktická a pevná. Má příznivý vliv na kosti a stav vápníku v těle. Podporuje racionální myšlení, pragmatický přístup a schopnost se jasně vyjadřovat. V hnědé se lépe soustředí a lépe počítá. Hnědá barva dodá serioznost, ale ubere sexapel. Nadbytek může být zodpovědný za nedostatek empatie, soucitu a fantazie.

 

Modrá barva
Modrá barva je barvou míru a nekonečna. Působí příznivě při astmatu, zánětlivých a kloubních onemocněních. Pomáhá při bolestech hlavy a migrénách. Přemíra modré barvy působí na člověka jako uspávadlo emocí všeho druhu. Modrá není dobrá do ložnice i přes to, že uklidňuje, protože násobí účinky Luny na tělo. Somnabulové by se měli přímo vzdát nápadu vymalovat si ložnici na modro.

 

Indigová barva
Rozvíjí psychické vnímání a intuici. Působí příznivě při nemocech, které postihují oči, uši a nos. Indigové barvě jsou také připisovány uklidňující účinky. Do pracovny se ale moc nehodí, pokud při práci člověk vysloveně nemedituje.

 

Fialová barva
Fialová je barva emocí, snění, intuice a je to barva hluboce duchovní. Příznivě působí při nemocech lymfatického systému a motivuje libido.

 

19286MzU.jpg

 

Jinými slovy, červené prádélko je super pro pána, ale chuť na sex u ženy zvyšuje prý jednoznačně falová. (Květa ne, ta ne.) Uklidňuje také nervový systém. Přebytek někdy vyvolává sklon k fanatismu a ztrátě objektivity.

 

Pokud máte nějaký problém, na který by vám dle vašeho uvážení mohla colorterapie pomoci, můžete příslušnou barvu zakomponovat do svého vnímání například vhodnou žárovkou.

 

Přímo se doporučuje v pošmourných dnech našroubovat do lampičky žlutou žárovku a minimálně dvě hodinky pracovat, nebo prostě pobývat takto.

 

Mozku to nahrazuje pocit ze slunečního světla, jehož nedostatek známe v důsledku všichni.

 

Jo a modré se prý bojí i Ďábel.

 

Michaela Kudláčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve ŠTÍRU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Leoš je podle nejnovějších tézí původem ze staroněmčiny. Jeho základní podoba byla Leopold nebo Leonard, což vzniklo ze spojení slov „leute“ - člověk a „bald“ – statečný. Je ale možné, že první část tvoří slovo „leo“, což je lev. Jméno by tak bylo překladem nejblíže významu „silný, lví člověk“. A takových je v ČR hnedle 5727.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 82
  • 371
  • 17 899
  • 347 434
  • 2 476 227
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet