montero popelky martin
banua

K ranní kávě: Dnes kafe do kýblu

od Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ | 22.Prosinec.2016 | Ranní kávy | 0 komentářů

Views: 18

Ano, tohle bude velká káva, žádné pikolo. Proto není článek ve vydání, protože vám to všechno povím tady. To se má tak. Vánoce, ořechy, vánočky, kapři, úklid, výzdoba, ubrousky, polevy, nákupy, teroristi, kolony, magoři a k tomu jeden lidský mozek, co už má fakt z toho všeho dost…

 

Vlastně jsem sama nedohlédla, při horoskopu na tento měsíc, jakou podobu na sebe může zpětný chod Merkura vzít.

 

A snad jsem to i podcenila, nebo jsem o tom měla víc promluvit.

 

Onen návrat do minulosti, který jsem jen tak letmo zmínila, možná neměl být zmíněn letmo.

 

Má širší záběr, než jsem myslela. Bádám, co jsem přehlédla, Uran? Možná spojení Uran Saturn.

 

Ale je to občas i tragikomické, nebo teď chvíli bude.

 

Včera jsem na FB vedla vášnivou debatu, no o čem jiném, než o minulosti, a pak jsem zatoužila, se zase po čase do té minulosti, zcela soukromě vnořit.

 

Našla jsem si dokument, který jsem na téma 11.9.2001 ještě neviděla a stáhla ho.

 

Chtěla jsem si tu hodinu a půl informací pustit v klidu dole na televizi.

 

DVD přehrávač nerozeznal soubor v MP4 na flashce, dost možná proto, že byl vyroben v době disket, Norton commanderu a T602.

 

23026ZjI.png

 

I chtěla jsem dokument vypálit na DVD.

 

Nemaje vypalovací program, jala jsem se nějaký free stáhnout.

 

Stáhla jsem jich pět postupně, během dvou hodin, protože ač free, pokaždé chtěli registraci a prachy.

 

Šestý se povedl.

 

V potu tváře jsem dokument vypálila.

 

Rekordér ale nečte ani MP4 z DVD.

 

Jala jsem se hledat convertor, který z toho udělá AVI.

 

Stáhla jsem tři.

 

Třetí fungoval.

 

Doba converze přes tento program z MP4 na AVI, 204 minut.

 

Když jsem byla hotová, byla jsem vytočená, bolela mě hlava, a bylo půl třetí ráno.

 

Rekordér nečetl ani toto.

 

Vyhrabala jsem starý PC s tím, že ho propojím s TV a pustím to takto.

 

Našla jsem HDMI kabel a vrazila ho do TV.

 

PC však neměl vstup na tento kabel.

 

Usnula jsem vysílením ve čtyři.

 

Ráno mě čekala cesta za Johankou a pro kapry.

 

Nakoupila jsem hromadu lahůdek a těšila se na hodinový piknik s milovaným dítkem, co je čím dál uzdravenější a mě to naplňuje štěstím.

 

Podělala jsem ale hodinu návštěv, takže mě tam nepustili. Sestřička si vzala tašku s tím, že ji předá, ale dítě jsem neviděla.

 

Brečela jsem celou cestu na Žižkov, když jsem před tím vysazovala kamarádku v Kaprovce a jela kolem Staromáku.

 

Tam jsem viděla cosi, co sice není příjemné, leč já uznala, že nutné, ale bylo mi z toho smutno.

 

Kapr proběhl v duchu známého rituálu.

 

23025YzF.jpg

 

Opět problém.

 

Objednávám tu rybu tak, jak ji objednávám proto, abych se nemusela koukat na ten brutální soubor úkonů.

 

„Dobrý den, já jsem tu po toho připraveného kapra na jméno…“

 

„Joooo, jasně“, pronesl ten zakrvácený člověk od kádě rozšafně a šel nepochopitelně směrem do krámu.

 

„To jako jde tu rybu koupit do samoobsluhy?“

 

„Nééé, jde do auta“, pravil druhý.

 

„To toho kapra vozí v autě?“

 

„Nééé má tam ten váš papír“

 

Viděl ten papír tu chvíli zjevně prvně, takže účel byl zcela nesplněn, ale já už neměla sílu to komentovat, navíc tohle je fakt folklór, jak víte z loňska, předloňska….

 

Fajn, kapr je v lednici. Světýlka připravena, v chodbě krabice s ozdobami, zabalené dárky (ano už i nakoupené)…byla jsem unavená i trochu rozladěná .. ale stejně natěšená .. přece jsou Vánoce.

 

Doma jsem si sedla k netu a hlavou se mi honilo všechno, co se stalo a přihodilo za celý včerejší a dnešní den.

 

Od dokumentu jsem neupustila, nakonec jsem kabel vrazila no notebooku, kde vstup je a těšila se na večer.

 

A teď už to není veselé.

 

Otevřu seznam a čtu:

 

Podle serveru Spiegel Online německé úřady měly už několik měsíců podezření o Amriho vazbách na Islámský stát. Němci ho považovali za nebezpečného a rozhodli o jeho vyhoštění ze země. Jelikož ale používal falešné identity a vydával se například za Egypťana nebo Libanonce, úřady nevěděly, kam muže vyhostit.

 

Tuniské rádio uvedlo, že Amri byl stíhán už v Itálii, kde vypálil školu.

 

????!!!!

 

Viděla jsem dneska jednotky se samopaly, zátarasy na vánočních trzích, které jsou pomalu ve všech velkých městech nejen v Čechách. Viděla jsem záběry z Berlína, viděla jsem manévry, které se dějí všude kvůli … kvůli dopadení člověka, o kterém ve dvou evropských státech bylo známo, že je terorista, a který běhal po svobodě jenom proto, že si jaksi někdo nemohl vybrat, do které ze zemí, kam dle dokladů patří, ho vyhostit a to tak dlouho, až zavraždil 12 lidí a X zranil?!!

 

A my tady šaškujeme s betonem kvůli tomuhle … (byla bych sprostá) úřednímu modelu, který je zdá se aplikovatelný i na mezinárodního teroristu, kvůli něčemu, co se vůbec nemuselo stát?!!!

 

Tak to pardooooon!!!

 

Na frajera je vypsaná odměna – super!!!

 

My si můžeme místo pohody Vánoc, hnáty zpřelámat v celé Evropě, abychom uchránili hromady lidí na náměstích a NĚKDO nevěděl, kam týpka z IS poslat na dovolenou?

 

Tak tedy já to, místo abych se zabývala barevnými ubrousky na stůl hezky shrnu.

 

Máme mezi sebou teroristy, kteří si tady pochodují, podpalují školy, chodí do kina, lížou nanuky a žerou hamburgery, víme o nich, ale nevíme, co s nimi, a tak bombardujeme cíle někde v Kotěhůlkách, protože je to jednodušší?

 

Hledáme Usámu X let v Afganistánu, protože bojujeme s terorem, ale unudlaný novinář si s ním v jeho jeskyni udělá rozhovor s kameramanem, klapkou a snad i kostymérkou!?

 

My víme, že jsou ve vzduchu unesená letadla, která mění kurz a zjevně letí New York, ale hodinu a půl není nikdo schopen nic udělat, dokud to nenakouří do mrakodrapů a nezabijí 3000 lidí, a dokud nepřistanou v Pentagonu sekretářce u stolu?

 

My máme CIA, FBI, BIS, MOSAD, NSA, NORAD, BND, Ocam, DGSI, Muldera, Scullyovou … my máme technologie, dešifrovací programy Xté generace, jsme schopni lokalizovat mobilní telefon dřív, než ho někdo položí, jsme schopni kontrolovat a dešifrovat všechny sociální sítě, číst všechny e-maily pomalu na celém světě, protože máme družice a Interpol a jiné mezinárodní, sofistikované mechanismy, agentury a bezpečnostní systémy… a přesto nejsme schopni chytit kulhavého Ladina, dojet si pro teroristu domu, když víme, kde bydlí, využít technologii, abychom si pro islamisty dojeli za roh a prostě je eliminovali, a pak jsme u vytržení, když vybouchne fotbalový stadion, když někdo vystřílí kavárnu, když někdo přejede DVAKRÁT lidi náklaďákem a vypíšeme odměnu a postavíme ohrádku?

 

Na něco se otevřeně zeptám, než se vrátím k ubrouskům a srovnám se s faktem, že na Staromáku a jinde jsou vojáci, aby nás chránili před zrůdami, které tu jsou a budou, protože … protože …

 

Kolik tak hodí ročně obchod s terorismem?

 

Kolik stojí 12 ZBYTEČNĚ mrtvých lidí?

 

100 tisíc Euro?

 

A to je ten Merkur, Uran a Saturn.

 

A jdu počítat mandle do vánoček.

 

Míša K.


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů

Horoskop pro všechna znamení – červen 2026

Views: 18 Přeji krásný, čerstvě červnový den. To asi nejzásadnější a také nejhezčí, co nás v tomto měsíci čeká, je svátek Litha. Tedy...

cerven

Horoskop pro všechna znamení – Květen 2026

Views: 18 Hezké pozdravení u květnového horoskopu, který bude, myslím si, až na drobnosti pro nás všechny přívětivý a také je bohatý na úplnky. Máme ...

kvetn

Horoskop pro všechna znamení – duben 2026

Views: 18 Přeji krásné Velikonoce a zde jsou vaše horoskopy na duben. Ten by měl být ekonomicky přívětivý, ale globálně dost radikální. Vládnoucím znamením je...

duben

Už je tu zas! Velký pátek. Poznáte Dryádu? Gnoma? Sonogu? Dnes je můžete potkat

Views: 18 Vím, že víte…tak jen připomínám. Jeden z nejtajemnějších a třeba pro mě i nejmilejších dnů v roce, vedle Beltinu. Neumím si představit, že bych...

a je to tu zas velky patek poznate dryadu gnoma sonogu dnes je muzete potkatanot

Horoskop pro všechna znamení – březen 2026

Views: 18 Zdravím a vás v prvním jarním měsíci roku 2026! Všechno, co potřebujete obecně vědět, jsem vám nahrála do videa. Tady: Prostě, jak jste slyšeli do 7.3. s ohledem na...

BREZNOV

Horoskop pro všechna znamení – únor 2026

Views: 18 Vítejte v Únoru“ jakkoli je to nejkratší měsíc v roce, svojí energií je to pořádný silák. Přinese nám změny, zvraty i energetickou různost. ...

un

Horoskop pro všechna znamení – leden 2026

Views: 18 Hezký den všem v novém roce! V roce 2026. Začínám ho se zánětem spojivek, a tak nemohu psát dlouhý text, protože po chvíli ta oka bolí. No stanou se horší...

LEDEN26 1

Horoskop pro všechna znamení – prosinec 2025

Views: 18  I poslední měsíc v roce vás zdravím u horoskopů. Měsíc bude ve znamení Uranu, Jupitera a Neptuna. A samozřejmě Slunovratu…No poslední měsíc v roce 2025 by mohl...

pr25 1

Horoskop pro všechna znamení – listopad 2025

Views: 18 Pěkný den u listopadových horoskopů. Tento měsíc osobně vnímám spíše pozitivně, protože ačkoli se zde najdou i dny velmi trpké, bouřlivý říjen...

listop1

Horoskop pro všechna znamení – říjen 2025

Views: 18 Pěkně vítám u říjnových horoskopů. To, co se bude dít kolem nás první říjnové dny, lze, co do stresu, očekávat a ani planety nemluví o...

rijen

VÝKLADOVÝ DEN s dvojími kartami: Vůně bylinek a orientálního koření

Views: 18 Milé dámy, je tu výkladový den, který bude něčím zvláštní. Připravte si otázky, protože to bude jízda. Sešla se mi dvojice karetních sad,...

admin ajax

Prvovoliči a opomenuté téma voleb

Views: 18 Hlavním tématem voleb je bydlení, ceny, green-deal a emisní povolenky, důchody, inflace, válka a migranti, EU, NATO, a samozřejmě skandály, kauzy a podvody. Jedna poměrně...

chces volit prezidenta a primo nebo neprimo

Zadejte do vyhledávání alespoň 3 písmena, systém pak ihned začne hledat shodu v celé databázi příspěvků.

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 


Počasí

Měsíc

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 61
  • 208
  • 6 750
  • 126 290
  • 919 963
  • 3 836
  • 24
  • 1 929
0 Shares
Share
Tweet