Detail příspěvku: Beďary ve třiceti? Trapnost nad trapnost…

Beďary ve třiceti? Trapnost nad trapnost…

autor: | Pro 13, 2011 | Tělo | 0 komentářů

Návštěvy: 75

Není asi více trapných věcí, než trpět na beďary ještě v pětatřiceti. Kupovat si čistič se značkou „young“ už je jaksi společensky nevhodné a přípravky pro dospělé prodávají jenom v lékárně. A rozhodně jsou v trošku jiné cenové relaci, než ty „young“ v drogerii.
Pokud vás tahle puberťácká trapnost ještě neopustila, pojďme se podívat namožné jiné příčiny. Je totiž možné, že do té lékárny ani nebudete muset jít a ušetřené peníze můžete investovat třeba…hm, tak třeba do nových superbotiček.

Příčinou akné je oficiálně nadměrné rohovatění výstelky vývodů mazových kožních žláz kterou přiživuje také rozkolísaná hladina pohlavních hormonů.

Jídlo, čokoláda

Nenašla jsem jedinou prokazatelnou studii či seriózní článek, který by ukazoval na přímou a nezlomnou souvislost mezi čímkoliv z čokolády a akné. Pravda, sladkosti a čokoláda jsou tak nějak zbytečná dráždidla a pro tělo nejsou příliš přínosné, citlivější jedinci je poté musí z těla detoxikovat a to se děje právě přes kůži. Ovšem sklony jíst sladkosti a čokoládu máme ve chvíli, kdy chceme v sobě potlačit a zatlačit nějaké špatné pocity.  Nechápeme, že na
vině nejsou sladkosti, – či jsem ochotna jim udělit jen takovou spoluvinu – ale ty potlačené a hnědými tabulkami zatlačované problémy. 

Psychické potíže

Je známo, že ve stresu se pupínky dělají víc. Je dobré si uvědomit, že kůže je orgánem, který odděluje nás, naše nitro od veškerého okolního světa.  Problémy na kůži tedy znamenají problém s rovnováhou přijímání a dávání.

 

Něco zvnějšku nechceme přijmout, nebo naopak, něco dusíme v sobě a nechceme to propustit (to je
případ třeba ekzému, když nyní trošku odbočím). Akné je důkazem, že nejsme vyrovnani se svými emocemi. Potlačujeme je.

 

Často jsou to sexuální problémy, které se manifestují s radostí a gustem v dekoltu. Pokud nám raší pupínky
nejčastěji tam, pak se chceme vyrovnat s nějakým sexuálním traumatem, ovšem nechceme, aby o tom někdo věděl.

Podotýkám, že nemusí jít o viditelná tramata typu znásilnění, ale třeba jen vnitřní nesouhlas s tím, že manželovi udělám dobře, aby byl pokoj (taková ta manželská prostituce) Wink

 

Akné na zádech zase značí problémy, ke kterým se stavíme zády, nemíníme je vědomě vůbec řešit…  tedy, to neříkám já, i když bych se nad tím mohla relevantně zamyslet, ale Louise L. Hay, autorka mnoha tématicky
zaměřených bestsellerů.

 

2898YmE.jpgUvolněte duši a beďary odejdou…

Je dobré si uvědomit, že nejsme dokonalí, máme i špatné vlastnosti a máme na ně plné právo.Máme právo být nešťastní a smutní,máme právo prožít i morálně zavrženíhodné emoce jako je závist, nenávist, lenost nebo
sexuální frustrace. Přijměte je a ony zase odejdou. Nechte je pouze projít, bez odsudků a pocitů viny.

Pak se prý beďary neobjeví.

Zanedbaná hygiena

Špatná hygiena je prozaickou příčinou, která mi byla vštěpována od ranné puberty.  To může mít svůj vliv, nepochybně.  Ovšem také  špatné líčení (nekvalitní, s prošlou dobou trvanlivosti), které pokožku dráždí.  Problémy dělají zvláště líčidla s obsahem tuku, zrádné jsou zejména make-upy, které pevně ulpí na
pokožce.

 

Lékařská věda vám může nabídnout snad až nadčasová řešení:

 


Antimikrobiální terapie

 


Autovakcína (očkovací látka vyrobená z vlastní krve)

 

Speciální kosmetika

Léčivý jíl koupíme v lékárně, prodává se ve formě prášku. Smícháme ho s teplou vodou na lepkavou kaši. Poté naneseme na pleť v asi 2 mm vrstvě a necháme 20 minut působit a poté smyjeme teplou vodou.

Měsíčková tinkura také pomáhá stejně jako užívání  hormonální antikoncepce, která zase srovná hormonální situaci. Že to nerovná do „normy“, ale to speciálního stavu, je nasnadě. Po vysazení pak můžete často očekávat recidivu beďarů, jako v případě mobilizace vojsk.

 

Rychlá pomoc?

Zubní pastu? Může být, vysušuje!

V jedné knížce jsem si vyčetla jeden poněkud zvláštní tip. Zatím jsem ho nezkoušela, na noc přelepit beďara vzduchotěsnou náplastí, nechat ho hezky dusit ve vlastní šťávě a ráno je prý tak akorát zralý na vymáčknutí. No nevím,… metoda drsoněk možná stojí za vyzkoušení.

 

Náplasťové kolečko na opary nebo trochu tzv. „černé masti“. Ta prý spolehlivě vytáhne hnis a vyčistí obličejový minivředík.

 

No nevím, jak vy bojujete s dospěláckým akné?

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Anežka k nám připutovalo z Řecka. Tam mu dalo život slovo „hagnos či hagné“ a z něho pak jméno Agnes, které se tím pádem překládá jako „čistá“ či „nevinná“. Krásné historické jméno, Anežka nosí u nás 20179 žen.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodní den zásnub.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 1 909
  • 2 256
  • 52 456
  • 380 642
  • 2 386 854
  • 3 790
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet