Obrázek miminko
Komerce

Jak na únik moči po porodu

0 Shares

Těhotenství a porod je náročnou zkouškou pro tělo každé ženy. Již v průběhu gravidity dostává zabrat. Vlivem hormonů a rostoucího plodu dochází k utlačování močového měchýře a rozvolňování svalů pánevního dna. Ve třetím trimestru máme některé z nás pocit, že z nás to miminko snad vypadne. Následuje porod, při kterém dochází k napínání porodních cest na maximum. Někdy se jedná o těžký porod díky větší hmotnosti miminka, občas je nutné použít při porodu kleště. Zkrátka není se čemu divit, že mnohé maminky následně zaskočí nechtěný únik moči.  

Obrázek miminko 2

Obrázek miminko 2

Náročné období plné změn 

Období šestinedělí bývá už tak dost náročné pro celou rodinu. Mohou se dostavit bolesti zad, hormonální výkyvy nálad a do toho ještě inkontinence… Každá maminka by měla vědět, že se nejedná bohužel o nic výjimečného. Jenže co s tím? Potřebujete se starat o svého drobečka a přitom nevíte co sama se sebou. Dejte tomu trochu času. Stejně jako se zavinuje děloha, také porodní cesty a močové ústrojí „se dávají do kupy“. V tomto období neváhejte ani vteřinku a začněte používat inkontinenční vložky pro ženy. Budete se s nimi cítit bezpečně. Nemusíte se obávat úniku moči na veřejnosti nebo nežádoucího zápachu moči, které by vaše komplikace prozradily.  

TENA Lady Slim Normal 24p B4 Pads1

TENA Lady Slim Normal 24p B4 Pads1

Jak si můžete pomoci sama 

Vyberte si vložky podle toho, jak velký únik moči vás trápí. Výrobci nabízí celé řady inkontinenčních vložek. Sledujte u nich, jakou mají savost. Možná vám budou stačit vložky s nejnižší savostí jen pro zachycení několika kapek moči. Vložky s největší savostí pohltí až 1000 ml moči. Je to dáno samozřejmě velikostí plochy savého jádra. Po několika hodinách je třeba vložku vyměnit za novou. Pocit jistoty, který s nimi získáte, bude k nezaplacení. 

tena lady mini damske vlozky 20 ks doplnujici 2a

tena lady mini damske vlozky 20 ks doplnujici 2a

Nenáročné, ale intenzivní – a tolik prospěšné cvičení 

Kdykoliv se vám poštěstí vyšetřit několik minut volného času, cvičte jednoduché cviky na posílení pánevního dna. Vyberte si takové cviky, které pro vás nebudou náročné. Několik dnů po porodu příliš neposilujte břišní svaly, to by vám mohlo spíše ublížit. Volte takovou náročnost, která bude odpovídat délce času od porodu. Časem jistě zvládnete i náročnější sestavy. Ty pomohou váš zdravotní stav navrátit do původních kolejí. Při správném posilování pánevních svalů na vás nebude poznat, že cvičíte. Posilovat pánevní dno tak můžete klidně na procházce s kočárkem nebo v parku. 

Inkontinence se ne a ne zbavit? 

Zatímco svému novorozenému miminku oblékáte dětské plenky tak nějak přirozeně, sama byste se podobných hygienických pomůcek velice ráda brzo zbavila. Snad se vám to podaří již během několika dnů intenzivního cvičení, a pokud ne, svěřte se lékaři. Vhodnou příležitost budete mít na kontrole po šestinedělí u svého gynekologa. Odborník zhodnotí váš zdravotní stav a případně s vámi zvolí vhodnou léčbu. Přejeme vám, abyste se mohla co nejdříve naplno věnovat již jen svému čerstvě narozenému miminku a užívat si své nově rozrostlé rodiny. 

 

 

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
0
Would love your thoughts, please comment.x