Detail příspěvku: Jan van Helsing: Než si proženeš hlavou kulku, přečti si tuto knihu

Jan van Helsing: Než si proženeš hlavou kulku, přečti si tuto knihu

autor: | Lis 8, 2017 | Společnost | 0 komentářů

Views: 44

Když se ke slovu dostane krizová situace, kdy se dostaneme na samé dno a přicházíme o něco nesmírně cenného, pohled na svět se dramaticky mění. Člověk někdy přijde o všechno. Přijde o práci, rodinu nebo o zdraví. Možná se už nikdy nepostavíte na nohy. Možná už nikdy nedáte dohromady rozbitou rodinu. Možná pak zůstane jediným, co vám zbývá víra, že vše se děje z nějakého důvodu. A že všude je světýlko naděje, které je třeba jen nalézt.

A přání se plní. Někdy dříve, někdy později, ale plní. A nic se neděje dříve, než se to má opravdu stát.

 

A o tomhle všem je tato kniha se sugestivním názvem.

 

Netřeba si prohánět hlavou kulku, i když důvodů tu najdete nejméně třicet šest. A možná ještě o jeden víc, protože kromě svých přátel a známých se tu o svůj vlastní dramatický osud dělí i sám autor. Možná ho znáte. Jan van Helsing je autorem skvělé knihy Kdo se bojí Smrti, kterou si dovolím znovu doporučit, protože komplexně pojatý rozhovor s temnou bytostí, jež doprovází člověka na druhý břeh, se jen tak nevidí. A dává pochopit i smysl lidského žití, ať je náš osud jakýkoliv.

 

Tady se opět setkáváme se situacemi, které jsou nadmíru těžké.

 

25221MGM.jpg

 

Naše duše je tím, co nás provede životem nejlépe. Jí máme vždy věřit. Ale někdy je to opravdu těžké, o tom sám autor ví své, mimo jiné i pro jednu prkotinu – sám byl za své názory a knihy i úředně pronásledován. Je to konspirační teoretik, nebo není? To už nechám na každém, ale Jan van Helsing patří mezi autory, kteří umí za prvé vybrat pro své knihy šokující názvy, a za druhé do nich skrýt pravdu a věci hodné zamyšlení, které často objevíte až na druhé třetí čtení. Snad něco nadčasového?

 

Ano, v životě může být tisíce důvodů proč si prohnat hlavou kulku, ale o několik tisíc víc důvodů, proč to nakonec neudělat. Takže se tu dozvíte nejen autorův vlastní životní příběh, ale i dalších třicet šest příběhů svých přátel a známých, kterým se v životě přihodil ten zásadní zlom, ve kterém najednou bylo všechno jinak. Byli zajištěni, měli rodinu, zázemí a všechno, nač si jen dokážete vzpomenout. A najednou bylo všechno pryč. Autor tu s maximálním nadhledem rozebírá jednotlivé příběhy, nechává mluvit jejich aktéry a umožňuje tak čtenáři, aby se do hloubky ponořil sám a hledal ty styčné body, ty chvíle zlomu, i když se samotnými příběhy ztotožněni být nemusíte. Mě osobně se některé opravdu nelíbily a za nic na světě bych je nechtěla prožít, protože to byli lidé, jež mě svou osobností vůbec neoslovovali. Ale kolik lidí, tolik příběhů a alespoň si tak snáze uvědomíte, že neštěstí se nikomu nevyhýbá, ale jen málokdo o něm umí mluvit, případně s ním vyjít na veřejnost.

 

Nepoznáte tu, co máte dělat, není to návod.

 

25222MGQ.jpg

 

Je to jen inspirace. Nahlédnutí do života druhých, nahlédnutí do krizových situací, které mají společné jedno jediné – děs, hrůzu, strach z budoucnosti a tak zoufalé prázdno pod nohama.

 

Základem toho, abychom uviděli světlo na konci tunelu, nebo abychom se smířili se současnou situací je totiž něco, co se v této knize skrývá v podstatě za každým dobrým příběhem – najít SMYSL toho, co se mi stalo. A jít dál, protože tam uvnitř je stále, i v těch nejtěžších chvílích, i kdyby pod hromadami sutin současnosti, ten váš sen!

 

25223YmJ.jpg

 

„Moje osobní rada je, že jediné, co byste v životě neměli zpochybňovat, je váš sen. Pokud skutečně cítíte, co je pro vás v životě důležité a co chcete z celého srdce, pak se toho pevně držte bez ohledu na to, jak je to těžké. V tomto ohledu neexistují žádné kompromisy. Pokud vám váš vnitřní pocit říká, že právě toto je vaše místo na světě, vaše úloha, vaše naplnění a váš životní cíl, pak se nenechte ničím na světě zadržet. Nesmíte si připustit žádné pochybnosti, protože ty vás jen zabrzdí a vy nebudete moci jednat. Nikdy nepochybujte o svém snu, ale můžete zpochybnit cestu, která k němu vede. Tu lze kdykoliv změnit, protože k cíli vede mnoho cest. Buď tu správnou najdete sami, nebo vám životu bude neustále ukazovat, že jste sešli. V období, kdy se mi nedařilo, jsem přišel o hodně přátel a častěji to skřípalo také v partnerství.“

 

„To ovšem neznamená, že se má člověk vyhýbat nepříjemnostem, neustále hledat nové cesty a všechno měnit jen proto, že je to pro něho těžké. Má se všemi důsledky a bez jakýchkoliv pochyb jít zvolenou cestou, a přitom se stále ptát, co může vylepšit a co lze udělat jinak tam, kde mu život ukazuje, že má něco změnit.“

 

O autorovi:

Jan van Helsing (vlastním jménem Jan Udo Holey) se narodil v roce 1967. Je autorem mnoha knih a majitelem vydavatelství Amadeus Verlag. V polovině 80. let minulého století začal cestovat, zejména při expedicích po USA, Egyptě, Jižníí Americe, Africe a Asii učinil objevy, které zpochybňují náš osvícenecký pohled na svět. Na svých cestách se seznámil s řadou zajímavých lidí z okruhu tajných služeb, templářských rytířů i zednářských lóží. Tato setkání vedla k tomu, že roku 1993 napsal svou první knihu o tajných společnostech. Během dvou let se tento titul stal bestsellerem, prodalo se ho přes sto tisíc jejich exemplářů a byla přeložena do osmi jazyků. V roce 1995 následoval druhý díl, jehož obsah však natolik pobouřil jisté zájmové skupiny v Německu a ve Švýcarsku, že kniha byla na základě soudního rozhodnutí stažena z prodeje, aby tak občané byli „uchráněni“ před „škodlivými“ informacemi.

Ještě úspěšnější byla publikace Ruce pryč od této knihy, která očividně sedla do aktuálních nálad společnosti, protože se jí prodalo více než dvě stě tisíc výtisků. Ve svých (prozatím) patnácti knihách dokázal Jan van Helsing nejen s velkým předstihem předpovědět politický i ekonomický vývoj, ale také podrobně vysvětlit, jak má být na světě pomocí globálního terorismu a následné zostřené kontroly občanů nastolen nový světový řád. Jana van Helsinga můžete navštívit také na internetových stránkáchwww.amadeus-verlag.com.

 

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VODNÁŘI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ferdinand je starogermánského původu. Jeho základ nalezneme u jména Fridunant, což se překládá jako „ten, který se připravuje k jízdě“. Ferdinand je tak pozdější, lépe vyslovitelná varianta. Jde vlastně o zjednodušeného Fridunanta. A je to logické, vždyť zkuste vyslovit Fridunant… to je Ferdinand lepší. A takových máme v ČR 1658.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 215
  • 353
  • 37 779
  • 359 785
  • 2 462 361
  • 3 795
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet