Detail příspěvku: Zaplať a mlč

Views: 10

Vzhledem rozhodnutí přestěhovat sídlo manželovy firmy do rodinného domku na nás padla spousta povinností, které v bezpečí nájemních prostor zkrátka neřešíte. Pod vlivem reklam a všeobecné bitvy o zákazníka jsme i mi zatoužili si vybrat toho nejlepšího a nejlevnějšího dodavatele energií pro dům. 

Když jsme překonali prvotní obtíže způsobené předchozím nájemníkem, kterému byly pro velký úspěch a neplacení veškeré energie odepřeny, měřáky odstřiženy a zaplombovány, nastala mela.

 

Ti největší hráči na trhu zřejmě platí své zaměstnance nedostatečně, jelikož někteří z nich si přivydělávají tím, že dohazují kontakty na klienty, kteří se pídí po dodavateli konkurenci. Takže zavoláte do jedné firmy a hned druhý den se ozvou sami další tři, že mají tu nejlepší a nejbáječnější nabídku, o jaké jste kdy slyšeli.

 

Dejme tomu.

 

Pro začátek jsme si nechtěli situaci komplikovat, bylo potřeba co nejrychleji rozjet rekonstrukci. Sbíječku nebo vrtačku zkrátka nepoužijete, pokud nemáte v zásuvkách šťávu a plynový kotel neotestujete jinak, než že do něj prostě naženete plyn a ohřejete radiátor.

 

Nebo neohřejete.

 

Ber, kde ber, ty dráty a trubky někomu zkrátka patří, takže nejkratší cesta vede k majiteli distribuční sítě. A když už sedíme v těch měkkých křesílkách zákaznického centra, tak by nám mohla ta milá slečna kromě plyšového maskota nabídnout třeba i nějaký cenový nástřel, kdybychom nechtěli jen plyn, ale třeba i elektřinu nebo domácí vajíčka.

 

Všimla jsem si totiž, že dneska všichni prodávají všechno.

 

Hned druhý den nám volali z call centra. Slečně manžel zhruba vysvětlil, o co jde, a ona slíbila, že se u nás zastaví příští týden obchodník a nastřelí nám jejich ekonomickou představu.

 

Pán skutečně dorazil.

 

15248NzR.jpg

 

V rámci hesla „čas jsou peníze“, mi vrazil do ruky lejstro se slovy:“ Tady mi podepište smlouvu.“

 

Asi je trochu hrrr. „Děkuji, smlouvu si přečteme a stačí, když vám ji podepsanou zašleme poštou nebo musíme na pobočku?“

 

„No to ne, já vám ji tady nenechám, nesmím. Jenom to podepište a nemusíte nikam.“

 

„Podívejte, s paní jsme byli domluveni, že nám dodáte cenovou nabídku, my ji porovnáme s konkurencí a pak se rozhodneme. Jde o tisíce korun ročně a tak nemůžete čekat, že tady mezi futry podepíši něco, co jsem ani nečetla a budu dalších několik let platit částku, s kterou nesouhlasím.“

 

„Vždyť si to můžete přečíst. Když mi to podepíšete, tak vám to tady nechám a můžete si to přečíst.“

 

Tahle debata opravdu nikam nevedla.

 

Pochopila jsem z několika dalších vět, že pán je jenom kurýr a vozí jen papíry. Politovala jsem ho, protože dohoda s telefonistkou skutečně zněla jinak. A určitě bylo zmíněno, že si nepřejeme nic fixovat na dva roky a více.

 

A jediné, co jsem v nadpisu smlouvy stihla zahlédnout, byl výraz „fix“.

 

A tak vzal telefon a vytočil společnost. Někomu vysvětlil, že odmítám být chápavá a projevit součinnost a pak mi přehodil mobil do ruky, nechť si to vyslechnu od slečny sama. Vyslechla jsem si jí, ona mne.

 

Ne, opravdu si nechci přečíst smlouvu až po jejím podpisu a když se řekne nabídka, myslím tím nabídku nikoliv hlaveň ke spánku. Navíc byly veškeré dokumenty psány lehce podměrečným písmem v barvě světle šedé na bílém papíře.

 

Měla jsem je problém rozluštit i já natož manžel s vleklým zánětem očního nervu, který večer po celodenní únavě už nevidí ani na hanbaté časopisy.

 

Proč mi není schopná zaslat nabídku, nebo smlouvu k přečtení mailem jsem se nedozvěděla.

 

Prý se jim ty smlouvy nevrací a tak jsou škodní. To neberu jako argument, protože to nedává smysl. Poslání mailu je zadarmiko, a pokud se jim vrací smlouvy, protože je posílají po vyděračích, tak tomu tedy říkám obchodní strategie. Pán si sbalil smlouvu, rozloučili jsme se a odešel.

 

Druhý den se elektrárna ozvala znovu. Již jsem vychladla a tak jsme si s dotyčným vysvětlili, že máme za to, že nám mají co nabídnout, rádi bychom si jejich nabídku prostudovali a dotyčný slíbil, že nám vypracuje individuální plán, který nám zašle.

 

Tři dny na to mi volal vrátný, že dole stojí kurýr a nechť si zajdu převzít poštu.

 

Vypadalo to slibně, protože pán přivezl ceník, smluvní podmínky a spoustu informací. Prý mi je dá, když podepíšu smlouvu…

 

15249MTB.png

 

Co to je za tatarstán?

 

„Já ale podepíši smlouvu, až budu vědět, co v ní vlastně stojí.Takže si jí s manželem prostudujeme a pak jí případně podepíšeme.“

 

„To není smlouva, to je jen dodatek“

 

„To je přeci jedno, tenhle podpis mne bude stát peníze a tak chci mít jistotu, jestli mne to opravdu musí stát tolik.“

 

Vytrhl mi dokumenty z ruky. 

 

“Tak nashle,“ a odkráčel z budovy. Odpoledne volali z elektrárny. Pán asi žaloval. Já nežalovala. Já mluvila jasně, stručně, hrubě a velmi – velmi nekompromisně.

 

Holt budeme mít plyn z plynárny a elektřinu z elektrárny a vajíčka od babičky jako za starých dobrých časů.

 

Doufám, že až se to u čezu dozvědí, nepošlou ruskojazyčně hovořící jedince s kubíkem betonu a nabídkou, kterou nelze odmítnout.

 

ToraToraTora


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 32
  • 383
  • 17 862
  • 347 598
  • 2 475 806
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet