anotace 17
Magie

Žluté pondělí, které zmodralo. Dnes si můžete vyprosit zdraví, sílu, odolnost i miminko…

61 Shares

Přestože pro Křesťany začíná za normálních okolností ten pravý “nervydrásající” týden a že ve středu, my začneme pěkně po pohansku dnes. A budeme pokračovat zítra a vlastně celý týden, abychom pěkně vpluli do energie dnů před svátky Ostary, nyní zvanými Velikonoce a alespoň na chvíli zkusíme nemyslet na to, co nás to vlastně potkalo za mazec. Dnešní den býval žlutý… teď je modrý. Každopádně, dnes se nepracuje. A to se každopádně u většiny také děje, svátky nesvátky. I když naši předkové mohli.

Naše předchůdkyně hospodyňky, dívky a ženy a maminky dnes měly velice zajímavé aktivity, které nám mohou připadat již jen malebné. 

Ale nenechte se ale mýlit.

Krásným magickým rituálům, ušitým na míru energii jarních dnů, ta léta neubrala na síle a pro nás jistě ani na prožitku, který nyní obzvláště potěší.

Dnes můžete jít a hledat žlutá kvítka, jako symboly slunce, zdraví, plodnosti, očištění a krásy. 

Dnešní den měly ženy naplánováno načerpat sílu a šly si ji vyprosit od budící se přírody.  

Sbíraly podběl a všechna žlutá, jedlá kvítka, ze kterých večer uvařily čaj, aby byly silné.

Žluté pondělí také patřívalo budoucím maminkám.

Po vzoru panenské Bohyně (ano, teď ještě je Panna, a Pannou je v tuto dobu každým rokem, protože je to Bohyně a tak to jde) se dívky, které toužily otěhotnět mohly propojit s Bohyní a spolu s ní i počít.

20356NDF.jpg

A nejen to.

Jestli se chcete držet zvyků našich předků, kteří období velikonoc prožívali jako velice šťastné, mám pro vás i prastarý rituál na dnešek.

Pokud máte vejce a tři pšeničná semínka, a pokud se chcete stát maminou, můžete ho zkusit.


91912643 2863366423753139 6483401283913908224 n

Vezměte vajíčko a rozklepněte ho tak, abyste měly dvě půlky skořápky.

Vajíčko na nějaký způsob snězte.

Skořápky si nechte.

Do každé půlky skořápky dejte třeba vatičku (dávalo se slepičí chmýří), vložte semínko pšenice a zakápněte vodou (tentokrát neplivat, je to nepovolený doping).

Určete si, která skořápka je vaše, a která partnerova.

Skořápky dejte třeba do talíře, nebo nízké mističky a doprostřed před skořápky dejte třetí semínko a také zalijte. To patří miminku.

Musíte to všechno stihnout před západem slunce.

20357NWQ.jpg

Pokud vám vyklíčí všechna semínka do červeného pondělí, tedy do velikonočního pondělí, pak letos otěhotníte. (maminka, tatínek, miminko).


Tenhle rituál je zajímavý tím, že vám i poví, kde byl problém, pokud nevyklíčí všechna semínka.

V každém případě se dnes věnujte něčemu příjemnému, co se týká vašeho těla, zdraví, fyzické pohody, načerpání energie a podobně.

Platilo, že dnes by se člověk prostě neměl vysilovat, ale naopak sílu čerpat.

No a zítra bude šedivé úterý a to už se pracovat bude. (tak nebude, ale mohlo by se). A šedivé úterý o tradice nás také neochudí.

Přibývá nám Luna, což je také dobré, Jupiter nám začne plnit dávná přání a s přibývajícím datem by nám planety polehoučku měly také plnit peněženky. No tak, rozhodne nevyprazdňovat. 

Krásný den, Popelky! :srdce: 

Michaela Kudláčková

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x