Detail příspěvku: Arnošt Goldflam: Tatínek není k zahození v rozhlasové verzi. Excelentní!

Arnošt Goldflam: Tatínek není k zahození v rozhlasové verzi. Excelentní!

autor: | Lis 26, 2012 | Společnost | 0 komentářů

Views: 2648

Arnošt Goldflam za tuto knihu dostal cenu Magnesia Litera pro rok 2005 a já se tomu vůbec nedivím. Je to určitě jedno z nejlepších děl, jaká jsem kdy slyšela a v brzké době doufám, že si i přečtu. Laskavý a třeskutý humor Arnošta Goldflama je pověstný a on se ve svém věku nechal inspirovat dětskou fantazií. Musím říci, že mu to moc šlo a že jsem se díky němu dostala po několik minulých večerů zase pod peřinu s dětmi a moc ráda a bylo mi všechno úplně jedno.

7752Mzk.jpgNeumytý nádobí i hladový morčata…

Ne ne, já nejsem ten dospělý čtenář, který žádá přísnou logiku, mě vyhovují i drobné absurdity, které naopak ten přetížený dospělácký mozek vypínají a nechávají ho ve volném a svobodném režimu. Mě vážně potěší i mimozemšťani, kteří si po nocích u vás doma hází vrchem hlavy koláče a lijí čaj a kávu nebo čerti, co přijdou sežrat kuře, hrušky, zákusky a vypít džus, čaj i limonádu.

Téměř hodina takového odpočinku pro hlavu a úsměvu  na tváři!

Plná důkazu, že čeština je krásná, rytmická a bohatá.  A tady si opravdu přijdete na své. Trošku mi to připomíná humor a samozřejmost vyprávění Františka Filipovského a možná mě trošku mrzí, že na cédéčku nejsou všechny pohádky z knižní verze.

Knížku jsem nečetla, ale je tam prý i o tatínkovi a splašených zvířatech, bankovním lupiči – tyto dva příběhy si autor vybral i pro dramatické zpracování pro děti. Mám silný pocit, že o mnohé přicházím. Cédéčko mě neskutečně naladilo – asi si tu knížku celou půjldu poshánět.

Arnošt Goldflam se narodil v září roku 1946 a byl u již v dětství vášnivým čtenářem a tak bylo zřejmé, že jeho životní cesta půjde uměleckými směry. Hrál v divadlech, režíroval a tvořil, vyučuje na DAMU a JAMU.

 

K tomuto cédéčku mu jeho žena Petra Goldflamová Štětinová nakreslila i obrázky. Takže nejen šikovný tatínek, ale i maminka. Ostatně o maminkách je tady taky zmínka. Nejsou tak úplně na druhé koleji.

Pokud tedy těmito pohádkami měla býti jaksi rehabilitována role otců v rodinách, tak jsem všemi deseti pro, zvláště poté, co jsem si naprosté hrůzy vyčetla ve slabikáři pro první třídu. V jakémsi čtení ke konci školního roku mají tatínky vykreslené jako morousy, kterým je jedno, co jejich děti ve škole dělají a zajímají se jen o průšvihy. A to stejně blbě, až tak, že je musí babička s dědečkem usměrňovat a ono je to stejně nic platné.

Zaplaťpánbůh za podobné projekty, jako jsou Tatínkové, jež nejsou k zahození.

Když je to navíc osvěženo jednoduchými drobnostmi a slovními hříčkami i báječným ozvučením, při kterém jde krááásná husí kůže.

Vydal ACTUAL AVER CZ, a.s. (www.audioberg.com) ve spolupráci s Radioservis, a.s. www.radioservis-as.cz

 

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 30
  • 383
  • 17 860
  • 347 596
  • 2 475 804
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet