Detail příspěvku: Milé jaro, tys mi dalo…

Milé jaro, tys mi dalo…

autor: | Lis 24, 2018 | Móda | 0 komentářů

Views: 83

Sobotní příloha potvrdila mé nejčernější obavy. Pomalu ale jistě začíná jaro.

Ne, že bych nebyla ráda. Už mi pomrzlo, co mohlo i to, co nemohlo. Slavnostně jsem vyhodila do popelnice všechny květiny, které jsem před zimou schovala na chodbu. Vyčesala jsem z vlasů všechnu rez, která ještě dva dny proudila potrubím poté, co nám opravili mrazem roztržené potrubí. 

Nejvíc mne naštvala arktická zima v momentě, kdy hromady sněhu olíznuté dočasnou oblevou, změnilo 25°C pod nulou na betonové valy.

 

Zvlášť ty hromádky na parkovištích u marketů totiž s oblibou používám jako dobržďovací airbagy.

Už ne, ta poslední umrzlá mne stála čumák.

 

Jenže takové jaro je také pěkný opruz. 

V první chvíli stojím u okna jak paní sládková v Postřižinách a nasávám vůni nové doby. Pak se rozhodnu nacpat všechny naducané péřové bundy a oteplováky na to nejzapadlejší dno spolu s čepicemi, šálami a vším tím, co jsem na svou rodinu a sebe musela navléct každé ráno. U skříně si chvíli nostalgicky postojím. Odechnu a kouknu tam, kde jsou jarní hacafráčky.

 

Nějaká stylistka nedávno přesvědčivě plácala na jakémsi televizním kanále o nutnosti očisty našich šatníků.

 

Celkem mne zaujala.

Krom toho, že nevypadala na víc než jednu mrkev denně a pamětnici druhé světové to mělo hlavu a patu.  Trochu si mě poštvala, když mluvila o nezbytném pravidle nedbat na city a dívat se i na zamilované kousky okem spravedlivým.

A stejně krutě zamést s věcmi, které jsme neměly víc jak rok na sobě. Pak stačí přihodit to, u čeho si ani nepamatujeme, proč jsme to, proboha, koupily a to, do čeho jsme myslely, že zhubneme.

 

Otevřela jsem láhev červeného.

V plastovém pytli se začaly hromadit trička „na zahradu“, v kterých jsem se styděla i na záhonech hubit slimáky a topy, které se časem přetransformovaly na pouhou lambádu.

Nevynechala jsem ani několik modelů z tržnice, jejichž prý 100% bavlna byla tak hořlavá, že jsem se bála i sedět u radiátorů.

 

Celkem mne překvapil výsledek, kolik jsem si musela koupit kalhot tzv. bokovek, abych konečně pochopila, že tenhle střih na mých tvarech nebude držet, ani kdybych si je zařízla až k ledvinám.

 

Po mohutném přihnutí z lahve frankovky jsem získala dostatek odvahy vyhodit i několik srdečních záležitostí  z výprodejů. Když je něco za 20% ceny, tak zapomenu, že v něčem prostě budu vypadat jak vačice i kdyby to bylo zadarmiko.

 

Víno došlo.

Zatímco ona stylistka mluvila o hotové duševní renesanci, kterou by měla přinést ozvěna v našich skříních, dostavilo se rozčarování. V pytli totiž skončilo nejen to, do čeho jsem plánovala zhubnout, ale i to, do čeho jsem se dřív vešla a nějakým zázrakem už ne.

 

Trochu nad plán tam zahučelo i pár svršků, ve kterých jsem ještě zcela nedávno poskakovala bezstarostně po venku a najednou se v nich cítím jak babička na maškarním za puberťačku.

 

Na někoho s prvními sněženkami a prodlužujícím se dnem sedá jarní únava. Mne patrně přepadlo jarní nas***í.

 

4212ZTg.jpg

 

Milé Jaro.

Jsem blbá, stará, protivná a letos mne nedojmeš ani bledulkami. Jsi totiž rodu středního a tak nečekám, že bys mne pochopilo.

 

Já totiž vážně NEMÁM CO NA SEBE!

 

ToraToraTora


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Adolf má svůj původ, jak asi každý tuší ve starogermánštině. Vzniklo ze z prastarého jména „Adalwolf“, což znamenalo „ušlechtilý vlk“. „Adal“ je „ušlechtilý“, „wolf“ je „vlk“. Původní význam jména je tedy v němčině spojen s ušlechtilostí a vznešeností. Ještě u starých Křesťanů bylo jméno oblíbené. Nejstarší známý Adolf byl mučedník a zahynul v roce 755. Později nosilo toto jméno i mnoho biskupů. Dnes už to taková sláva s tímto jménem není, ale je to o úhlu pohledu. Adolf prostě znamená „ušlechtilý vlk“. A takových máme v ČR 4012

V celosvětovém kalendáři je dnes

Den otců (3. neděle v červnu).

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 238
  • 406
  • 18 037
  • 348 002
  • 2 475 629
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet