Detail příspěvku: Michael Morris: Co nesmíte vědět

Michael Morris: Co nesmíte vědět

autor: | Čvn 27, 2018 | Společnost | 0 komentářů

Views: 470

Řekla bych, že co nesmíme vědět, už stejně tak nějak tušíme. Je to těžké téma a klobouk dolů před autorem, že se vůbec do takové stoky pustil. Pevně utažená, pevná a neprůhledná je pavučina událostí a souvislostí, které hýbou světem. Představte si svět jako království, o kterém rozhoduje pár vyvolených, někdo mocný a ostatní jen žijí to, co si ti druzí usmyslí. Fungujeme podle pravidel, která vymyslel někdo tak, aby právě jemu byly ku prospěchu. 

No a nyní jen s tím rozdílem, že u nás to království není navenek viditelné a že to, co doopravdy hýbe světem je umně skryto a my se setkáváme jenom s důsledky a lidmi, kteří vykonávají jejich vůli, často i tak, že o tom sami nevědí.

Asi jako když pracujete pro svého zaměstnavatele proto, abyste měli na zaplacení jídla, střechy nad hlavou a… když máte kliku, tak i něčeho navíc. Ale tuhle kliku nemá rozhodně každý a v této knize se dozvíte, proč je taky záhodno, aby takových lidí bylo co nejmenší množství. 

 

Co jsou ty páky, ta ostrá udidla, která běžní obyvatelé Země mají denně před sebou a podle kterých pracují a žijí?

 

Je toho dost, kromě ekonomiky, která je cele ovlivňována uměle, až po počasí nebo stravu, kterou jíme. Ano, autor se tu dostává někdy až do pozice konspiračního teoretika, ale minimálně to, jak fungují banky, měny, půjčky, dluhy, ekonomické závislosti jednotlivých zemí nebo  zdanění – až po pravidelné kolapsy ekonomiky, které vždy tu ekonomiku „ozdraví“ v očích těch, kdož z ní nejvíce profitují, to jsou informace, nad kterými s podivem zakroutíte hlavou a nebude příliš pochybovat, že na nich špetka pravdy je.

 

26528MzY.jpg

 

A možná i více špetek.

 

To ostatní pak už víceméně souvisí s počtem lidí na planetě, s ekonomikou a zátěží, která je jak ekologická, tak hlavně ekonomická a nepohodlná – a způsoby, jakými se dá toto řešit, jsou prý čas od času už i prosáklé na veřejnost. Nikdo z mocných už se netají tím, že existuje přelidnění – i když není to spíš o přemíře toho, co chtějí ti, kdož profitují z těch běžných lidí…?

 

Kdoví, tohle jsou potom už otázky, které vás budou napadat samostatně a musím říct, že to je NA DLOUHÉ ČTENÍ…

 

26527MmV.jpg

 

Často, často se budete zastavovat a přemýšlet nad vlastními myšlenkami. Nevěřícně vstřebávat informace a možná knihu i čas od času odložíte, protože tohle je prostě chvílemi „příliš silné kafe“.

 

Přesto díky autorovi, že chce vyburcovat veřejnost k tomu, aby se více zajímala o globální dění a aby, když už ho nemůžeme ovlivnit jako celek, alespoň naplno a zdravě žili své vlastní životy.

 

Co mi někdy připadalo jako důvod k depresi, bylo při dalším čtení spíše důvodem jít a  začít pořádně žít.

 

A co u vás?

Jak si vyberete….

 

26526ZjA.jpgO autorovi:

Michael Morris se narodil v roce 1966 v Rakousku, pobýval v různých evropských městech a dnes žije převážně v USA. Napsal celou řadu textů a článků v angličtině i němčině, vyučoval a dlouhé roky byl podílníkem v několika firmách.

Kniha Co neSmíte vědět (Was sie nicht wissen sollen!) je jeho první knihou s tématem hospodářství a Nový světový řád.

 

Vydáno v roce 2012, nakladatelství www.Anch-books.eu

 

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Emil je původem z latiny. Pochází ze slova „aemilianus“, které se překládá jako „pracovitý“, „horlivý“ nebo „soutěživý“. Jste-li tedy Emil, tak vaše jméno z vás, alespoň co do překladu, dělá velice dobrého zaměstnance, který plní na 110% a s vámi ještě dalších 10998 Emilů v ČR.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 34
  • 390
  • 39 496
  • 360 453
  • 2 459 156
  • 3 795
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet