Detail příspěvku: Benja: Nával na hřbitově?

Benja: Nával na hřbitově?

autor: | Srp 20, 2014 | Ranní kávy | 0 komentářů

Návštěvy: 7

Odjakživa mám občas podivné pocity na určitých místech a jsou některá, kam bych prostě nešla ani v pravé poledne, natož v noci.

 

Ale vždycky jsem měla po ruce spoustu racionálních vysvětlení, od mé okamžité nálady, přes hormonální stav až po spodní vody nebo proudění větru.

 

Moje matka byla trochu fixovaná na hřbitovy – že je tam prý  klid a dobře se tam přemýšlí a tak jsme několikrát na nějakém hřbitově byly, ale nikdy jsem tam necítila nic divného.

 

Poslední dobou vnímám, že se se mnou něco děje.

 

Jako bych byla citlivější na různé energie, ale předpokládala jsem, že je to díky tomu, že častěji medituju a víc dbám na duchovní hodnoty.

 

Jsou prázdniny a tak každý víkend jedeme na výlet s naší dcerou.

 

Byli jsme už na mnoha místech, ale dcerka si pořád stěžovala, že ještě nikdy nebyla na hřbitově a že by se tam strááááášně moc chtěla podívat.

 

Před pár dny jsme jeli nakupovat a cesta vede kolem velmi malebného a starobylého hřbitova. Manžel na mě mrkl a zaparkoval na parkovišťátku před branou. Nadšení dcerky neznalo mezí.

 

Manžel se ještě zdržel u auta a my už vyšly do uličky sluncem prozářeného tichého hřbitova.

 

15107OTA.jpg

 

Četla jsem dceři zlacené nápisy na lesklých pomnících a pomalu jsme se sunuly uličkou. V dálce mezi hroby bylo jen pár lidí a tak tam bylo opravdu příjemné ticho.

 

Došla jsem k hrobu, kde ležel mimo jiné i pětiletý chlapeček a napadlo mě, jestli v míru odešel do světla. A udělala jsem něco, co dělám celý život, ale je to pro mě tak samozřejmé, že jsem si ten \”pohyb\” doteď nikdy neuvědomila.

 

Je to, jako bych svou duchovní hlavu vystrčila ze svého těla a rozhlédla se kolem.

 

Bylo to, jako kdyby mě někdo praštil. Z toho naprostého klidu a ticha jsem vystrčila hlavu do bouře. Bylo to jako by mi na hlavu spadla obrovská řvoucí vlna. Bylo to strašné. Kakofonie zvuků a pohybu.

 

Doslova a do písmene jsem vyskočila do vzduchu a odskočila snad dva metry.

 

A zaječela jsem (naprosto nahlas). \”Oni jsou tu všude!\”

 

Manžel se šokovaně rozhlížel a pak mi řekl, že předpokládal, že jsem se jen lekla, protože jsem potkala někoho, koho hodně nemám ráda. (Nenapadl mě nikdo, kdo by ve mě vzbudil podobné nadšení pro skok vysoký a daleký v jednom.)

 

Trhaně jsem mu řekla, že jsem se podívala \”tím druhým pohledem\” a že mě šokovalo, jak \”živo\” kolem nás je. Jenže i když jsem \”zalezla\”  zpátky do sebe, stejně jsem to pořád slyšela – jako naštvaný roj se to vlnilo kolem.

 

Ne, že bych něco viděla fyzickýma očima a ne, že by byli opravdu naštvaní.

 

Naštěstí. Ani jsem se moc nebála, protože mrtví jsou skoro stejní jako živí, jen mě to prostě překvapilo, asi stejně, jako bych stála v evidentně prázdné místnosti a najednou mi do ucha někdo zaječel: \”Baf!\”

 

Jen jsem si uvědomila, že děti nemají ještě bůhvijakou aurickou ochranu a že mě nenapadlo dcerku ochránit před vstupem, takže jsem to udělala na místě.

 

Jenže se zdálo, že už se nedokážu úplně zavřít a vnímala jsem je pořád.

 

Takže jsme se otočili a šli zpět. Dcerka naštěstí viděla, že všude jsou jen desky s nápisy a už se začínala nudit, takže neprotestovala.

 

Nejpodivnější na tom bylo, že se mi zdálo, že jsou tam celistvé osobnosti, v pozadí, ale že se tam hlavně točí do kolečka jen takové jako útržky.

 

Manžel, velmi racionální jedinec, ani slovem nezapochyboval o mé příčetnosti (to nebylo poprvé, co jsem reagovala na něco poněkud nestandardně i když nikdy dřív jsem nereagovala tak bouřlivě).

 

Jen prohlásil, že vypadám, jako kdybych za sebou měla mdloby.

 

A nějak si ten zážitek pořád nemůžu přežvýkat a ujasnit si, co to sakra bylo?

 

Benja


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Matěj se narodilo hebrejštině. Pradědečkem je mu jméno Mattytja, doslovně „Mattyth Jáh(u)”,což se překládá jako „dar Boží”. Stejný základ má i jméno Matyáš, které je archaickou podobou jména Matěj. Oba jsou tedy „darem od Boha“. No a takový božích dárečků nám po ČR běhá 421.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 453
  • 343
  • 49 619
  • 388 204
  • 2 380 349
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet