Beckmann880 383 1
Komerce

Kdy je vhodná chvíle vyměnit aktovku za školní batoh?

0 Shares

Za dávných dob nosili všichni školáci podobné hnědé kožené školní brašny. Dnešní děti mají mnohem větší výběr aktovek i batohů s nejrůznějšími motivy. Trh je ovšem tak bohatý, že ani rodiče často nevědí, co dítkům koupit.

Pro prvňáčka je rozhodně vhodná školní aktovka. Aktovky jsou totiž uzpůsobené malým školákům, chrání jejich páteř a jsou velmi lehké (zpravidla do 1 kg). Mívají jednu jedinou komoru, aby děti nemusely dlouho hledat, kam si daly sešity a kam svačinu. Komora se dá rozdělit pohyblivými přepážkami. Aktovky jsou také často dodávány v sadách spolu s penálem, sáčkem na tělocvik, peněženkou, kufříkem a další školní výbavou.

Aktovka Stil Kitten 1523318 set ukolnicek

Kdy je správná chvíle přejít z aktovky na batoh?

Dítě si o školní batoh určitě řekne. Každý školák jednou dospěje do fáze, kdy už mu bude aktovka připadat příliš dětská. Jeho spolužáci již dávno nosí batohy, takže on ho přece potřebuje také. Zkuste ho ale usměrnit. Přechod na batoh je vhodný, až je dítě natolik vyzrálé a motoricky schopné, aby si poradilo s více komorami, obvykle to bývá ve 3. třídě. 

l259651

Podle čeho vybrat školní batoh?

Školní batohy je třeba vybírat dle konkrétního dítěte. Musíte zohlednit jeho výšku, postavu, pořádkumilovnost nebo stravovací zvyklosti – bude potřebovat velkou kapsu na svačinu? Drobnějším dítkům pořiďte malý a lehký batoh, dbejte hlavně na výšku. Dítě by nemělo mít batoh až na zadku.

Jakou značku koupit?

Je celá řada dobrých značek batohů. Topgal, Stil, Bagmaster, Boll, Herlitz, Oxybag, Ergobag apod. Vyberete-li nějakou z nich, neuděláte špatně. Všechny se totiž specializují na kvalitní školní batohy. Dítě na základní škole by rozhodně mělo mít speciálně školní batoh, nikoliv nějaký sportovní batůžek. Bagmaster a Topgal již mají novou kolekci pro rok 2020, prohlédnete si ji například v e-shopu Detskyeshop.cz. Nakupte raději s předstihem, výběr správného batohu trvá. A ještě taková poznámka na závěr: Rozhodně vybírejte společně s dítětem.

Druháci či třeťáci už umí být pěkně vybíraví a motiv na batohu by si měli zvolit sami.

Zpracovala: Placla

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x