Společnost

Andělské pohádky na dobrou noc. Jako od maminky

„Pohodlně se uvelebte a pozorně poslouchejte vyprávění o dívce jménem Lada, které anděl pomohl k tomu, aby si začala věřit. Představte si, že je horký letní den a vy musíte zůstat ve svém pokoji, i když svítí sluníčko a vaši kamarádi venku cvrnkají kuličky…
Lada si vzdychla, když se podívala na scénář, který před ní ležel na stole, a potlačila slzičky. Když paní učitelka rozhodla, že bude mít velkou roli ve školní divadelní hře. 

Lada se vyděsila. Snažila se jí přesvědčit, aby tu roli dala někomu jinému, ale paní učitelka na do nedbala. Řekla, že je stvořená právě pro Ladu.“

 

K čemu se vůbec snažit? Lada se cítila velmi unavená… nedokázala se text naučit, neuměla zvítězit sama nad sebou. Když tu…. Ano, už tomu věnovala tolik času, panikařit je normální, ale proč to vzdávat? Jen si musíš věřit.

 

Andělé promlouvali k Ladě z hrajícího rádia, ale jejich podoby jsou různé. V mnoha příbězích jsou to lidé a charakteristické pro ně je sálající teplo a láska, až bílá záře. V tomhle se mnozí shodují. Ale je jedna pohádka, která mě vzala za srdce. Uslzenou a utrápenou Kláru zmítající se mezi dvěma rodiči a pocitem, že k nové rodině své maminky nepatří…

 

„Klára zvedla hlavu a zalapala po dechu. Skrz slzy uviděla, jak rusovlasá andělská paní stojí přímo před ní, bosa na mramorové podlaze. Pozvedla svá křídla a silné peří vytvořilo vánek, který zchladil Klářinu uslzenou tvář.

 

Anděl se usmál: „Nevěřila bys, jak je fascinující pozorovat lidi. Někdy bych ráda pomohla – když vidím, že je na tom někdo opravdu hodně špatně.“

 

„Co… O čem to mluvíte?“ Klára se rozhlédla po sále.

 

Nikdo jiný si anděla nevšiml. Všichni se v tichosti dívali na nástropní malbu nebo nahlíželi do svých průvodců.“

 

A ta andělská paní vysvětlí Kláře, že na ni sestra žárlí a je zlá jen proto, že se sama bojí, že jí tatínek nebude mít tolik rád, když má najednou maminkou a Kláru. Dvě nové ženy ve svém životě. Mít najednou někdy nevlastní sourozence je těžké. Bezesporu.

 

Ale nejsou to jen tyhle problémy. Andělské pohádky na dobrou noc mají svým něžným nádechem a velmi nevtíravým meditačním způsobem děti naladit na spánek, uklidnit je a dodat jim pocit bezpečí v tomto světě.

 

9105YTY.jpg

 

Víra v anděly?

 

A proč ne? I kdyby nakrásně neexistovali, do dětského světa patří. V závěrečné části knihy je i krásná krátká, i když velmi silná vizualizace, díky které si můžete svého anděla strážného vyvolat do představ i vy. Už jen samotná četba této stránky je velmi uklidňující.

 

Nevidím jediný důvod, proč si tuhle knížku nedat na noční stolek. Ráda jsem po ní sahala, protože mi dávala pocit opory. Nakonec, ona víra v bytosti, které nám pomáhají a stojí při nás, je užitečná v dospěláckém světě. Když bude těžko, máme se o koho opřít. O sami sebe. Netápeme, nehroutíme se. Nacházíme zpětně sami sebe. A tam je bezpečí a tam je náš střed.

 

V podstatě to, co různé duchovně laděné knihy, učí dospěláky tvrdým a naléhavým způsobem, naleznete tady – v té nejprostší podobě, jakou jen si můžete přát. V příbězích pro děti.

 

9103ZTI.jpg

 

O pohádky se tu podělila čtveřice autorů a jen tak mimochodem – nepoznala jsem, kdo co psal. Styl všech čtyřech dam je tak vyrovnanýa  vytříbený, že si dovolím pochybovat, že jsou ze Země. Ty dámy jsou andělé…

 

Anotace

Andělé nás vedou a ochraňují v našem každodenním životě a pomocí této sbírky příběhů se s jejich láskyplnou a milující energií seznámí i vaše děti. Tajuplné a působivé příběhy spolu s postavami a prostředím, v němž se odehrávají, bezesporu podnítí představivost každého dítěte. Nenásilné meditační a vizualizační techniky, které vám kniha rovněž nabízí, posílí u dětí tvořivost a sebedůvěru a zároveň jim pomohou se uvolnit, což jim zajistí klidný spánek. Kniha obsahuje 22 skvěle ilustrovaných příběhů týkajících se celé řady inspirativních témat – od víry ve vlastní schopnosti až po prožívání radosti ze společné práce.

 

Objevte svět pohádkových postav, jako jsou nebojácní cirkusoví artisté, záhadní princové a princezny a odvážní objevitelé. Každý příběh je doplněn poselstvími, která vystihují jeho pozitivní význam. Úvodní část knihy vysvětluje sílu a moc vyprávění a poskytuje podrobný návod, jak připravit děti na klidný a uvolněný spánek. Knížka zároveń obsahuje návod, jak využít příběhu k rozvoji představivosti a tvůrčích schopností vašeho dítěte.

 

9104NTI.jpg

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2013, www.synergiepublishing.com

Hodnocení k článku

Komentáře - Napsat soukromou zprávu ZDE

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com