Detail příspěvku: Zeměkouli dřív obývali lidé…

Zeměkouli dřív obývali lidé…

autor: | Říj 28, 2011 | Magie | 0 komentářů

Návštěvy: 26

APOKALYPTICKÁ SOUTĚŽ: Vize I. ToraToraTora

První soutěžní povídka na téma “Konec světa” se narodila v jasné hlavě čtenářky ToryToryTory a my ji velice rádi obratem, jak jsme slíbili, vydáváme. Vize, kterou Tora předkládá, je bohužel daleko racionálnější, než se zdá. Posuďte sami. S humorem, sobě vlastním  “hodila na papír” strašáka nás všech. 

1930NGU.png…po mnoha a mnoha či několika málo letech:

 

To bylo tak, milé děti.

Dřív, na zeměkouli, žili lidé a nestarali se o nic jiného než o tvrdost své erekce a cizí měny. Jenže jak už to bývá, nakonec jim pod rukama vyměklo obojí. Začalo to v Řecku. To je to oplocené místo, okolo kterého jsem vám zakázala létat ve vašich talířcích…

 

Chudák stará matička Evropa si myslela, že sice víc hlav víc ví, ale v jednotě je prý síla. 

Moudré hlavy státníků na bankovkách jsou prý již veksláky ohmatané a bude měna nová, jednotná. Jenže ouha. Někdo na to měl, jiný si to myslel a třetí na to neměl, ale tvrdil to. A o těch jsem vám vyprávěla minule.

 

Nad sklenkou ouza  vzpomínali, jak dřív bylo lépe.

Nad hrnkem hořké kávy v Bruselu (unijní směrnice totiž zcela zlikvidovaly produkci cukru na evropském kontinentu) zase vymysleli, že dluhy se neplatí anóbrž  odpouští. Velké banky zase napadlo, že než toto, raději vycouvají  z teplých krajin a dřív než spadne podzimní listí a evropská měna, odletí na sever jak tažní ptáci spolu se svými investicemi.

 

A tak byly z matrací a skartovaček  zase vyštrachány drachmy,liry, peseta….

 

Jenže každá sranda něco stojí.

A tahle stála hodně. Kde brát?

Spojené státy utáhly napřed kohoutky, pak opasky.  I žlutým  přátelům s bezednými kapsami a propagandou na účtech došla trpělivost ….a hotovost. Koneckonců soudružská nabídka cara Putina stejně zněla lépe. Společnou řeč  našli nejen ve vývoji tajných zbraní,ale i plánování státního hospodářství.

Kuba uzavřela hranice vůči přílivu uprchlíků ze Spojených států a Mexiko jim přestalo vydávat pracovní povolení. To už se  Evropa  počala drobit jak okoralý rohlík.

 

Světýlko na konci tunelu spatřovali někteří v nových pořádcích na severu černého kontinentu.

Diktátoři byli svrženi, zabiti a vystaveni. A dělníci zbrojovek zas nebudou mít co žrát. I kdepak…Nastala šance pro hlas lidu. Jenže když je těch hlasů mnoho a některé mutují, lehce se stane, že taková nová chlapecká kapela bude chvíli svoje publikum hledat. A zpěváci lační po natočení první desky mnohdy šáhli po špatném manažerovi. A zase se lehce snížila nadmořská výška Afriky pod množstvím kalašnikovů.

 

V šestadvaceti státech ze sedmadvaceti…jo, 27,milé děti, brali tenkrát kde koho….byli v nových volbách za lepší zítřky zvoleni vesměs levicoví radikálové.

 

V té sedmadvacáté to bylo celkem jedno, protože tam už nikdo nechodil k volbám a tak tam fandové marxismu leninismu vládli ještě když se museli schovávat v jiných stranách.

 

Hlas burácející do světa z Wallstreet…ne z kanclů, ale dole od stanů z chodníku…, hnul po měnovém, zemětřesení lidem žlučí. Chtěli se mít lépe a to rychle za každou cenu. Vyhrál ten,kdo sliboval.

 

A tak se komunisté zase dostali ke korytu.

Tak začal, milé děti, konec světa.

Teď už zavřete všechna očička.

Tatínek přistává a přijde vám dát ještě pusinku na řiťoústní otvůrek.

 

Dobrou noc.

 

ToraToraTora


[sexy_author_bio]


 

Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Dorota nebo také Dorotea je řeckého původu. Maminkou je tomuto starému jménu slovo „Doróthea“, i „Theodéra“, což znamená „dar z nebes“. V ČR je v tuto chvíli 1201 nositelek tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 134
  • 479
  • 49 308
  • 387 383
  • 2 381 003
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet