Detail příspěvku: Kočka do každé rodiny!

Kočka do každé rodiny!

autor: | Bře 30, 2015 | Fauna a Flóra | 0 komentářů

Návštěvy: 26

Člověk, nebo my na Popelkách rozhodně, vždycky rád podpoří cosi bohulibého, zvláště jde-li o zvířátka. A když jde o kočky, tak to je samo sebou. Už jen termín umísťovací výstava, zní hezky. Několikrát jsme na Popelkách hodonínské občanské sdružení SOS kočky již zmiňovali. Rádi to uděláme znovu a s heslem „kočka do každé rodiny“ vás pozveme na další ročník výstavy opuštěných kočiček. 

17038NmQ.jpg

 

Nutně si nemusíte kočičího kamaráda, kterému následně zcela přirozeně přenecháte velení v domácnosti, odnést, pokud to nejde.

 

Kdo má tahle svérázná stvoření rád, může pomoci i jinak a vůbec ne neefektivně.

 

Říkala jsem o výstavě našemu Žitovi a tvářil se uznale.

 

17042NWI.jpg

 

To jsem ráda.

 

Na flegmatika a naprostého kliďase, kterým tenhle kocour je, je to reakce maxiemotivní.

 

Náš kocour totiž citovými výlevy šetří, jako každý chlap. Rozvášnit ho umí jen kapsička a to spolehlivě.

 

Jinak se nechává celkem slušně okusovat nejen od Ječmínka, který už má přeci jen trochu více citu, ale i od kamarádovy (mimochodem, ten kamarád se jmenuje Kočka a jeho nejlepší kamarád je Vlček yes) štěněcí slečny z rodu zlatý retrívr, jménem Bonnie, která je miminkem starým osm týdnů.

 

17040MGJ.jpg

 

17041ODQ.jpg

 

Občas si plete Žitomíra s kousacím polštářkem, což tento kočičí kavalír snáší celkem dlouho, načeš nakonec Bonie přátelsky zarazí dráp do míst nad obočí a plavmo se odere někam, kde je to vysoko, což strašně miluje.

 

17043ZTU.jpg

 

Mimochodem, když jsme zrovna u této veledůležité součásti kočičího života, dívala jsem se v sobotu večer na ZOOM a tam byl jakýsi pořad o člověku, který převychovává neposlušné kočky.

 

Vedle toho, že to je komerční věc, což uznávám, tam ale bylo několik hodně zajímavých postřehů, které prezentoval potetovaný kočkopsycholog, a měly hlavu i patu.

 

Mimo faktu, že kočka pro zdravý vývoj sebevědomí nutně potřebuje mít v bytě přístup někam, kde bude výš než my, což každý kočkomajitel ví, tam také říkali:

 

Pokud koukáte na kočku v úkrytu, kam před vámi zdrhla, koukejte se jí o očí a mrkněte. Pomalu.

 

Pokud to opětuje, není tak naštvaná a nevystartuje po vás.

 

Pokud nemrkne a jenom zírá, můžete připravit obvazivo, jestliže máte v úmyslu ji dolovat ven.

 

Další věc očního kontaktu je o tom, že jestliže se kočce při pohledu na vás rozšíří zornice, je velice namíchnutá a platí to pro všechny kočkovité šlemy.

 

Další, co mě upoutalo, bylo, že jakmile kočku chováme v náručí v pozici jako miminko, je to prý pozice bezbranná a kočka kouká vedle na zem proto, že se chystá v co nevhodnější chvíli zmizet.

 

Když ji pak vzal ten člověk normálně, chovat se nechala.

 

Dále, pokud vám kočka, zvláště kocour pomočí oděv, nebo postel, dělá to proto, že vás bere jako konkurenta ve vlastním teritoriu a míní vás přečůrat, respektive váš pach přebít tím svým.

 

V tom pořadu bylo vůbec hodně zajímavých rad ohledně koček a jejich případně nestandardního chování, takže kdyby se vám chtělo, pořad se jmenuje Moje ďábelská kočka.

 

Mimochodem, to mrkání, jsme zkoušeli na Žitovi já i Tom, a fakt mrknul a zorničky měl zúžené, takže pohoda.

 

Z miminkovské polohy, se vážně vyvlékl, ale z pozice v sedě na ruce ne.

 

Něco na tom bude.

 

To mě tak napadlo, že by se mohlo hodit těm, kdo by se třeba vypravili do Brna na onu výstavu, s úmyslem dát domov nějakému kočičímu sirotečkovi.

 

Já tam raději nepojedu, protože se znám.

 

Tomáš by mě zabil, neb bych na 100% přitáhla dalších několik těchto mnou oblíbených šelem.

 

A teď už nechám mluvit samé organizátory výstavy.


17039NjA.jpg

 

Vážení přátelé, milovníci koček,

rádi bychom vás informovali, že dne 18.4.2015 pořádáme v Brně Jarní umisťovací výstavu opuštěných koček.  Umisťovací výstavy se staly velmi úspěšné. Vždyť jen v loňském roce jejich prostřednictvím našlo domov 24 koček (z celkově umístěných 158), získali jsme finanční prostředky na provoz našeho sdružení.

 

Pro děti je nachystáno malování na obličej, kočičí omalovánky. V 13.00 začne přednáška Mgr. Zuzany Široké, Ph.D., z Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, na téma „Problematika otrav u koček“.
Pokud zrovna nutně nepotřebujete kočičího kamaráda, můžete nás podpořit nákupem v našem charitativním krámku, přinést kočkám něco na zub nebo se s nimi jen pomazlit.

 

Prosíme, pomozte nám šířit informaci o výstavě po internetu, mezi přátele, můžete si stáhnout z našich stránek propagační letáky a roznést po okolí (do schránek, na veterinu, do zverimexů…), pokud nemáte možnost tisku, rádi vám letáky pošleme poštou. Informace o výstavě a letáky ke stažení zde. 

Výstavu jsme přihlásili do soutěže Pomáháme s Providentem. Zatím bojujeme, jsme na třetím místě a chybí nám pár hlasů na místo první. Do konce soutěže zbývají čtyři dny, které bývají vždy dramatické. Jde o každý hlas. Jde o 15.000 Kč, za které nakoupíme krmivo pro kočky. Hlasujte prosím zde, děkujeme mockrát!

 

Klikněte na zelené tlačítko „To mě baví“ a dále buď přes registraci mailu (levý sloupec) pokud nemáte FB nebo přes Facebook (pravý sloupec). Budete-li hlasovat přes Facebook, musíte být fanouškem Providentu a dáte rovnou 2 hlasy. Můžete hlasovat i oběma způsoby najednou, tzn. že můžete dát celkem 3 hlasy.

 

Děkujeme za vaši stálou podporu a těšíme se na viděnou!

Za celé sdružení Naďa Tomalová


Kočky SOS Hodonín
občanské sdružení
IČO: 27026205, č.účtu: 177627810/0600
Tel. 724 142 463
http://www.kocky-hodonin.estranky.cz
e-mail: <span style=”color:#000080;”>Kocky.SOS@seznam.cz</span>


Co dodat?

 

Snad jen, že za celou redakci přejeme kočičím nalezencům hodně nových, hodných dvounožců i teplo domova a těm, kdo se jim věnují v rámci sdružení SOS kočky hodně štěstí, elánu a dobrých lidí ochotných pomoci a podpořit.

 

Michaela Kudláčková


[sexy_author_bio]


redakce magazínu Popelky.cz

a

www.kocky-hodonin.estranky.cz

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Marcela je jméno, jehož původ najdeme v latině. Patrně bylo odvozeno z římského Marcus a zdrobnělé podoby Marcellus, což je zase odvozenina jména boha války Marse. Marcela s ohledem za základ slova by tedy mohla být „malá bojovnice“. V doslovném překladu ale znamená „zasvěcená bohu války”, „zasvěcená Martovi”. V ČR je 61 235 „malých bojovnic“.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 377
  • 410
  • 23 568
  • 361 147
  • 2 419 119
  • 3 795
  • 28
  • 1 846
0 Shares
Share
Tweet