Ranní kávy

K ranní kávě: Tak a jde se na perníčky!

0 Shares

 

A neříkejte mi, že je pozdě, protože z kuchařky, která nám tu vesele visí rok, a za kterou jsem teďko vděčná, protože jsem ztratila i vlastní recepty, vím o perníčkách od Ivíka, a od Kytky, které změknou, i kdyby se jim nechtělo. A protože jsem vítězně dokončila horoskopy, mohu péct.

 

Hned po perníčkách se vrhnu na linecké.

Pak na podvodníky.

 

A možná tím skončím, pokud to nezazdím ještě ořechy.

 

Loni jsem totiž dumlala po večerech cukroví ještě v květnu, takže žádná vášeň letos nebude.

 

Viděla jsem padat hvězdu.

 

To vám bylo tak zvláštní. Vždycky jsem si myslela, že to, co jsem vídala v létě je to, když padá hvězda.

 

Jenomže to jsem ještě neviděla tuhle.

 

Objevilo se to uprostřed nebe, zářící a veliké a letělo to strašně rychle dolů a za tím byly malé hvězdy, které letěly v závěsu a zhasínaly.

 

Pak to zhaslo všechno.

 

Bylo to tak rychlé, že člověk ani nestihne pomalu sestavit nějaké to přání. A tak jsem stihla jen, „abych byla šťastná a zdravá“.

 

Myslím, že to je ale dobrý, protože do toho se vejde všechno, co bych se jinak snažila vypotit tak dlouho, že to, co by padalo, by musel být parašutista, abych to stihla.

 

Jsem přesvědčená, že jsem viděla meteor, nebo kometu.

 

My máme vůbec zvláštní představy o štěstí a spokojenosti.

 

Napadlo mě to včera, když jsem pozorovala sýkorky, kterým jsem zavěsila na stromy jakési mňamkové kuličky ve žluté síťce, co jsem koupila.

 

Mají nádherný život.

 

Sýkorka je převelice šťastná, že tam cosi visí, co se dá zobat, je ráda, že jsou kolem jiné sýkorky, má radost z každého rána, a z toho, že když v síťce už nic není, objeví se jiná, nová.

 

OBRÁZKY LZE KLIKNUTÍM ZVĚTŠIT

 

25353ZjF.jpg

 

A to se rozhodně objeví.

 

Možná bych byla ráda sýkorkou.

 

Já si tady mohu hlavu zavařit, jestli Bitcoin je ohrožením světových ekonomik a co asi za pár měsíců udělají vlády, jestlipak ti, co nakoupili za draho Bitcoiny nebudou pak brečet, až někdo přijde a ze dne na den řekne, je to nelegální a my to zakazujeme, a jestli pak kvůli tomu nakonec nebude nějaká občanská válka.

 

Přemýšlím, jaký smysl má lidský život, když člověk shání vzdělání, dobrou práci, dostatek peněz, aby splatil hypotéku, protože jinak přijde o střechu nad hlavou, jestli si nevzít ještě dvě další práce, jestli jeho děti dostudují, jestli najdou práci, aby mohly platit hypotéky…

 

Jestli ten či onen politik lže, nebo lžou ti kolem něho, jestli není v Evropě moc uprchlíků, jestli náhodou Ortel neměl toho Slavíka dostat, jak moc zpívají ti hoši pravdu, zdali je ta pravda etická, a jak moc je vlastně na místě, když jiný zpěvák diktuje posluchačům, co se jim má či nemá líbit, nebo zda je dobře, že se jim právě tohle líbí.

 

Dumám na tím, jak se člověk prokouše životem a vším tímhle složitým mechanizmem, nakonec si otře čelo, že tedy má to vzdělání, práci, splacenou hypotéku, zajištěné děti i jejich hypotéky, aby pak dostal sklerózu, dnu, Alzheimera a šel do LDNky, na to všechno zapomenout a mít konečně jako sýkorka radost, že dneska je k snídani rohlík a bílá káva.

 

Tehdy je vlastně na tom teprve tak dobře, jako ten ptáček.

 

25354ODU.jpg

 

Budu teď chvíli sýkorkou.

 

Pokud se mi povedou perníčky, budu šťastná.

 

Nebudu se zajímat o Bitcoiny, spravedlnost pro Ortel, politiky, válkou ani ničím jiným.

 

Na chvilku…

 

Protože holt musím být člověkem a visící kulička bohužel není ten pěkný, jednoduchý svět ze dne na den v prostředí, kde kulička je zásadní a všeho ostatního, co je potřeba, je přece všude kolem dostatek.

 

Hele – no není to nádherný svět?

 

25355ODR.jpg

 

 

Míša K.


Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
0
Would love your thoughts, please comment.x