Detail příspěvku: Vyberte správné zařízení pro kvalitní vzduch ve vaší domácnosti

Vyberte správné zařízení pro kvalitní vzduch ve vaší domácnosti

autor: | Říj 9, 2019 | Komerce | 0 komentářů

Návštěvy: 74

Ne každé prostory mají přirozeně dobrý vzduch. Pokud například bydlíte v prašném prostředí nebo trpíte alergií na pyl, roztoče či jiné drobné částečky, které se mohou ve vzduchu vyskytovat, je třeba jeho kvalitu upravit.  Naštěstí k tomu existuje v současné době celá řada chytré vzduchové techniky vhodné pro domácnost, ale i do kanceláře, restaurace či jiných prostorů.

Čistý vzduch je základem

Aby se nám lépe dýchalo, je důležité mít čistý vzduch. Ať už bydlíte v průmyslové zóně nebo chcete ze vzduchu vyfiltrovat různé nepříjemnosti jako je například kouř z cigaret, pomůže vám čistička vzduchu. Ta navíc dokáže efektivně vychytat i nečistoty od pylu, přes prach, až po spory plísní, které výrazně škodí zdraví.

Čističek existuje několik druhů. Pro běžné použití se hodí například takové, které obsahují uhlíkový filtr. Pro náročnější uživatele, jako jsou citlivější jedinci nebo majitelé více zatěžovaných prostorů, se nabízejí vysoce účinné HEPA filtry. Pokud chcete filtry, které nemusíte pravidelně měnit, zvolte elektrostatické čističky. Určitě v nich také oceníte ionizátor.

cist

Vlhkost vzduchu musí být optimální

zvl

Vlhkost prostředí je hned po čistotě vzduchu druhým parametrem, který výrazně ovlivňuje kvalitu ovzduší.  Vlhkost vzduchu je nezanedbatelným parametrem, který bychom si měli v místnosti hlídat. Přílišná hodnota může mít za následek celkovou vlhkost interiéru, což nejenže není příjemné, ale vede to také ke vzniku plísní. Naopak suchý vzduch je při dýchání dráždivý a může dokonce v extrémních případech způsobovat různé zdravotní potíže. Pro úpravu vlhkosti se používají dvoje zařízení:

  • Odvlhčovač vzduchu
  • Zvlhčovač vzduchu

Odvlhčovač se hodí do prostorů, kde je vlhkost příliš vysoká. Pracují na principu efektivního zachycení vzdušné vlhkosti. Naopak zvlhčovače do vzduchu vlhkost dodávají. Fungovat mohou například na principu vodní lázně nebo ultrazvuku. Velice často můžete zvlhčovač vzduchu pořídit dohromady s čističkou vzduchu v jednom jediném zařízení.

Zpracování: ACTIFIVE, s.r.o.

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Marcela je jméno, jehož původ najdeme v latině. Patrně bylo odvozeno z římského Marcus a zdrobnělé podoby Marcellus, což je zase odvozenina jména boha války Marse. Marcela s ohledem za základ slova by tedy mohla být „malá bojovnice“. V doslovném překladu ale znamená „zasvěcená bohu války”, „zasvěcená Martovi”. V ČR je 61 235 „malých bojovnic“.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 72
  • 410
  • 23 263
  • 360 842
  • 2 418 814
  • 3 795
  • 28
  • 1 846
0 Shares
Share
Tweet