Detail příspěvku: Heidi, děvčátko z hor. Čte Lucie Vondráčková. A hezky!

Heidi, děvčátko z hor. Čte Lucie Vondráčková. A hezky!

autor: | Srp 30, 2012 | Společnost | 0 komentářů

Views: 34

Je vůbec možné,že tento příběh o osiřelé Heidi vyrůstající v horské salaši vyšel poprvé v roce 1880!? Tehdy získal celosvětový úspěch, ačkoliv autorka napsala téměř 60 příběhů pro děti.

Není divu, že maminka Heidi Janků měla tento příběh tak ráda, že po její hlavní hrdince pojmenovala svou dceru. V dnešní době už je to opravdu těžká historie, jež v době svého vzniku ale věrně kopírovala současnost. 

Hlas této audionahrávce dala Lucie Vondráčková. Je tahák! Bezkonkurenčně si někteří toto cédéčko koupí i kvůli ní. Nemůžu říci, že by mě zklamala, ale nadrozměrný zážitek to taky nebyl. Lucie Vondráčková svým jemným hláskem v podstatě podtrhla lyričnost celého příběhu.

 

Můj malý osobní problém – animáček néééé!

To ano, ale mě už trošku vadily její změny hlasu v různých osobách, většinou ženských… to mi silně připomínalo postavičky z animovaných seriálů a rušilo mě to z nostalgického rozjímání.

Přiznávám ale, že je to jen moje osobní “animáčková averze” a tak jsem zatnula zuby a poslouchala dál. Ono to opravdu stojí za to a když přejdete tuto drobnost, která dětem absolutně nevadí, je to příjemné poslouchání.

 

6720ZDJ.jpg

 

Příliš čisté na dnešní dobu?

Přebal knihy sděluje, že Heidi, děvčátko z hor, je literárním klenotem, jehož hlavní příchutí je čistota, kterou berou děti jako samozřejmost, ale dospělým občas uniká.

S tím naprosto souhlasím…

 

6721MDN.jpg

 

 

Dala jsem si tu práci a našla ještě knižní vydání. Co se týče textu, lze tento poslech brát jako plnohodnotnou variantu “poznání příběhu Heidi, děvčátka z hor”

 

Jediné, co jsem rychlý okem spatřila jako chybějící, je plné znění dopisu od Kláry, což je možná škoda, ale pravdou je, že ty necelé 4 hodiny poslechu jsou až tak opravdu hodně.  Seriál na podzimní večery? Rozhodně lepší, než televizní zpravodajství…

 

Tady se totiž vrátíte k podstatě lidského bytí, ke starostem o holé přežití (nikoliv o nesmyslné problémy, které řešíme dnes a které jsou důsledkem chaotického životního stylu), ale pocítíte tu zranitelnost, zároveň však sílu lidského života, lidských povah, jež jsou otevřeny do obou extrémů a vždy přístupné lásce. 

Třeba chvíle, kdy Klára, holčička z města, poprvé ochutnává kozí mléko. Kdo by dnes mohl říci, že chutná sladce a skořicově? Jen tak, samo od sebe?

V době napůl otrávených zakonzervovaných prý ochucených mlék?

Hmmm… moc mě tenhle příběh potěšil a pohladil po duši.

 

Vrátila jsem se do dětství a viděla jsem v příběhu mnohé, co jsem neviděla jako dítě. Nebo co jsem v průběhu života poztrácela…

 

 

Vydalo nakladatelství XYZ, s.r.o., www.xyz-knihy.cz, 2011

distribuce Radioservis, www.radioservis-as.cz


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve ŠTÍRU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Leoš je podle nejnovějších tézí původem ze staroněmčiny. Jeho základní podoba byla Leopold nebo Leonard, což vzniklo ze spojení slov „leute“ - člověk a „bald“ – statečný. Je ale možné, že první část tvoří slovo „leo“, což je lev. Jméno by tak bylo překladem nejblíže významu „silný, lví člověk“. A takových je v ČR hnedle 5727.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 89
  • 371
  • 17 906
  • 347 441
  • 2 476 234
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet