Společnost

ROZHOVOR od vás: Rozhlas frčí pořád

0 Shares

V rámci seriálu o neobvyklých povoláních se mi podařilo vyzpovídat mého kamaráda, který pracuje v Českém rozhlase Pardubice“, píše čtenářka jazuzinka ve svém úvodu a my jsme v redakci moc rádi, že vás seriál zaujal. Máme radost, že se aktivně zapojujete. Externích redaktorek není nikdy dost a jazuzince se rozhovor povedl. Snad se vám bude líbit tak, jako nám…

Text nebyl redakčně upraven. (Nebylo třeba)

 

Vlastně jsem o jeho práci moc nevěděla, jen to, že je téměř k nezastižení, věčně mu vyzvání mobil a pořád mluví. Jeho tituly ověšené jméno vnucuje představu postaršího pána, mírně trhlého profesora a suchara. Věřte však, že tomu tak rozhodně není…
 

Vážení a milí, dovolte mi představit pana

Ing. Mgr. Radima Jelínka, Ph.D.

vedoucího marketingu a obchodu


998NWR.jpg

foto: Český rozhlas Pardubice

 

Mohl bys popsat svoje současné zaměstnání? Stačí pár vět.

Mojí prací je v podstatě to, aby bylo rádio vidět, aby se o něm vědělo, aby posluchači (stávající i třeba budoucí) věděli, co vysíláme. Vymýšlím akce a soutěže pro posluchače.  Do kompetence vedoucího obchodu a marketingu patří samozřejmě i prodej reklamního času. Ale marketingové aktivity jsou pro mě prioritou číslo 1.

Jaké máš vzdělání, tvoje škola…

No, v tomto směru jsem trošku komplikovanější a nejsem troškař. Mám dva vysokoškolské tituly a navíc doktorát v oblasti marketingové komunikace. A pozor – ani jeden z mých titulů není z Plzně. Chceš-li konkrétně, pak: vystudoval jsem Ekonomicko-správní fakultu na Univerzitě Pardubice, Fakultu komunikačních studií a žurnalistiky, obor masová komunikace na UK v Praze. Doktorát Ph.D. mám opět z pardubické univerzity. Školy mi daly dobrý přehled k tomu, aby se člověk v oboru rychle orientoval. Ale jak to tak bývá, největší školou je realita.

Jak jsi se dostal k této práci?

S prací v rádiu jsem začal koketovat, když mi bylo necelých dvacet. Po celou dobu studií jsem v několika soukromých stanicích pracoval jako moderátor. V moderních stanicích však moderátor není jen „mluvící hlava“, ale zároveň si i vysílání technicky odbavuje. A tehdy mě práce v rádiu totálně okouzlila. Po studiích jsem si odskočil „na druhý břeh“ – pracoval jsem v tiskovém odboru hejtmana Pardubického kraje. Ale po rádiu – respektive rozhlase – se mi začalo stýskat. A když přišla nabídka ředitele pardubického rozhlasu, nerozmýšlel jsem se dlouho.

Jak dlouho jsi na této pracovní pozici?

Šest a půl roku

Plánuješ změnu zaměstnání? Pokud ano, tak ve stejném oboru nebo chceš někam úplně jinam?

Do pardubického rozhlasu jsem přicházel celkem s jasnou vizí, kam by se stanice měla posunout, jak by měla být vnímána. A protože jsem zatím neuskutečnil všechno, co jsem si předsevzal, na změnu zaměstnání nepomýšlím. Ale pokud jednou změna přijde,  v branži bych chtěl zůstat. I když mým malým, tajným snem, je mít malou kavárničku…

Myslíš si, že jsi dostatečně finančně ohodnocen za svou práci?

Ukaž mi někoho, kdo by nechtěl mít vyšší plat a dám Ti za každého korunu. Smile

Zajímalo by mě, jestli máš nějakou perličku ze zákulisí svého povolání, něco, co se běžně neví a lidem mimo branži neříká. Pověz…

No, asi to nejsou perličky. Ale: setkal jsem se s množstvím  – jak se říká – „celebrit“ z našeho českého showbyznysu. A platí, že ti, kteří jsou opravdovými špičkami a něco dokázali, jsou úplně normální, skromní lidé, bez výstřelků či speciálních požadavků. Nejvíce si vymýšlejí ti, kteří ještě nic nedokázali a na hvězdu si jenom hrají.

V jakém znamení jsi narozený?

Jsem Býk – a prý typický ve všem, co odpovídá tomuto znamení…

Co tvoje rodina? Jak se jim žije s tvým zaměstnáním? Tolerují tvé pracovní vytížení?

Doma mi vládnou 3 ženský – manželka a dvě dcery. A já se snažím (a není to fráze) trávit s nimi maximum času, jak to jen lze. Nicméně každé povolání, které děláš zodpovědně, vyžaduje čas. To ví i moje manželka (pamatuje si na to z doby, kdy ještě nebyla na mateřské dovolené), takže moje pracovní vytížení celkem (s občasným brbláním) bere a akceptuje.

Co bys vzkázal případným zájemcům o stejné povolání, jaké vykonáváš?

To, co ti řekne každý o svojí profesi. Chceš-li být ve svém oboru dobrý, znamená to nejen píli  a zodpovědnost, ale také kolegy, na které se můžeš spolehnout a příslovečnou kapku (pokud možno velkou)  štěstí.

Radime, moc ti děkuji za tvůj čas a za rozhovor. Jsem ráda, že jsi našel chvilku ve svém nabitém programu a představil nám svou práci.

 

Jazuzinka

Foto: Autorka


 

 

Znáte někoho, kdo má neobvyklé povolání? Udělejte s ním rozhovor, vyfoťte se s ním a text nám pošlete!  (Případně nám pošlete kontakt a my se toho rádi ujmeme)

 

Vaše redakce


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com