Views: 90
Tak jsem se k tomu konečně dostala, když jsem to naslibovala. Tedy ne k výrobě mastiček, to dělám průběžně a je to můj koníček, i maličko byznys (bude e-shop, až se zmátořím) ale k recepisu. A ten je neskutečně snadný. Tak snadný, jak jen příroda umí být.
A nejenže to, co pochází z přírody je prostě jednoduché, krásné, ale je to taky účinné a pro lidské tělo naprosto přirozené.
Přestože lékárny přímo přetékají preparáty s těmi nejsložitějšími názvy a tajuplným složením, kdo si kdy třeba měsíčkovou, kaštanovou, řepíkovou … mastičku vyrobil a použil, kdo si kdy namazal spáleninu od slunce, nebo horkého hrnce, ten ví, co je nejlepší.
A měsíčkem začnu, ale prakticky ode mě nic složitého nečekejte, ani u jedné mastičky.
Měsíček je univerzálně hojivá květinka, a kdyby jen povrchově. Je to veliká vzácnost a je ho všude dost. U mě zejména.
Na popelkách je herbář, čili tady nebudu výčtem zdržovat, jen to napíšu heslovitě.
Základem na výrobu všech mastiček je bylinka, ideálně čerstvá a sádlo.
Prostě obyčejné, leč mimořádně účinné sádlo. Ano, můžete ho nahradit kvalitní lékařskou vazelínou, kokosovým olejem, ale sádlo je živočišný tuk, který naše tělo nejen velice dobře zná, geniálně vstřebává, ale taky je pro lidské tělo hojivé a zdravé. (i zevnitř, i zvenku). Nebo si snad někdo stále myslí, že řízek smažený na řepkovém oleji je zdravější? Ale houby.
Logicky vám nebude farmaceutický průmysl nabízet masti ze sádla. Už jen z obchodní logiky ne.
Já ano.
Tedy vezmete hrnek sádla, prostě sádla, které si v TOP případě vyškvaříte, protože „odpad“ z toho budou báječné škvarky, nebo koupíte. Luxusní je, že v kolonce „složení“ budete mít POUZE jeden údaj. Sádlo.
Sádlo rozehřeje tak, aby bylo horké, ale aby se neškvařilo.
No a měsíček, který jste před tím natrhali, nechali ve sklenici s víčkem jeden den na sluníčku, jím přelijete. Vařečkou, nebo něčím nekovovým trochu promícháte a necháte stát cca týden v chladu.
Potom obsah rozehřejete a po částech, v něčem, co není kovové, pěkně rozmatláte. Já to dělám v takové třecí mističce, co je z porcelánu.
Pokud pak chcete, můžete všechno nakonec přes jemné plátýnko přepasírovat, ale pořádně vyždímat.
Osobně to nepasíruji pro sebe, ale když dělám mastičku na prodej, tak většinou ano. Ale už jsou i tací, co to taky nechtějí.
Stejným způsobem se to dělá se všemi bylinkovými mastičkami, vyjma těch, které se dělají z kořene bylinky nebo kaštany. Tam je dobře to napřed nakrájet, nebo nastrouhat na skleněném struhadle, pokapat lihem a nechat tak týden.
Pak už je to stejné, jako u měsíčku.
Lze udělat třeba šalvějovou, která nedávno v rámci výhry procestovala půl republiky a ta je super na dětské prdýlky, ale i pro dospělé, když je léto a mají kožní potíž z horka, zpravidla podpaží, nebo u spoďárků, je super na ekzémy, které se nehojí, drobné škrábance a taky na komáří štípance, protože to pak méně svědí.
Měsíčková je vlastně hodně univerzální, ale na spáleniny je k nezaplacení, taky na alergii na sluníčko, (jsme si o tom psali), na dětské potníčky, ale i na křečové žíly a proleženiny.
Heřmánková je zase skvělá v zimně, když praská kůže a taky na jizvy. (ne, na strie nepomáhá vůbec žádné mazání a fakt je to jen reklamní trik!!!).
Řepíková je výtečná na zanícené odřeniny, které se nechtějí hojit a jen tak jako mokvají, protože řepík hojí a vysušuje. Je výborná i na hemoroidy a bércové vředy, kde je bezva ji kombinovat s měsíčkovou a kaštanovou. Jednou tu a jednou tu.
Já osobně bylinky nemíchám, spíš použiji třeba dvě mastičky a ty střídám. Je to lepší.
Kopřivová mastička, tu oceníte, když vás bolí svaly třeba po námaze, nebo po dlouhém koukání do PC, když bolí za krkem. Tak namazat, ovázat a do rána by to mělo povolit.
Kaštanová – Na revma a artritidu, hemoroidy, nedokrvené periferní oblasti, prostě všude, kde je třeba posílit cévní vlásečnice, žilky a podobně je přímo zázračná!
Ještě zmíním jednu mastičku, kterou ale musíte dělat často, protože se nedá dlouho uchovávat.
Je banánovo okurková. Fakt nekoupíte si za těžké peníze nic, co by bylo účinnější, na vypnutí a kvalitu pleti to zaručuji!
Opět sádlo a přelít rozmačkaný banán a okurku… nechat v chladu do rána, znovu rozehřát (neškvařit!!) rozmatlat a do lednice!
Pokuste se ji vypotřebovat do měsíce, ona ráda brzy „odchází“.
Pomohlo?
Aby ne… příroda pomůže vždycky a ráda!
Čekám, kdy se začneme chovat recipročně.
Míša K.
[sexy_author_bio]
Článek pro vás napsala:
-
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
:angel-animated-emoji:
:listening-music-gif: :kiss-animated-emoji: