Detail příspěvku: Tak trochu punkové vánoce

Návštěvy: 79

Když jsou děti malé, je právě adventní období asi tím nejkrásnějším čase, kdy snadno zapomenete na to, jak strašný nepořádek dělají, jak nemožně sprosté na sebe jsou a jak dokonale ignorují jakoukoliv vaši snahu o výchovu. Je to zkrátka kouzelné období, plné tradic, sladkých vůní a příjemných příležitostí, které dělají život pohádkovějším.

Jedním takovým je psaní dopisu Ježíškovi. Kdo mne zná a čas od času ode mne nějaký ten řádek přečte, ví, že každý rok kolem první adventní neděle  se nemohu vyhnout zvyku psaní dopisů Ježíškovi. Je to právě první adventní neděle, kdy děti své dopisy pečlivě sesmolí a uloží s počátkem noci mezi okna, aby hned vzápětí litovaly, že zase na něco zapomněly a pokouší se podmazat maminku, aby mohly napsat ještě jedno PS.

Děti ovšem rostou a už loni odhalil i náš nejmenší, jak to vlastně s těmi dárky. Je. Tvrdí sice, že to vždycky tušil, ale na to mu neskočím.

Kdo ovšem ani neroste ani nestárne, jsem já.

Zavelela jsem hlasem pevným a nerozhodným, že kdo nedá nákupní seznam mezi okna o první adventní neděli, má prostě smůlu a je mi jedno, jestli věří na kurz dolaru vůči euru, nebo že láska a pravda zvítězí nad lží a nenávistí.

Tady velím já.

Kluci si ještě nechali říct, přeci jen jsou menší a jeden nikdy neví, jestli to ta mamka letos neošulí a přeci jen jí nevypomůže nějakej dědek s pytlem dárků, co leze lidem do oken na Štědrý den a věnuje se charitě. „Ještě že už se mě to netýká,“pronesla ledabyle ta prsatá patnáctiletá princezna, která ještě v deseti věřila na bludičky a dneska se tváří že jediný bůh se jmenuje WiFi, protože ta stvořila svět.

„Netýká? Tak to si pořiď pikslu kapesníků, protože budeš na vánoce asi docela smutná, jestli okamžitě nesedneš a nenapíšeš. A klidně na mě žaluj, až budeš za dvacet let tohle vyprávět psychologovi na červeném gauči.“

Napsala.

Na to, že mě skoro neposlouchají, se tohle docela povedlo a večer byly za oknem tři dopisy.

27273ODA.jpg

Jeden s hrubkami a se spoustou odkazů, protože Tomášek neví, jak mi poslat adresy na eshopy, kde si vybral. Musím ocenit, jakou si dal práci a všechny odkazy vypsal pečlivě včetně všech dvojteček, lomítek, https a všech znaků, které mne bezpečně zavedly na stránky jakéhosi podivného youtubera, který si na nový počítač a cestu kolem světa vydělává prodejem mikin s jeho přezdívkou za částku, která jistě neuráží jeho, mne zcela jistě.

Jurášek sice napsal kajícný dopis, ve kterém upozornil Ježíška, že ví o svých prohřešcích a nedostatcích, ale Vánoce jsou Vánoce a tedy připojuje flashdisk, kde jsou v souboru seznam přání uvedeny patřičné odkazy. Patrně ten seznam několikrát předělával,vylepšoval a ladil.

Takže finální soubor se jmenuje: Poslední přání.

27274NDd.jpg

To mne vyděsilo.

Dcera, než dopsala, několikrát odbojně pohodila hlavou a odfrkla, abych pochopila, jak moc to je přes její přesvědčení. Řehtat nezačala. Když jsem ráno dopis našla, byl vyveden dokonce umělecky v barvách a duhovými gelovkami na něm anglicky stálo Happy christmas a něco jako…let it snow. Jelikož nemám ráda Santu a Vánoce jsou Vánoce a nikoliv Christmas, odpověděla jsem jedinými dvěma větami, které mne napadly ráno s hrnkem první kávy v ruce: Fuck Santa a metal is not death.

A podespala jsem se mamka  Ježíšek.

Ráno u snídaně se mě děti ptaly, jestli jsem si dopisy již stačila přečíst. Dcery jsem se zeptala, jestli si ho přečetla už ona. Pak jsem jim nastavila svůj obličej tak, aby si ho mohly dobře prohlédnout ze všech stran a zeptala se jich, zda vypadám, jako že kradu. Pochopily, že jsem dopisy četla a odkazy vyhledala.

Při příštím daňovém přiznání patrně zahrnu do kolonky vyživované osoby i několik youtuberů a pochybných popových hvězdiček.

Děti se mi sice snaží naznačit, že rostou. Ale já nerostu. Tradice jsou tradice

Happy advent

ToraToraTora

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Matěj se narodilo hebrejštině. Pradědečkem je mu jméno Mattytja, doslovně „Mattyth Jáh(u)”,což se překládá jako „dar Boží”. Stejný základ má i jméno Matyáš, které je archaickou podobou jména Matěj. Oba jsou tedy „darem od Boha“. No a takový božích dárečků nám po ČR běhá 421.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 485
  • 343
  • 49 651
  • 388 236
  • 2 380 381
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet