Zlato
Komerce

Zlaté slitky a zlaté mince: Jakou volbu upřednostňují tuzemští investoři?

0 Shares

Máte-li chuť investovat své peníze bez většího rizika, je pro vás ideální volbou investiční zlato. Pořídit se dá ve formě zlatých slitků (cihel), alternativou jsou pak zlaté mince. Ty se v současnosti těší značné oblibě. Proč tomu tak je?

Situaci na trhu ovlivnil výpadek produkce zlatých slitků

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Na našem trhu proto hrají prim švýcarské rafinérie. Největší producenty zlatých slitků ve Švýcarsku, jako jsou firmy Argor-Heraues, PAMP a Valcambi, jež dohromady produkují kolem třetiny celosvětové výroby, postihla v posledních týdnech a měsících situace kolem pandemie nového koronaviru. Musely přerušit činnost, což se projevilo na nedostatku zlatých slitků také v České republice. Proto se na výsluní dostávají zlaté mince.

 

zlate cihly 1 Kg slitek

Cena zlata neklesá, ba spíše naopak. Přesto je stále skvělá doba na to, abyste investiční zlato kupovali jako výhodnou komoditu. Zlaté mince jsou nejen cenné, ale i zajímavé z hlediska designu. Kupříkladu velmi oblíbené mince Wiener Philharmoniker, jež mají vyražený motiv vídeňské filharmonie, jsou vhodným investičním sortimentem nejen pro sběratele, ale také pro investory.

Populární zlaté mince seženete v centru Prahy

V tuzemsku se zmíněné zlaté mince dají koupit v Obecním domě v Praze. „Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené,“ uvádí pan Palas, vedoucí prodejny. Ta kromě Wiener Philharmoniker prodává také kolekce amerických, australských či kanadských zlatých mincí nejvyšší kvality, tedy z 24 karátů.

Čas zlatých slitků znovu zcela jistě přijde. Zlaté mince jsou však perfektní náhradou, lidé se investic do nich rozhodně nemusejí nijak obávat.

Zpracovala: Placla

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x