Detail příspěvku: Negativní myšlení versus neužitečné myšlenky

Negativní myšlení versus neužitečné myšlenky

autor: | Srp 7, 2018 | Společnost | 0 komentářů

„Abychom zachovali vyvážený a pozitivní přístup k životu, potřebujeme udržet na uzdě negativní způsob myšlení,“ říká Stephanie Brookes v Malé knize meditací. Kniha plná drobných i větších tipů na procítění svých emocí, životních situací a vědomého prožívání i běžných věcí, umění najít si klid sami na sebe. To je základ toho vyváženého života, o kterém píše?

V knize mne zaujala část o myšlenkách. Úplně pozitivní afirmace mohou dle mého napáchat více škod než užitku, někdy je třeba nezalepovat přítomnost radostnými a sebenalhávajícími myšlenkami, a někdy se opravdu potřebujeme ponořit až na dno negace.

Ovšem, negativní myšlení v takovou chvíli prostě je… ale neužitečné myšlenky, tak to je něco jiného.

S těmi je třeba co nejdříve zatočit, s tím souhlasím!

26698ZDc.jpg

V meditaci zaměřené na probírku myšlenek, jež se vám nutkavě honí v hlavě, autorka píše:

Zaměřte pozornost na konkrétní myšlenku, kterou se zabýváte poslední dobou a která vás zneklidňuje a zastírá vám radost ze života. Uvědomte si to, co vás trápí, a jasně si v duchu vybavte konkrétní myšlenku, která má vaše trápení na svědomí. Sledujte danou myšlenku, jako kdyby to byl kratičký film, který vám běží myslí, a nenechte se do toho emočně vtáhnout. Tak se vám podaří vidět daný problém v objektivnějším světle.“

No a potom si máme uvědomit, v jakém jsme tlaku obecně. Jak bychom na tuto myšlenku reagovali bez vnějšího tlaku, bez emocí, nebo v čase, kdy jsme spokojeni. Tím se dostaneme do vyrovnávajícího nadhledu a najednou vidíme věci konstruktivně. Tím se zbavíme negativního břemene neustálého přemítání v negativitě.

Autorka slibuje, že podobným myšlenkovým procesem se nám podaří vystoupit z bludných kruhů negace a minimálně nám ukáže vícero řešení v jednu situaci a cestu k tvořivému myšlení a spokojenějšímu životu.

26699MTg.jpg

Ach, ty neužitečné myšlenky!

Musím přiznat, že jsou opravdu mor. Kdo by je občas neměl. Někdo vás rozčílí, něco vás rozesmutní, něco vám přijde nespravedlivé (tak to je mimořádně silný motor a potrava pro cyklické opakující se přemítání)… možná ve skutečnosti ani netíhnete k negativnímu pohledu na svět, ale fakt, že se zacyklíme do NEUŽITEČNÝCH MYŠLENEK nás velmi rychle a účinně stáhne do negativního pohledu na svět.

Rozeznat tyto myšlenky je jednoduché – jsou vtíravé a k ničemu nevedou. Jste naštvaní už jen při myšlence na tyto myšlenky.

A víte co?

Vykašlat se na ně můžete i při pohybu.  Ono na ně nic jiného neplatí. Jsou neužitečné, tak co s nimi – nahradit je užitečnějšími. Zpětně vždy vidíme, že když se jimi moc zabýváme, většinou pak toho času u nich stráveného litujeme. Protože ten čas šel využít efektivněji nebo na něco jiného.

A to sakra naštve!

Při nákupu, při mytí nádobí, při dalších typech meditace, při kterých se zaměříte na něco jiného. Byť jen na chvilku, ale ty drobné světlé chvilky za čas prosvětlí celý den. A přesně s tím přijde i nadhled.

26700MTg.jpg

Jak vidíte, tak meditace zaměřená na vědomé prožívání přítomnosti, je velmi užitečná a zefektivňuje váš život.

Autorčin životopis

Stephanie Brookesová je spisovatelka a propagátorka zdravého životního styllu. Píše příspěvky do rubriky Destiny (Osud) pro mysbliss.co.uk a přispívá také do Dailly Express, Spirit and Destiny, Women and Fitness, Soul and Spirit a Company magazine. Také vystupovala v televizním pořadu This Morning a ve vysílání BBC Radio 2 a BBC Radio London.
Stephanie využila svoje zkušenosti s meditacemi a navrhla krátká meditační cvičení, která se vejdou i do maximálně nabitého rozvrhu. Myslela při tom na všechny, kdo mají sice málo času, ale přitom se potřebují zbavit stresu a uvítají příznivé účinky, které jim meditace může nabídnout.

Vydala Synergie Publishing, SE, www.synergiepublishing.com, 2018

Renata Petříčková

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v RAKU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ondřej má rodný list psaný Řecky. Jeho otcem je jméno Andreas, které vzniklo ze slova „andréios”, což znamená „statečný”. Ačkoli jde tedy v případě Ondřeje o odnož, význam je stále stejný. Ondřej znamená „statečný“. V ČR běhá aktuálně 60251.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 283
  • 436
  • 30 409
  • 426 395
  • 2 275 750
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet