Detail příspěvku: Seriál – Matkou po třicítce: Zvířátka?

Seriál – Matkou po třicítce: Zvířátka?

autor: | Led 13, 2012 | Rodina a Drobotina | 0 komentářů

Views: 20

Děti a domácí zvířecí mazlíčkové, to je velmi přínosná kombinace pro všechny zúčastněné.

Nás rodiče to naučí být neustále ve střehu připraveni zasáhnout na záchranu potomka nebo zvířátka prakticky kdykoliv. Děti se naučí, že i zvířátka mají své potřeby a vymezené teritorium, do kterého není dobré zasahovat. A zvířátka? Ta se naučí tolerovat, občas trochu využívat, ale posléze i poslouchat nového páníčka.

Seznamování těch nejmenších dětí s dalšími zvířátky mimo domácnost přináší velmi vtipné situace. A je jedno, zda k tomu dojde někde na statku nebo v zoo koutku.

 

Krmení dravé zvěře

Náš Davídek to neměl zpočátku se třemi kocoury vůbec jednoduché. Sotva došlo na příkrmy, zejména ty masové, z našich věčně spících kocourů se stali dravé šelmy.

Dělali co mohli, aby v nestřeženém okamžiku Davídkovi něco sebrali a snědli. Byli zčistajasna neobyčejně rychlí a mrštní. Ve své dravosti se spokojili i s rohlíkem. Ten obvykle skončil ožužlán za gaučem. Uschován asi na horší kočičí časy.

 

Trestání nezabíralo, pudy byly silnější. Ale netrvalo to ani příliš dlouho a karta se začala obracet. Když začal Davídek ve čtrnácti měsících chodit, začal se i zapojovat do kočičího krmení.

Svou malou ručičkou nabíral z pytle granule a za mé pomoci je sypal do misek. Tato činnost se mu tolik zalíbila, že ji vyžadoval i vícekrát denně k velké radosti kocourů.

 

Ovšem k jejich i mému velkému překvapení si začal Davídek část granulí ponechávat a ochutnávat. A tak se také stávalo, že v kuchyni mezi třemi kocoury seděl u misek i Davídek a dožadoval se svého přídělu.

Ten samozřejmě nedostal, přesto pár kousků ochutnal. Měla jsem obavy, co to s ním udělá, ale zřejmě je opravdu to kočičí žrádlo lepší jak jídlo pro lidi. Davídek byl v pořádku a kočičích granulí se nechtěl vzdát.

 

3493NGR.jpg

 

Strach z labutě, hrdina s koněm

Davídkovi bylo třináct měsíců, když došlo k jeho prvnímu setkání s tak velkým zvířetem jako je kůň.

Držela jsem ho v náruči v těsné blízkosti koňské hlavy velké jako on sám. Davídek koně hladil bez bázně po odfrkávajících nozdrách. Zkoumal udidlo a musela jsem ho zarazit, když se snažil prohmatat i koňské oči. Z toho by kůň ani jeho majitelka asi radost neměli.

 

3492ZGM.jpg

Smál se, vlastně kvíkal blahem a štěstím, tedy Davídek, ne ten kůň.

Pak to chvíli vypadalo, že by si na koně i klidně sedl. Ale vzhledem k tomu, že vskutku nešlo o nějakého poníka, museli jsme Davídkovo nadšení brzdit.

 

Nicméně už víme, že se Davídek koní nebojí, což dokázal i o pár měsíců později při setkání s policisty na koních. Z kočárku na ně nadšeně volal IHAHA!

Zcela odlišná byla reakce při setkání s labutí. Dokud byl ten velký pták dost daleko, Davídka velmi přitahoval. S radostí jsme s k labuti přiblížili, v ten moment ale Davídek změnil názor a rozhodl se raději prchnout.

 

Zoo koutek

Výprava do zoo koutku v Kunratickém lese proběhla nadmíru úspěšně. Sotva jsme přijeli s kočárkem k ohrádce s kozami, ovečkami a taky jedním maxi prasátkem, Davídek se sápal vehementně ven.

Ihned se nalepil k plůtku a snažil se ruce prostrčit drátěnými oky, aby dosáhl na vousaté brady malých černých koziček. Ty očekávaly něco dobrého, takže měl Davídek během několika vteřin ruce očmuchané a olízané.

Plůtek byl od bahna, jak na něj kozy skákaly, takže Davídek byl i patřičně zabahněn.

Vrhla jsem se k němu s kapesníčky a odstranila ty nejhorší nánosy z rukou a oblečení. Že je tato činnost zcela zbytečná, to jsem zjistila za chvíli.

 

Pro krmení tam měli automat na granule, dost podobné popcornu, což si dříve všiml náš synek než já. Takže zatímco jsem bojovala se zaseknutým automatem o další hrst krmení

 

Davídek se dal do ochutnávání. Naštěstí zbylo dost i pro kozy a ovečky. Dokonce ani prasátko nepohrdlo, když mu náš nebojácný Davídek na dlani ňamku podával. Jen se zatvářilo překvapeně a s kvikotem couvlo, když mu Dáda zabořil své dva prstíky do nosu jak do zásuvky.

Musela jsem mu vysvětlit, že tohle se zvířátku dělat nesmí a už to také nezopakoval, i když si prasátko odvážně přišlo pro další krmení.

 

Kýbl špíny

Do roka prý má dítě sníst kýbl špíny. Nevím jak které dítě, ale to naše zvládlo možná i víc. Přestože se snažím udržet doma čistotu, jak se dá, se třemi kocoury pendlujícími mezi miskami s kočkolitem, obývákem a kuchyní to není snadné. Nemluvě o ochutnávání přírodnin, jak říká má dobrá kamarádka.

Zkrátka malé děti a zvířátka mají hodně společného.

 

V dalším článku: O rostoucí slovní zásobě batolete a o navazování vztahů mezi dětmi.

 

První díl –  Požádal mě o ruku a o kafe

Druhý díl – Matkou po třicítce: Řekla jsem ano, ale…

Třetí díl –  Matkou po třicítce: Porod na „druhý“ pokus

Čtvrtý díl – Šestinedělí,kapitola sama pro sebe

Pátý díl – Vánoce

Šestý díl – Cestování

Sedmý díl – Seriál – Matkou po třicítce: Kurzy plavání miminek

 

Marie (Mamina)


 

2531MzQ.jpgMarie Blumentrittová, alias „mamina“ 18.10.197 „Váha“

Miluje svoji rodinku včetně tří kočičích raubířů a taky dobré jídlo v libovolném množství.

S manželem a synkem ráda chodí na výlety po Čechách, často doprovází Poutníka Hrocha.

Poslouchá folk a country a největší poslední radost byl koncert Asonance v Lucerně.

 

Bydlí v paneláku, ale jejím velkým snem je roubenka s vinným sklípkem ve skále.

Motto: „Co tě nezabije, to tě posílí“


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VODNÁŘI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ferdinand je starogermánského původu. Jeho základ nalezneme u jména Fridunant, což se překládá jako „ten, který se připravuje k jízdě“. Ferdinand je tak pozdější, lépe vyslovitelná varianta. Jde vlastně o zjednodušeného Fridunanta. A je to logické, vždyť zkuste vyslovit Fridunant… to je Ferdinand lepší. A takových máme v ČR 1658.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 184
  • 353
  • 37 748
  • 359 754
  • 2 462 330
  • 3 795
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet