Magie

Zeměkouli dřív obývali lidé…

0 Shares

APOKALYPTICKÁ SOUTĚŽ: Vize I. ToraToraTora

První soutěžní povídka na téma “Konec světa” se narodila v jasné hlavě čtenářky ToryToryTory a my ji velice rádi obratem, jak jsme slíbili, vydáváme. Vize, kterou Tora předkládá, je bohužel daleko racionálnější, než se zdá. Posuďte sami. S humorem, sobě vlastním  “hodila na papír” strašáka nás všech. 

1930NGU.png…po mnoha a mnoha či několika málo letech:

 

To bylo tak, milé děti.

Dřív, na zeměkouli, žili lidé a nestarali se o nic jiného než o tvrdost své erekce a cizí měny. Jenže jak už to bývá, nakonec jim pod rukama vyměklo obojí. Začalo to v Řecku. To je to oplocené místo, okolo kterého jsem vám zakázala létat ve vašich talířcích…

 

Chudák stará matička Evropa si myslela, že sice víc hlav víc ví, ale v jednotě je prý síla. 

Moudré hlavy státníků na bankovkách jsou prý již veksláky ohmatané a bude měna nová, jednotná. Jenže ouha. Někdo na to měl, jiný si to myslel a třetí na to neměl, ale tvrdil to. A o těch jsem vám vyprávěla minule.

 

Nad sklenkou ouza  vzpomínali, jak dřív bylo lépe.

Nad hrnkem hořké kávy v Bruselu (unijní směrnice totiž zcela zlikvidovaly produkci cukru na evropském kontinentu) zase vymysleli, že dluhy se neplatí anóbrž  odpouští. Velké banky zase napadlo, že než toto, raději vycouvají  z teplých krajin a dřív než spadne podzimní listí a evropská měna, odletí na sever jak tažní ptáci spolu se svými investicemi.

 

A tak byly z matrací a skartovaček  zase vyštrachány drachmy,liry, peseta….

 

Jenže každá sranda něco stojí.

A tahle stála hodně. Kde brát?

Spojené státy utáhly napřed kohoutky, pak opasky.  I žlutým  přátelům s bezednými kapsami a propagandou na účtech došla trpělivost ….a hotovost. Koneckonců soudružská nabídka cara Putina stejně zněla lépe. Společnou řeč  našli nejen ve vývoji tajných zbraní,ale i plánování státního hospodářství.

Kuba uzavřela hranice vůči přílivu uprchlíků ze Spojených států a Mexiko jim přestalo vydávat pracovní povolení. To už se  Evropa  počala drobit jak okoralý rohlík.

 

Světýlko na konci tunelu spatřovali někteří v nových pořádcích na severu černého kontinentu.

Diktátoři byli svrženi, zabiti a vystaveni. A dělníci zbrojovek zas nebudou mít co žrát. I kdepak…Nastala šance pro hlas lidu. Jenže když je těch hlasů mnoho a některé mutují, lehce se stane, že taková nová chlapecká kapela bude chvíli svoje publikum hledat. A zpěváci lační po natočení první desky mnohdy šáhli po špatném manažerovi. A zase se lehce snížila nadmořská výška Afriky pod množstvím kalašnikovů.

 

V šestadvaceti státech ze sedmadvaceti…jo, 27,milé děti, brali tenkrát kde koho….byli v nových volbách za lepší zítřky zvoleni vesměs levicoví radikálové.

 

V té sedmadvacáté to bylo celkem jedno, protože tam už nikdo nechodil k volbám a tak tam fandové marxismu leninismu vládli ještě když se museli schovávat v jiných stranách.

 

Hlas burácející do světa z Wallstreet…ne z kanclů, ale dole od stanů z chodníku…, hnul po měnovém, zemětřesení lidem žlučí. Chtěli se mít lépe a to rychle za každou cenu. Vyhrál ten,kdo sliboval.

 

A tak se komunisté zase dostali ke korytu.

Tak začal, milé děti, konec světa.

Teď už zavřete všechna očička.

Tatínek přistává a přijde vám dát ještě pusinku na řiťoústní otvůrek.

 

Dobrou noc.

 

ToraToraTora


Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“ on Facebook
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.

 

Hodnocení k článku

Komentáře - Napsat soukromou zprávu ZDE

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com