Detail příspěvku: Muži mají na záchodech tvrdou hierarchii… ženy ne…

Muži mají na záchodech tvrdou hierarchii… ženy ne…

autor: | Zář 7, 2011 | Společnost | 0 komentářů

Views: 170

Pamatuju si na školní holčičí záchody, kde jsme se s gustem scházely.  Jsem sama zvědavá, jestli až bude moje dcera velká, budu nevěřícně protáčet panenky jako moje matka. Přece není normální trávit přestávky na záchodě??? Nebo jo?

 

Fuj!

No, je to normální… a snad mi tohle přesvědčení ještě nějakých sedm až deset let vydrží, až se mi dcera svěří, že s holkama probírají nejdůležitější záležitostmi dne na holčičích záchodech.

 

Možná jí pak povím i to, že jsme tam často trávily i volnou hodinu a v úletech největších jsme tam pořádaly soutěže v krkání. To ovšem není moc holčičí, to by se hodilo spíš na pánský záchodky…

 

Tam se ale spíš kouřilo, pokud vím.

 

Dámské záchody jsou společenskou místností

Ženy často chodí na toaletu společně. „Pojď se mnou na záchod!“ to je výzva, kterou téměř každá žena vezme s naprostým klidem, pokud byste byl muž a řekl to druhému, patrně uteče s podezřením, že jste méněprocentního zaměření.

 

Ženy však na záchodě probírají nejdůležitější události dne, senzace nebo módu. Bez skurpulí si půjčí vložku nebo tampón a postěžují si, jak je to zase blbý a je jim blbě. Ženám je obyčejně naprosto jedno, do jaké zaplují kabinky, hlavně, když je tam volno. Nebo když je tam toaletní papír.

 

Není-li tam papír, musí si poradit samy, ale mnohé ženy se neostýchají požádat i neznámou ženu ze sousedství, zda-li náhodou u ní není papír a nebylo-li možné jí ho zapůjčit.  I mimo intimitu oddělených kabinek je tu poměrně běžné spatřit vykasané sukně, upravující se kalhotky a zařezávající se punčochy nebo trhající se silonky. Ženy se prostě před sebou zas až tolik nestydí.

 

Navíc zde probíhá i úprava zevnějšku, make-upu, účesu a oblečení. Muži to nedělají – viz soukromý dotaz v mé domácnosti: „Jednoho, co si tam blíže vlasy znám, ale jinak ne…nikdy nikoho jsem to dělat neviděl.

 

Pánské záchody jsou tichou džunglí podléhající samčí hierarchii

Tak za prvé neexistuje, že by muži šli na záchod ve dvou. A kdyby se tak náhodou stalo, údajně (promiňte, já tam z výzkumných důvodů nešla) spolu neprohodí příliš mnoho slov. Na pánských záchodech je mrtvo. Téměř.

 

1154ZTk.jpgPlatí tu totiž tři pravidla:

–  S cizími muži se při vykonávání potřeby nebaví!

–  Rozhodně se na ně nedívá a už vůbec ne do jistých míst (tudíž padá mýtus, který si mezi sebou ženy předávají a sice, že muži se vzájemně porovnávají, aby si zvětšili/zmírnili komplex ze své velikosti

 

V knize Allana a Barbary Peasových  Proč muži lžou a ženy pláčou (Alman, 2003) je dokonce popsáno teritoriální chování mužů na záchodech.

 

Zajímavé… takže pojďte společně se mnou nahlédnout za dveře s panáčkem.

Pokud je prý na záchodě pět mušlí v řadě a vejde první muž, vybere  si tu, která je nejvzdálenější od dveří. Aby byl co nejdále.

Pokud vejde další muž, vybere si tu nejblíže dveří, aby byl co nejdál od již „vykonávajícího.“

A pokud do toho všeho přijde ještě třetí muž, nezbude mu, než si stoupnout přesně doprostřed, aby byl nejdále, co to v té prekérní situaci jde,  od obou mužů.

 

A dovolím si ještě krátkou citaci z knihy:

„Stoupnout si vedle jiného muže na veřejné toaletě je totéž, jako stát nahý ve výtahu.“

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Adolf má svůj původ, jak asi každý tuší ve starogermánštině. Vzniklo ze z prastarého jména „Adalwolf“, což znamenalo „ušlechtilý vlk“. „Adal“ je „ušlechtilý“, „wolf“ je „vlk“. Původní význam jména je tedy v němčině spojen s ušlechtilostí a vznešeností. Ještě u starých Křesťanů bylo jméno oblíbené. Nejstarší známý Adolf byl mučedník a zahynul v roce 755. Později nosilo toto jméno i mnoho biskupů. Dnes už to taková sláva s tímto jménem není, ale je to o úhlu pohledu. Adolf prostě znamená „ušlechtilý vlk“. A takových máme v ČR 4012

V celosvětovém kalendáři je dnes

Den otců (3. neděle v červnu).

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 18
  • 406
  • 17 817
  • 347 782
  • 2 475 409
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet