Cestování

Horečka sobotní noci!

0 Shares

Včera jsem vám v obsáhlém popisu města, které nikdy nespí, TADY vylíčila, jaký pocit ve mě zanechal slavný New York. Na konci článku jsem se zmínila i o pravé česko-americké pařbě. Některé věci, zážitky si člověk uchová zřejmě celý život. Ty z New Yorku mezi ně určitě patří.  Kamarád nám doporučil, že zaručeně nejlepší párty se konají v clubu Green House. (150 Varick Street New York, NY 10013, kdyby jste se tam chtěly vydat). Možná budete mít větší štěstí a potkáte tam třeba Chrise Browna, který tam rád chodí.

Vstup tam byl 20 dolarů s čímž jsme počítaly, šatna dalších 10 a pak pěkně hezky na bar. Bylo to tam nádherný, jen mě maličko znervozňovalo, že nikde nevidím ceny a postarší pánové sedící u stolu nemají skleničku s pitím, ale rovnou lahev.

 

Co jiného si dát v clubu v New Yorku, než Cosmopolitan. Byl výborný, jen stál asi 40 dolarů a protože jsem šikovná a podpatky moje ladná nožka neviděla už nějakou dobu, tak jsem svůj drahocený koktejl vrhla na moji kamarádku cestou po schodech.

 

Nakonec jsme objevily i nápojový lístek.

Šampaňské stálo i 22 000 dolarů, ale pokud jste labužníci a nespokojíte se jen tak s něčím, tak tam měli i takové, které stálo 55 000.

Kamarád, který nám klub doporučil, se totiž zapoměl zmínit, že tam byl hostem který neplatil a tudíž neměl přehled o cenách.

 

Nákupní šílenství!

Bez čeho se ale v New Yorku určitě neobejdete jsou nákupy! My jsme se vydaly do Macy’s, které se nachází na Herald Square. Je to nákupní centrum tak obrovské, že máte pocit, že ho neobejdete ani za týden. Rozhodně jděte také do nákupního centra Century 21., které se nachází na 22 Cortlandt Street. Kousek od místa kde stávala „dvojčata“. Najdete tam značky věhlasných jmen za velice příznivé ceny. Po 6ti hodinovém maratonu, kdy jsme vypadaly, že máme nemoc šílených krav a v životě jsme nebyly v žádném obchoďáku, jsme odcházely obtěžkány asi dvaceti kabelkama od Guessu a DKNY. A s velmi blaženým pocitem.

 

macys

www.nycgo.com

 

Nesmím také zapomenout na 5 Avenue!

Značky jako Louis Vuitton, Gucci, Dior, Guess, Armani, Tommy Hilfiger jsou jen malým výčtem. Naprosto úžasné bylo nakupování v Abercrombie and Fitch. Vůně, která se linula celou ulicí se nedá zapomenout. Před obchodem byl červený koberec a dva moc pěkně vypadající pánové, kteří pouštěli rozohněný dav dovnitř. Stokilometrová fronta nás nemohla odradit. Když jsme vstoupily dovnitř, poznala jsem pocit Alenky v říši divů. Prodavači jako vystřižení z plakátu a nádherné prostředí se zajímavými modními kousky. Musím uznat, že zaměstnat prodavače, který vypadá jako z reklamy byl dobře vymyšlený marketingový tah.

Pusa od nádherného mulata nebo fotka na počkání s modelem, který propagoval onu vůni u vchodu už byla jen třešinka na dortu!

 

469NGE.jpg

www.okmitch.com

 

Burger mánie!

Shake Shack (http://www.shakeshack.com/) je jeden z nejznámějších fast foodů vůbec! Pokud tedy holdujete šťavnatým burgrům, tak se tam vydejte. Nás neodradila ani 30 minutová fronta a moc jsme si pochutnaly. Dále zmíním Little Italy, China Town nebo City Hall Restaurant.

Zajímavostí je, že obsluha v některých restauracích nedostává výplatu a je tedy odkázána na vaše dýško a automaticky se vám započítává něco kolem 15 dolarů za to, že jste si jen sedli ke stolu.

 

Welcome in Brooklyn, how sweet it is! (Vítejte v Brooklynu, jak je sladký!)

Poslední večer jsme strávily procházkou právě na Brooklynském mostě. Bylo mi smutno z představy, že tenhle výlet končí a tak jsme se tam zařekly, že se sem určitě ještě někdy podíváme!

 

470ZWU.jpg

 

I vám bych přála cestu do úplně jiného světa než je ten, který známe.

 

Přestože ten náš, je jen jiný, určitě ne horší.

 

 

Veronika


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x