lipbalms 714x350
Komerce

Jak se starat o rty, aby byly krásně růžové a zdravé?

0 Shares

Máte suché a popraskané rty? Když si nanesete rtěnku, je vidět, jak jsou rty vysušené? Pomoc je docela snadná. Stačí se o ně pravidelně starat, odstraňovat popraskanou kůži a zvlhčovat je. Nebojte se, produkty péče o pleť nezruinují vaši peněženku a péče vám nezabere dlouhé hodiny. Osvojte si pár základních kroků a zařaďte je do své rutiny.

Začněte peelingem

Peeling rtů pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a suchou kůži, čímž urychluje proces obnovy kůže. Buď si můžete koupit nějaký již hotový peeling na rty, nebo si prostě vyrobte vlastní. Jedním z nejjednodušších receptů je smíchat jednu čajovou lžičku medu se dvěma čajovými lžičkami cukru. Tuto směs nanesete na rty a necháte ji působit asi 10 minut. Pak ji opláchnete vodou. Při nanášení na rty netlačte a proces pravidelně opakujte, ideálně dvakrát týdně.

barry m lip scrub peeling na rty

Pořádně hydratujte, i pod rtěnku

Rty mají ve srovnání se zbytkem těla tenčí vrstvu kůže, a tak snadněji ztrácí vlhkost, vyschnou, popraskají. Vyzkoušejte, jaký je nejlepší balzám na rty právě pro vás a ten používejte. Existují i balzámy určené speciálně pro suché rty, některé se dají nanést pod rtěnku. V létě či v zimě na hory si vyberte balzám na rty s ochranným faktorem proti UV paprskům.

lipbalms 714x350 kolaz 3

Přestaňte si olizovat rty

Jestliže žijete v domnění, že olizováním se rty zvlhčují, máme pro vás špatnou zprávu. V konečném důsledku totiž způsobuje více škody než užitku. Olizováním se rty krátce navlhčí, nicméně dlouhodobě spíš vysuší. Zkuste se tohoto zlozvyku co nejdříve zbavit.

Zapomeňte na matné rtěnky

Jsou trendy, vypadají atraktivně, ale mohou být důvodem, proč máte v poslední době tak vysušené rty. Pokud po matné rtěnce přesto toužíte, vybírejte ji pečlivě. Měla by obsahovat vitamin E nebo glycerin pro výživu rtů. Případně se nabízí výše zmíněná možnost nanést pod rtěnku ještě balzám.

Zpracovala: Placla

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x