2658 detsky zahradni domecek se skluzavkou fialovy
Komerce

Nejlepší hračky na zahradu vybrané podle dětí

0 Shares

Nabídnout dětem aktivitu, která by je udržela a čerstvém vzduchu pryč od telefonu, tabletu, počítače, herní konzole a televize, je dnes opravdové umění. Máte-li zahradu, určitě toho využijte. Vytvořte na ní dětem prostředí, kde se budou cítit příjemně.

Za hračky na zahradu nemusíte utrácet desítky tisíc korun. Za některé tedy ano, avšak ty si dost možná užijete i vy.

Dětský domeček umožňuje hrát si na dospělé

Děti rády napodobují dospělé. Právě proto jsou tolik oblíbené dětské kuchyňky, autíčka nebo třeba panenky. Na zahradě se děti mohou cítit jako dospělé, pokud jim pořídíte dětský domeček. Představuje pro ně bezpečný prostor, výhodou navíc je, že si v něm mohou hrát, i když počasí není zrovna nejpříznivější.

163715 3 zahradni domecek se stoleckem 4

Takový domeček se přitom dá buď pořídit již hotový, nebo vytvořit vlastními silami. Dřevěný dětský domeček se dá později použít třeba jako bouda pro psa, takže nemusíte mít strach, že by nebyl využívaný, až děti vyrostou.

Tip: Jako improvizovaný domeček může posloužit i stan. Můžete ho nechat na zahradě rozložený, minimálně do příštího přívalového deště.

Skluzavky a houpačky jsou nejoblíbenějšími prvky hřiště

Na zahradě můžete vytvořit i malé dětské hřiště. S veřejnými hřišti dnes člověk nikdy neví. Nemůžete vědět, na jaká individua tam dítě narazí, případně jestli se tam na pískovišti nebude válet injekční stříkačka. Na zahradě tohle nehrozí.

Nejoblíbenějšími prvky jsou jednoznačně skluzavky a houpačky, ty prckové milují. A pokud máte strach, že z hřiště brzy odrostou, zkuste ho pojmout v dlouhodobějším hledisku. Dětská hřiště se dají postupně rozšiřovat o další a další prvky, třeba o hrazdu nebo posilovací stroje, těmi zaujmete i starší děti.

2646 detska houpacka skluzavka basketbalovy kos 3v1 medved

V bazénu děti vydrží celé odpoledne

Jasným tahákem, jak udržet děti na zahradě, je každopádně bazén. Dokáží se v něm máchat, dokud nemají kůži celou zkrabatělou, a ani pak se jim nechce ven. Celé to ještě umocníte, když jim pořídíte nafukovací hračky do vody, stříkací pistole a různé další vychytávky, které stojí pár stovek korun, ovšem mají velký efekt.

Děti budou spokojené i s malým nafukovacím bazénkem, většina rodin však sahá spíš po bazénech zapuštěných. Působí elegantněji a jsou větší, takže děti se v nich mohou naučit také plavat. Na plavání ve škole budou v předstihu a nebudou tam chodit s nechutí.

Popularita trampolín vzrůstá

Dětská hřiště jsou fajn a lákají k pohybu. Nejvíce své tělo děti ovšem rozhýbou na trampolíně. Dnes se opět kupují spíše zapuštěné varianty, jež se zabudují do země. Nehrozí pak pád, riziko zranění je celkově nižší.

Výstřižek 10

Skákání je vynikající volbou pro malé špunty, kteří se vyblbnou a unaví, ale i pro větší děti. Starší kluci budou trénovat salta a další triky, holky se proskáčou k hezčí postavě. Na trampolíně se zabaví rovněž rodiče.

Takže jakou hračku na zahradu pořídíte vašim dětem?

Zpracovala: placla

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
0
Would love your thoughts, please comment.x