Detail příspěvku: Jedinečná a silná kniha: Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song

Jedinečná a silná kniha: Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song

autor: | Bře 22, 2013 | Společnost | 0 komentářů

Views: 27

Začnu větou, kterou jsem našla až téměř v samém závěru knihy, ve kterém velmi plynule cítíme souznění s autorkou knihy, Pavlínou Brzákovou a čínskou zpěvačkou Feng-yün Song. A tato věta asi vystihuje můj hlavní pocit.„Song to neví, ale díky ní jsem „přišla na chuť“ červené barvě. 

Jako symbol jsem červenou nikdy nemusela. Znamenala pro mě krev, násilí, dynamiku a křik.A přitom je symbolem radosti a štěstí. Číňané dávají jakomalý dárek svazek červené bavlnky a penízků pro štěstí. Červená je barvou hojnosti. Song si obléká červené šaty, když je velký svátek.

 

Decentní Song v tmavých barvách se najednou promění v rudý květ. Je to chvíle, než vstoupí na pódium a zazní. V těchto minutách začíná proces jejího velkého soustředění. V tichosti se krášlí, protože i to je důležité. Její centrum sílí… Je to proces velké proměny, kterou završuje zpěvem. Jako když na louce vykvete vlčí mák. Při letní procházce mezi poli mám dojem, že rudé květy zpívají nejvíc.“

 

A tak tady ji máte, rozkvetlou…

 

 

 

Nevím, jak vy, ale já už měla v 14 sekundě husí kůži… Pokud máte tuto knihu přečtenou, právě tenhle zpěv je tím, co je ta energie,v níž je všechno. V hlase a dechu. Tam je život.

 

Tak…

 

V TÉTO KNIZE JSEM POCHOPILA, ŽE I RUDÁ (NEBO COKOLIV, CO MÁME V SOBĚ ZAKOŘENĚNO JAKO ZLÉ), MŮŽE BÝT OSLAVOU ŽIVOTA.

 

Občas mi do cesty přijdou knihy, o kterých mám docela problém psát. Jsem totiž plná, přeplněná a nenacházím slova, protože celý dojem je tak hluboký, že slova jsou na něj málo. Přesto se o to pokusím. Pro Pavlínu Brzákovou, která tuto knihu ve spolupráci s Feng-yün Song psala, to byl velmi přínosný a milý čas – jejich souznění a vzájemná úcta je znát z každého slova.

 

9086MjR.jpg

 

Rytmus života

 

Čínské pojetí životních energií je proti tomu západnímu odlišné. Mnohé známe, protože to rádoby moderní směry vytrhávají. Ovšem slyšet to vše v harmonickém celku přímo z úst čínské ženy, je něco jiného. Tělo – dech – a mysl – jsou vzájemně propojeny. TO je základ všeho, oč tu běží.  Feng-yün Song je zpěvačka a hlasová pedagožka. Léčí tzv. autoterapií hlasem. Učíte se dýchat, vyjadřovat hlas, nejen zpívat. A to vše jen proto, aby se vaše tělo dostalo do rovnováhy. Je to základní cesta ke zdraví. Autorka se tu samozřejmě dotýká takových témat jako je smrt a její energie, nemoci, ale také partnerské vztahy a nutnost souznění s partnerem. Kolik bolesti i zdravotních trápení způsobuje setrvávání v nezdravých vztazích?

 

Z knihy jsem si vzala jedno poučení. Naše energetické centrum je pod pupíkem. Tam je náš střed, tam se musíme dostat pokaždé, jsme-li smutní, rozezlení nebo zoufalí. Umíme se rozdat tak, že na nás samotné už nezbývá a ztrácíme se. Najít svou vlastní hodnotu a třeba i pochopit rozdíl mezi měkkostí a jemností  v lásce? To vše nás naučí tato publikace, kterou považuju za jednu z těch mimořádně podařených. Minimálně proto, že je dotekem jiného myšlení, tělesného prožívání a čínské mystiky.

 

9087ZGY.jpg

 

Jednoduché i složitější návody jsou tu popisovány pochopitelně a hned máte chuť je vyzkoušet.

A hlavně, budete se k této knize vracet. Vracet se k jednotlivým kapitolám, protože vyvolávají aha efekt.

A protože vztahové problémy jsou asi nejžádanější a nejatraktivnější částí knihy, vybírám jednu ukázku:

 

Sexuální život je především mentální proces. Je třeba muže i ženu vyvést z omylu, když si myslí, že kvalitní sex probíhá pouze v tělesné rovině. V tajných klasických spisech čínských císařů o jejich palácových radovánkách se používal slovní obrat jin-jin, „sex v mysli“. Vyplývá to ze zákonitosti pohybu čchi v těle: mysl vede dech,d ech povede tělo. Díky setkání v mysli začínají obě těla podvědomě společně dýchat, nacházejí stejnou dynamiku pohybu čchi, touhy se setkají a začne společné jednotné prožívání.

 

Proces mysli je kořen stromu. Dýchací proces tvoří jeho kmen a větve a sexuální prožívání rozkoše jsou jeho plody. Toto je ovšem typicky ženské pochopení. Muži touží především po ovoci, nezajímá je celý strom, jeho kmen a větve. Jejich přírodní tělesná podstata, jejich tělo, jsou stvořené přímo pro plody. Teprve potom je začne zajímat strom, jeho větve a listy, a až nakonec se doberou ke kořenům. Nicméně ženy a muži prožívají jeden společný strom.”

 

Tato kniha vypadá opravdu na první pohled velmi nenápadně a spíš než hluboké moudré učení bych v ní hledala „pouhý“ životopis bezesporu zajímavé ženy, která vyrostla v Číně a v České republice žije velmi úspěšný profesní i osobní život. Životopis tu opravdu najdete, včetně zážitků malé Song z její domoviny.

Takže slovy moudré Song – „Nebojuj, dýchej, zpívej… Žij!“

 

9088OTR.jpg

 

Vydalo nakladatelství Eminent, 2013, www.eminent.cz

 

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Adolf má svůj původ, jak asi každý tuší ve starogermánštině. Vzniklo ze z prastarého jména „Adalwolf“, což znamenalo „ušlechtilý vlk“. „Adal“ je „ušlechtilý“, „wolf“ je „vlk“. Původní význam jména je tedy v němčině spojen s ušlechtilostí a vznešeností. Ještě u starých Křesťanů bylo jméno oblíbené. Nejstarší známý Adolf byl mučedník a zahynul v roce 755. Později nosilo toto jméno i mnoho biskupů. Dnes už to taková sláva s tímto jménem není, ale je to o úhlu pohledu. Adolf prostě znamená „ušlechtilý vlk“. A takových máme v ČR 4012

V celosvětovém kalendáři je dnes

Den otců (3. neděle v červnu).

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 18
  • 406
  • 17 817
  • 347 782
  • 2 475 409
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet