Views: 35
Alespoň tak na první pohled vypadá poslední „perla“ z pera spolku Šalamoun. Ačkoli máme tiskovou zprávu včetně PDF souboru v redakčním e-mailu, protože spolek Šalamoun rozeslal tiskovou zprávu na téma „trestní oznámení na neznámého pachatele“ pečlivě, myslím, že postačí odkaz na tn.cz. Já jsem o závažnosti problému pohovořila s právní osobou, abych donesla odborný náhled.
Pro obrázek to nejpodstatnější z tiskové zprávy
Šalamoun, spolek na podporu nezávislé justice v ČR, podal dne 6. 4. 2016 cestou nejvyššího státního zástupce JUDr. Pavla Zemana, trestní oznámení na „neznámého“ pachatele pro podezření ze spáchání trestného činu podání nepravdivého znaleckého posudku či jiných skutků v trestní věci Petra Kramného.
Na základě této informace, ….. se dne 11. 4. 2016 obrátila právní zástupkyně Petra Kramného, JUDr. Jana Rejžková, na spolek Šalamoun a zaslala odborné konzultační stanovisko, které vypracoval Ing. Josef Šroll, PhD. z Univerzity Pardubice UPCE, které potvrzuje, že obrázky myokardu Moniky a Klárky Kramných jsou totožné obrázky, markantů je na obou snímcích velké množství, a to i v každém z dvanácti segmentů obrázků….
….
….Je nutno konstatovat, že histologické řezy myokardu Moniky a Klárky Krámných jsou základním pilířem obžaloby a následně odsuzujícího rozsudku Petra Kramného, že příčinou smrti je úraz elektrickým proudem.
Z tohoto odborného posouzení plyne ta skutečnost, že obrázek a důkaz, který byl u soudu proveden a který má prokazovat, že na sdrci Klárky Kramné je tzv. wave syndrom, ukazující na účinek elektrického proudu, je zrcadlově otočený, zvětšený a vyretušovaný obrázek řezu srdce Moniky Kramné.
Pro úplnost je potřeba konstatovat, že na těle Klárky Kramné nebyla nalezena žádná tzv. proudová stopa….
Pro naši úplnost – Žaloba se opírá o fotografie, doložené do spisu jako ilustrační materiály, při čemž je neznámý pachatel měl upravit, zfalšovat, retušovat a jimi úplně zmást senát a obvinit nevinného. ( ve skutečnosti jde o omyl se snímky zvětšenými více a méně a jejich chybný popis).
Přestože i laik si zde dovodí, že dva týmy znalců asi těžko posuzovaly obrázky, přináším vám k ranní kávě a housce se salámem či koblize vyjádření JUDr. Kláry Long Slámové, která v případu hájí práva pozůstalých a ke spisovému materiálu je asi nejkompetentnější se vyjádřit.
Stejně tak má povědomost o tom, za jakých podmínek, v jakém případě a při jakých skutcích je vhodné, relevantní a potřebné podávat trestní oznámení, i co to obnáší.
Rovněž tak ví, za jakých podmínek je naopak na zvážení kupříkladu podnět k trestnímu stíhání pro křivé obvinění.
Dlužno říci, že paní doktorku Long Slámovou celá společná akce spolku Šalamoun a JUDr. Rejžkové uvedla v údiv, kulantně řečeno.
Naprosto nechápu, co tímto aktem spolek Šalamoun sleduje, ani co je cílem.
Obrazový materiál ve spisu, je pouhou ilustrací obsáhlého písemného rozboru znalců, kteří ve svých závěrech vycházeli nikoli ze zkoumání fotografií, ale ze zkoumání skutečných tkání, které nadále existují.
Jak tým ostravských odborníků, tak i tým revizních odborníků ústavu soudního lékařství, které byly soudem osloveny, tedy oba týmy lékařů vycházely ze skutečných vzorků, skutečné vzorky podrobili opakovanému zkoumání a jejich obsáhlé závěry vychází z mnoha hodin, strávených nad histologickým materiálem obou zemřelých, tedy nad reálnými vzorky a nikoli nad fotografiemi vzorků a tkání.
Jinými slovy.
Nikdo nezkoumal obrázky, všichni zkoumali skutečné vzorky dvou lidských těl.
I kdyby fotografie do spisu přiloženy nebyly, byly by závěry soudních znalců stejné, protože předmětem jejich zkoumání nebyly fotografie.
Je tudíž absolutně irelevantní, zdali se omylem do spisu dostaly dva obrázky stejné, neboť vzorky, které byly zkoumány, identické nejsou.
Doložení obrázků je nikoli podstatný, ale pouze ilustrační detail a nemá jiný, než ilustrační charakter.
Došlo-li k omylu a jsou –li ve spisu neodpovídající obrázky, jedná se pouze o neodpovídající obrázky k odpovídajícímu obsáhlému a mnohastránkovému písemnému vyjádření, které bylo provedeno na základě zkoumání tkání a to dvěma ústavy soudního lékařství.
Je až úsměvné, že zcela transparentně zdevastované srdce Moniky si nikdo napadnout nedovolí.
Uvedla pro magazín Popelky.cz JUDr. Klára Long Slámová.
A já myslím, že srozumitelně.
Prostě, i kdyby na těch fotografiích byly vyfoceny dvě pampelišky, budeme vědět, že se tam omylem dostaly obrázky pampelišek.
Nic víc, nic méně.
Je to asi tak stejné, jakoby nějaká žena otěhotněla, lékaři potvrdili těhotenství zkoumáním jejího těla a pak jí vytiskli fotku z ultrazvuku, kde je žlučník paní Vomáčkové a těhotná žena by obvinila lékaře, že jí dítě ukradli a podstrčili jí místo něho cizí žlučník.
Jinými slovy, stav jejího těla nebyl hodnocen dle fotky, ale vyšetřením, které lze kdykoli zopakovat.
Těhotenství nezmizelo, lékař viděl ženu, ne fotku.
Je zarážející, do jaké zoufalosti může přejít snaha o zviditelnění a tím i ekonomickou výživu mnoha fyzických, právnických a fyzicky právnických osob.
Míša K.
[sexy_author_bio]
Článek pro vás napsala:
-
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.