Detail příspěvku: K ranní kávě: A za co tedy padli?

K ranní kávě: A za co tedy padli?

autor: | Srp 9, 2018 | Ranní kávy | 6 komentáře(ů)

Člověk si to vlastně ani neuvědomí, dokud před tím nestojí. Dokud se nedívá na ceremomiál kolem příletu padlých odkudsi z fronty, nebo co to tam vlastně je. Dva nich pokládám za děti.

Dvacet osm a dvacet pět let? Děti! Víte, kdyby byla válka, kdybychom byli napadeni, já bych jistě osobně šla a bojovala něčím, co unesu za svou zem, za životy svých dětí, za mír ve své zemi. Ano udělala bych to a dobrovolně. Ale já asi nemám dostatečně válečné vzdělání k tomu, abych pochopila, abych přijala … snad neurazím zoufalé rodiny … úplně zbytečnou smrt.
Když v dávných dobách král neměl armádu, nebo neměl dost velkou, tak si vojáky najímal. Ukázal nepřítele, oni se na nic neptali a bojovali za toho, kdo platí. Měli za to žold. Tedy výplatu.
Byli to žoldáci. Nájemení žoldáci. Voják jako práce. A umírali.
Ve středověku. 
Omlouvám se, ale neumím pochopit, nadto se porovnat s tím, že pětadvacetileté dítě v 21.století se jde nechat dobrovolně zabít někým, kdo… ani neví, kde naše zem leží.
26709NTg.jpg
Nezlobte se na mě za to, že nejsem dost motivovaná být hrdá.
Jsem smutná.
Dvacetiletý chlapec, kterého z kdo ví, jaké zadele doveze speciál v rakvi, který bude pohřben se všemi poctami, který dostane řád, který se projede kolonou houkajících nazdobených aut, věnci nazdobenou ulicí, protože padl…??
Za co?
Za koho?
K čemu?
Asi spíš pochopím smysl smrti hasiče při výkonu jeho práce, zdaleka ne tak placené, záchranáře, lékaře, potapěče … než toto.
Zač položili životy?
Máme málo padlých z válek, které byly skutečné?
Ano, nikdo je nenutil. Na “frontu” je nikdo neodvedl násilím. Položili život v rámci své práce.
Pro svoji výplatu.
26710ZmU.jpg
To jim to, sakra nemohl nikdo zakázat?
Trochu drahý žold.
Je mi to líto.
Míša K.
[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
6 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Geri
Geri
09.08.2018 08:18

Zdravím, Míšo, nedá mi, abych nereagovala… Životů těch mladých mužů je mi nesmírně líto. Padli při plnění úkolů při nebojových misích v souvislosti s ochranou nejen naší země v rámci širšího spojení a společenství států. Velmi soucítím s pozůstalými rodinami, srdce se mi svírá při uvědomění, že jeden z těch mladých mužů ani nestihl spatřit své tříměsíční dítě… těžko hledat slov… Nicméně, tito muži si své povolání vybrali dobrovolně, dnes se nerukuje na vojnu z povinnosti. Stejně tak si mohli zvolit být lékaři, učiteli, instalatéry, techniky, řidiči, či kýmkoli jiným. Věděli, co jejich práce obnáší, kam se mohou dostat, co… Číst vice »

Geri
Geri
09.08.2018 11:52

Míšo, myslím, že úplně nejlíp vědí o tom, co se tam děje, prostě proč tam ti naši kluci jezdí a jak to tam probíhá, přímo ti, co tam jsou a co se toho účastní. Ti, co tam jezdí nově, to znají přímo a přesně od těch mazáků, jsou s nimi v těsném kontaktu. Oni dobře ví, proč tam jsou a proč tam jezdí. To znamená, že slova a myšlenky těch, kterých se to přímo nedotýká, kteří nemají více či méně osobní zkušenost buď přímo z místa nebo s přímými účastníky, mohou být plná domněnek a dosti zkreslená. Všechno je propojené,… Číst vice »

Bosorka
Bosorka
11.08.2018 13:58
Reply to  Geri

První mise, uf… Jsou to nervy jak pro ty, co zůstávají tady, tak pro ty, co jsou “venku”. Strach je vždycky, ale člověk riskuje, i když leze ráno do auta, musí se to tak brát. :bye:

Geri
Geri
11.08.2018 20:49
Reply to  Bosorka

Ano, Bosorko, bereme to tak, jak to je. Ono se to ani jinak brát nedá 🙂 Ale hlavně víme, že je to potřeba. Psala jsem to už i na starých Popelkách: Oni jsou si vědomi (a my, rodina a blízcí, samozřejmě také), že tam jezdí proto, aby se ten problém pomohl řešit tam, kde je, daleko od našich hranic, abychom se jednou nedočkali, že ten problém dorazí až k nám, k naší zemi a nemuseli bychom ho tu řešit my sami a osamělí. Ten strach a panika by pak tuto zemi rozložili zevnitř víc než samotný boj. Proto se spojujeme… Číst vice »

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v RAKU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ondřej má rodný list psaný Řecky. Jeho otcem je jméno Andreas, které vzniklo ze slova „andréios”, což znamená „statečný”. Ačkoli jde tedy v případě Ondřeje o odnož, význam je stále stejný. Ondřej znamená „statečný“. V ČR běhá aktuálně 60251.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 303
  • 436
  • 30 429
  • 426 415
  • 2 275 770
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet