Detail příspěvku: ROZHOVOR od vás: Rozhlas frčí pořád

ROZHOVOR od vás: Rozhlas frčí pořád

autor: | Srp 29, 2011 | Společnost | 0 komentářů

V rámci seriálu o neobvyklých povoláních se mi podařilo vyzpovídat mého kamaráda, který pracuje v Českém rozhlase Pardubice“, píše čtenářka jazuzinka ve svém úvodu a my jsme v redakci moc rádi, že vás seriál zaujal. Máme radost, že se aktivně zapojujete. Externích redaktorek není nikdy dost a jazuzince se rozhovor povedl. Snad se vám bude líbit tak, jako nám…

Text nebyl redakčně upraven. (Nebylo třeba)

 

Vlastně jsem o jeho práci moc nevěděla, jen to, že je téměř k nezastižení, věčně mu vyzvání mobil a pořád mluví. Jeho tituly ověšené jméno vnucuje představu postaršího pána, mírně trhlého profesora a suchara. Věřte však, že tomu tak rozhodně není…
 

Vážení a milí, dovolte mi představit pana

Ing. Mgr. Radima Jelínka, Ph.D.

vedoucího marketingu a obchodu


998NWR.jpg

foto: Český rozhlas Pardubice

 

Mohl bys popsat svoje současné zaměstnání? Stačí pár vět.

Mojí prací je v podstatě to, aby bylo rádio vidět, aby se o něm vědělo, aby posluchači (stávající i třeba budoucí) věděli, co vysíláme. Vymýšlím akce a soutěže pro posluchače.  Do kompetence vedoucího obchodu a marketingu patří samozřejmě i prodej reklamního času. Ale marketingové aktivity jsou pro mě prioritou číslo 1.

Jaké máš vzdělání, tvoje škola…

No, v tomto směru jsem trošku komplikovanější a nejsem troškař. Mám dva vysokoškolské tituly a navíc doktorát v oblasti marketingové komunikace. A pozor – ani jeden z mých titulů není z Plzně. Chceš-li konkrétně, pak: vystudoval jsem Ekonomicko-správní fakultu na Univerzitě Pardubice, Fakultu komunikačních studií a žurnalistiky, obor masová komunikace na UK v Praze. Doktorát Ph.D. mám opět z pardubické univerzity. Školy mi daly dobrý přehled k tomu, aby se člověk v oboru rychle orientoval. Ale jak to tak bývá, největší školou je realita.

Jak jsi se dostal k této práci?

S prací v rádiu jsem začal koketovat, když mi bylo necelých dvacet. Po celou dobu studií jsem v několika soukromých stanicích pracoval jako moderátor. V moderních stanicích však moderátor není jen „mluvící hlava“, ale zároveň si i vysílání technicky odbavuje. A tehdy mě práce v rádiu totálně okouzlila. Po studiích jsem si odskočil „na druhý břeh“ – pracoval jsem v tiskovém odboru hejtmana Pardubického kraje. Ale po rádiu – respektive rozhlase – se mi začalo stýskat. A když přišla nabídka ředitele pardubického rozhlasu, nerozmýšlel jsem se dlouho.

Jak dlouho jsi na této pracovní pozici?

Šest a půl roku

Plánuješ změnu zaměstnání? Pokud ano, tak ve stejném oboru nebo chceš někam úplně jinam?

Do pardubického rozhlasu jsem přicházel celkem s jasnou vizí, kam by se stanice měla posunout, jak by měla být vnímána. A protože jsem zatím neuskutečnil všechno, co jsem si předsevzal, na změnu zaměstnání nepomýšlím. Ale pokud jednou změna přijde,  v branži bych chtěl zůstat. I když mým malým, tajným snem, je mít malou kavárničku…

Myslíš si, že jsi dostatečně finančně ohodnocen za svou práci?

Ukaž mi někoho, kdo by nechtěl mít vyšší plat a dám Ti za každého korunu. Smile

Zajímalo by mě, jestli máš nějakou perličku ze zákulisí svého povolání, něco, co se běžně neví a lidem mimo branži neříká. Pověz…

No, asi to nejsou perličky. Ale: setkal jsem se s množstvím  – jak se říká – „celebrit“ z našeho českého showbyznysu. A platí, že ti, kteří jsou opravdovými špičkami a něco dokázali, jsou úplně normální, skromní lidé, bez výstřelků či speciálních požadavků. Nejvíce si vymýšlejí ti, kteří ještě nic nedokázali a na hvězdu si jenom hrají.

V jakém znamení jsi narozený?

Jsem Býk – a prý typický ve všem, co odpovídá tomuto znamení…

Co tvoje rodina? Jak se jim žije s tvým zaměstnáním? Tolerují tvé pracovní vytížení?

Doma mi vládnou 3 ženský – manželka a dvě dcery. A já se snažím (a není to fráze) trávit s nimi maximum času, jak to jen lze. Nicméně každé povolání, které děláš zodpovědně, vyžaduje čas. To ví i moje manželka (pamatuje si na to z doby, kdy ještě nebyla na mateřské dovolené), takže moje pracovní vytížení celkem (s občasným brbláním) bere a akceptuje.

Co bys vzkázal případným zájemcům o stejné povolání, jaké vykonáváš?

To, co ti řekne každý o svojí profesi. Chceš-li být ve svém oboru dobrý, znamená to nejen píli  a zodpovědnost, ale také kolegy, na které se můžeš spolehnout a příslovečnou kapku (pokud možno velkou)  štěstí.

Radime, moc ti děkuji za tvůj čas a za rozhovor. Jsem ráda, že jsi našel chvilku ve svém nabitém programu a představil nám svou práci.

 

Jazuzinka

Foto: Autorka


 

 

Znáte někoho, kdo má neobvyklé povolání? Udělejte s ním rozhovor, vyfoťte se s ním a text nám pošlete!  (Případně nám pošlete kontakt a my se toho rádi ujmeme)

 

Vaše redakce


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v BLÍŽENCÍCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Oboupohlavní jméno René se narodilo v latině. Matkou je mu slovo „renatus”, což znamená „znovuzrozený”. Podíváme-li se na to optikou předkřesťanskou, když toto jméno vzniklo, pak je René (Renée) prostě reinkarnovaný. A takových reinkarnací máme v ČR 9079.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 286
  • 546
  • 30 728
  • 427 577
  • 2 274 872
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet