Detail příspěvku: Když dívka dospívá…

Návštěvy: 26

Knížku s tímhle názvem měla moje tehdy náctiletá sestra dlouhé týdny položenou na nočním stolku. Jelikož se mě v té době nestačila dotknout ani puberta natož gramatika, považovala jsem svazek za truchlohru o skonu mladého života. O to víc jsem nechápala, co ji v tomhle věku může fascinovat na smrti, že se v té knížce tak dlouho vrtá. 

12729ODE.jpg

 

Dozpívat ovšem není jako dospívat.

 

Ani vám nebudu říkat, jak dlouho mi trvalo, než jsem na to přišla.

 

Přesně do první podprsenky.

 

Nedávno jsem se ptala dcery, co by si přála za vysvědčení. „Podprsenku,“neváhala ani chvíli. Je jí deset a já uvažovala spíš o zakoupení knihy.

 

„Prosím tě, copak by si s ní dělala? To ještě chvíli nebudeš potřebovat.“

„No to těžko, holky ve třídě už jí nosí.“

 

„Který?“, nedala jsem se. Jelikož mne oblažila výčtem pouhých dvou slečen, z čehož obě vypadají jako panáček Mischelin a pravděpodobně nepůjde o vývin mléčných žláz jako spíš o bující obezitu, uklidnila jsem sebe i jí, že jde o planý poplach.

 

Druhý den mne ráno zavolala do pokoje.

 

Namísto, aby pochopila, že čas kvačí a paní učitelka nepočká, stála v pokoji jen v manšestrákách a důležitě ukazovala na svůj hrudníček:

 

12730YjA.jpg

 

Vidíš, mám prsa.

 

Nemohla jsem si pomoct, ale ani celostátní pátrací relace žádná nenašla. Nechtěla jsem ranit její city a tak jsme šly snídat s tím, že s odpovědí strategicky vyčkám.

 

Jak jsem tak chroupala rohlík, musela jsem pořád přemýšlet nad původním plánem. Měli jsme přeci napřed vymýtit čápa, pak to vzít přes porodnici a sex volnou jízdou dál…

 

12728ZmN.jpg

 

S čápem jsme popravdě nikdy nezačínali a tak nějak od malička tuší, že je za tím malým uřvaným bráchou tatínek s maminkou.

 

Vzniklou situaci jsem si nechtěla nechat utéct mezi prsty.

 

Ha, matko, nadešel den D a hodina H. Takže když dcera opět zabodla oči na svůj dekolt nedala jsem se: “Je ti doufám jasné, co všechno způsobí hormony, které mají na svědomí krom jiného i růst prsou?“

Chvíli na mne nechápavě civěla a drobila rohlík na stůl. „ A co jako myslíš?“

„Slyšela jsi už někdy o menstruaci?“

 

Odměnou mi byl smích a opovržlivý pohled:“ No jasně, Pája mi to všechno řekla, my si píšem při matice.“

 

Tak to by vysvětlovalo to vysvědčení.

 

Nebyli jsme jiní a také jsme si mysleli v tomhle věku, že naši rodiče se množili pravděpodobně kynutím, protože někdo tak starý přeci nemůže mít tucha o něčem tak báječném, jako je sex. A tak dcera přihodila i soucitný pohled a nabídku, že kdyby mi něco nebylo jasné, mohu se jí klidně optat.

 

Pája má totiž tři starší sestry, takže je hotový gynekologický atlas.

 

Ne, to nemůže být pravda. Má předplacenou Mateřídoušku, nikoliv Bravo. Já vlastně ani nevím, jestli tahle studnice pubertální moudrosti a úšklebků ještě vychází.

 

12727OWU.jpg

Zatímco já se při pohledu na starší sestru sžírala pocitem, že mi hrudníček nikdy nevybují, dcerka má celkem jasno. Letmým porovnáním “vnad“ svých a paní učitelky usoudila, že tohle už prsa jsou, tudíž si je může v seznamu odškrtnout. Chudák paní učitelka.

 

I když je mi úplně jasné, že zatímco si tatínek myslí, že vydělává na hypotéku, pomalu ale jistě by měl začít střádat na tampony.

 

Ale nevěším hlavu.

 

Zatím nemá tucha, kdo je Justin Bieber, nemá účet na Facebooku a palačinkami se nacpe, aniž by jednou jedinkrát vzdechla nad velikostí zadku.

 

Měla bych se ale pomalu začít připravovat, že mne čeká horší období než těch proklatých jedenáct hodin, během kterých se drala na svět.

 


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Bedřich má své předky mezi starogermány. Dědem je mu starobylé jméno Fridurihhi. Jemu bychom dohledali rodiče mezi slovy „Fridu“ „mír“ a „rihhi“ jako „vládce“. Fridurihhi, německy Friedrich, česky Bedřich, protože staročeština zaměňuje F za B, tedy znamená „mírumilovný král“. Mírumilovných Bedřichů máme v ČR aktuálně 7710.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodního dne civilní ochranyMezinárodní den charity.
Den nulové diskriminace.
Světový den modliteb (1. pátek v březnu)

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 28
  • 575
  • 48 971
  • 379 624
  • 2 382 717
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet