Detail příspěvku: Kolegyně Moniky Kramné: Byla sluníčko, Petr mi přišel jako pavouk

Kolegyně Moniky Kramné: Byla sluníčko, Petr mi přišel jako pavouk

autor: | Lis 21, 2013 | Společnost | 0 komentářů

Views: 123

„První, co jsem vždycky udělala, když jsem se dívala na rozpis služeb, bylo, že jsem hledala, jestli budu sloužit s Monikou. Byla to pro mě záruka, že to bude fajn služba. Ona, kam přišla, tam byla nálada. Měla jsem ji ráda. Jako člověka, jako kamarádku, jako kolegyni. Je mi strašně líto, že Monice nikdo neudělal takové video, jako jemu. A ona by si ho zasloužila“říká smutně hned zkraje našeho rozhovoru paní Jana.

11818Nzc.jpg

 

Tento článek je obsáhlým rozhovorem se ženou, která Moniku Kramnou nejen znala, ale která toho o jejím životě i starostech ví možná víc, než mnozí jiní.

 

Jméno jsme po dohodě změnili z logických důvodů.


 

Jano, jak jste Moniku poznala?

 

V práci. Často jsme spolu sloužily a já se na ty služby pokaždé těšila. Monika byla hrozně milá a veselá holka. Nikdy nezkazila žádnou legraci, ale měla i dobré srdce. Hoří mi tady za ní svíčka, kterou jsem zapálila, než jsme rozhovor začaly. Moc mě to celé mrzí a moc mi bude tohle sluníčko chybět.

 

Měla Monika nepřátele?

 

Ale jistě, určitě ano, protože byla hodně atraktivní, krásná, veselá kontaktní. Vím o lidech, kteří jí záviděli. Ale nevím o nikom, kdo by to měl až tak, že by jí chtěl ublížit, jestli se ptáte na tohle.

 

Jak poznala Petra?

 

Co vyprávěla, tak na nějaké zábavě tady v Karviné. Nevím, přímo jak k tomu došlo. Ona Monika moc neuměla balit muže. Ačkoli může působit dojmem suverénky, k mužům byla milá, příjemná, ale koketa nebyla. Spíš byla kamarádka a byla vtipná. Upoutala.

 

A Petr?

 

Víte, on mi připadal vždycky jako takový pavouk. Pokud jsme někde byly, třeba se slavil Nový a tak, tak on byl jako stín. Někde seděl, koukal, sledoval ji, moc nemluvil…připadal mi fakt jako pavouk v koutě.

 

Introvert?

 

Nemluva. Prostě nudný, nemastný neslaný chlap. Tak mi připadal. Vlastně jsem nechápala, co na něm Monča vidí.

 

Takže ho měla hodně ráda?

 

Měla ho ráda. Zkraje určitě. Hodně se snažila, aby to klapalo. Vím, že jí na tom vztahu záleželo.

 

Chtěla se vdávat?

 

No, ona hlavně otěhotněla s Klárkou, ale chtěla počkat. Ne na to, až bude Klárka ze svatby něco mít. Byla opatrná. Přestože Petra tou dobou asi rok znala, nechtěla si ho hnedka brát. Chtěla ho poznat. Proto se brali až pak.

 

Jak se choval Petr ke Klárce? Měl ji rád?

 

To bylo takové zvláštní. On jí asi měl rád, ale nevěděl, jak by se k ní měl chovat. On k ní těžko nacházel cestu a Moniku to moc trápilo. Nebyl třeba schopen ji vyzvedávat ze školy, protože prostě pokaždé něco pokazil. Nevěděl třeba kde má boty, pak zase bačkorky, bylo to trápení. Monika to řešila pak tím, že pro Klárku chodil její tatínek. Ani když byl Petr doma s Klárkou sám, tak vlastně nevěděl, jak se k ní chovat.

 

A Klárka? Měla ho ráda?

 

Ano, myslím, že Klárka jeho ano. Ona byla taková otevřená veselá holčička, tvořivá. Pořád něco vyráběla. Později si ona dávala vinu za to, že si s tátou špatně rozumí, že to ona dělá někde chybu.

 

Řekla byste, že Petr nemá příliš vstřícný vztah k dětem?

 

Nemá, prostě, ne každý chlap to tak má a on měl problém i s tím psíkem, kterého Klárka dostala od Moničina tatínka. Nebo spíš bych to měla říct obráceně. Psík měl problém s ním. Nevyhledával ho. Neměl ho rád. Víceméně se mu vyhýbal.

 

Mluvila Monika před Vámi někdy o rozvodu?

 

Mluvila asi dva roky zpátky. Napřed to bylo takové jako „já se z něho zblázním, já s ním snad rozvedu“ a pak mi přišlo, že to myslí už vážně.

 

Proč to bylo?

 

On je hodně žárlivý člověk. Pořád jí sledoval. My jsme pracovaly třeba do dvou a on tam stepoval už v jednu. Díval se na nás jako na vrahy, že jestli jí nechceme někam odvést a tak…Na Monice bylo vidět, že jde se sklopenou hlavou, jakoby čekala problém. Jakoby zhasla.

 

Hádali se?

 

Ona se moc nehádala a on spíš měl takový monotónní projev. Prostě pořád třeba opakoval „kde jsi byla“. Čím víc vysvětlovala, tím hůř. Snažila se pak třeba, když se něco slavilo dělat oslavy u nich doma, aby on viděl, že jsou tam třeba jen holky, že se nic neděje, že nikoho nemá, nehledá. Když už někam šla s námi třeba, tak šel on s ní, ale nebavil se, jen koukal. Ona Monika nikoho ani nebalila. Muži oslovovali ji.

 

Jak Monika tyhle věci řešila? Zaráží mě, že sousedé nikdy nemluvili v televizi o jakémkoli problému.

 

Ona se co vím, vždycky sebrala a šla třeba se psem, nebo s Klárkou na procházku, nebo spolu něco tvořily. Monika měla tendenci se stáhnout.

 

Myslíte, že ten přivýdělek hledala kvůli rozvodu? Aby se byla schopna obejít s Klárkou sama?

 

Ano myslím. Monika ale celkově byla hrozně podnikavá, tvořivá šikovná a chytrá. Ne vzdělaná, ona si uměla poradit.  Hodně se snažila. Měla dar. Po kapičkách si přivydělávala. A ten její inzerovaný přivýdělek, víte, to by pro ni asi nebyla žádná práce. Milovala děti a děti milovaly ji. Kolikrát jsem viděla, jak děti kolegyň, běžely rovnou za ní. Těšily se na ní. Ona to s nimi uměla, takže by to pro ní byla spíš radost, taková práce.

 

Jaký je podle Vás Petr člověk? Má nějaké koníčky? Zájmy?

 

Nevím o nich. Snad gaučink (smích). Vím, že kdysi posiloval. Pak už bych řekla, že byla jeho koníkem Monika.

 

Jak to myslíte?

 

On ji měl jako modlu pomalu. Přišlo mi to divné. Se ženami se pomalu nebavil, pořád sledoval jenom Moniku. Ty fotky, které nafotila, mu nevadily. Naopak. Měl radost, že má takovou krásnou ženu. Skoro to bylo nezdravé. Mělo to totiž i odvrácenou tvář a tou byla ta jeho žárlivost. Podezíral ji pořád. Stačilo, aby třeba chlapi něco řekli, třeba narážku a bylo to.

 

Bylo to to, proč s ním Monika nechtěla být? Proč ho neopustila už dřív?

 

Protože on pokaždé, když se něco vyhrotilo, začal sekat latinu. Bál se, že by o ni přišel. Ale ty intervaly se zkracovaly. Napřed mu to vydrželo třeba dva měsíce, pak už třeba jenom týden. Ona mu pokaždé uvěřila, že to už bude dobré.

 

Myslíte, že kdyby Monika rozvod dotáhla, tak by se sama uživila?

 

Myslím, že ano. Auto měla skoro doplacené a platila ho ona sama….

 

Bylo ale psané na Petra, ne?

 

…ano bylo. To proto, že ta leasingovka aby to prošlo, bere vždycky plat toho silnějšího z parterů a on má plat vyšší. Monika si to auto ale platila a skoro bylo už její, takže pak už by se psalo na ni. Byt byl její, dostala ho od rodičů ještě před svatbou, takže…no a kdyby už jo potřebovala, pomohl by jí tatínek. Viděl se v ní, miloval ji…upřímně nevěřím, že Petrovi věří.

 

Proč?

 

Protože to vím. Nevěřím ani těm SMS, že mu posílal. Jednak Petrovi tyká a jednak on SMS psát neumí. Prostě je to bývalý horník, hodný a slušný člověk, ale umí u mobilu akorát tak vzít hovor. To by mu ty zprávy musel někdo napsat.

 

Jaký vztah měla Monika k Petrově rodině?

 

No, tchýni brala, jakože je tchýně, chovala se slušně, o tchánovi ani moc nemluvila a vím, že jeho sestru neměla ráda, a bylo to oboustranné. Už od začátku. Prostě si nesedly.

 

A Petr k její rodině?

 

To nevím. Nevím vážně, jen vím, že její táta Moniku miloval. Byla to jeho holčička…nevím, jestli mu Monika vůbec o svých problémech říkala, protože ho měla hodně ráda. Možná mu nechtěla působit starosti. Stačily ty peripetie s Klárčinou školou. To mu nějak vysvětlit musela.

 

Podle Vás, Jano, chtěla Monika do Egypta?

 

Já myslím, že ano. Ona měla moře hrozně ráda. Ráda se opalovala. Ano, věřila bych, že tam chtěla jet.

 

A jela by tam i s člověkem, se kterým by se chtěla rozvést?

 

Tohle netuším. Možná byli už domluveni, ona byla taková, že i kdyby se rozvedli, nedělala by mu velké obtíže, jen by si patrně nechala Klárku, auto, a byt. To by asi chtěla, ale jinak myslím, že by chtěla zůstat na rovině přátelské a ve styku s Klárkou by mu nebránila. Zůstává otázkou, jestli by Petr Klárku chtěl nějak urputně vídat. Jak říkám, měl problém s ní komunikovat.

 

Zeptám se ještě… a Váš osobní názor na to, co se stalo?

 

Osobně myslím, že jim ublížil Petr. Mám za to, že si to připravil. Že to nosil v hlavě dlouho. Byl jí posedlý. Vím o chvíli, když Monika vysloveně řekla, že už toho má dost, že jí bude s Klárkou líp samotné. Myslím, že nikoho neměla a ani nehledala. To by musela někoho potkat, ale ona by nešla ze vztahu do vztahu. Spíš chtěla být sama. Odpočinout si, dát se dohromady…možná pak. 

 

Navíc chtěla ještě dítě jedno mít. Takže možná časem. A možná si řekla, že má věk na to, aby už s tím něco udělala, jestli chce ještě miminko. Osobně pochybuji, že by ještě chtěla dítě s ním.

 

Mám za to, že byla tím vztahem unavená, zklamaná a vyčerpaná. Asi nebylo už kam couvat. To je můj názor.

 

Doufám, že se její a Klárčina smrt vyřeší. Každého života je škoda, ale tohle je strašně těžké pochopit i přijmout.

 

Děkuji moc za rozhovor, také doufám, že se to vyřeší.

 

Michaela Kudláčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Adolf má svůj původ, jak asi každý tuší ve starogermánštině. Vzniklo ze z prastarého jména „Adalwolf“, což znamenalo „ušlechtilý vlk“. „Adal“ je „ušlechtilý“, „wolf“ je „vlk“. Původní význam jména je tedy v němčině spojen s ušlechtilostí a vznešeností. Ještě u starých Křesťanů bylo jméno oblíbené. Nejstarší známý Adolf byl mučedník a zahynul v roce 755. Později nosilo toto jméno i mnoho biskupů. Dnes už to taková sláva s tímto jménem není, ale je to o úhlu pohledu. Adolf prostě znamená „ušlechtilý vlk“. A takových máme v ČR 4012

V celosvětovém kalendáři je dnes

Den otců (3. neděle v červnu).

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 364
  • 406
  • 18 163
  • 348 128
  • 2 475 755
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet