Detail příspěvku: Výkladový den: STEAMPUNK TAROT

Výkladový den: STEAMPUNK TAROT

autor: | Úno 26, 2014 | Magie | 0 komentářů

Návštěvy: 132

Že jsem zhruba po roce práce se steampunk tarotem poněkud propadla onomu mědí a párou voňavému stylu jsem si uvědomila před pár dny, kdy jsem si – kdožvíproč – koupila v sekáči korzet. No, v nejhorším je to báječná dekorace pro steampunk. A vůbec, tenhle styl, o kterém jsem neměla ani tušení, se mi neobyčejně zalíbil.

Podívejte se podle doporučení autorky nejprve na internet a do vyhledávače si dejte „steampunk móda“  a budete žasnout. Minimálně je to záblesk noblesní elegance, o které lze říci, že je všechno jen nikoliv obyčejná. Ostatně mnoho z krásné módy steampunku najdete i na těchto kartách.

 

12959NDN.jpgMožná není nic stylovějšího, než si už na čtení této knihy vzít korzet. Ten pocit je totiž zcela jiný a úžasný. Mezi náma holkama, nemám vůůůbec ráda podprsenky, protože mi nesedí, škrtí, zařezávají se a tak vůbec. Představa korzetu mě děsila, přesto musím uznat, že se dá nosit hodiny a patrně na něm vzniká závislost, protože co náhodou nahoře moc nesedí, srovná dolní část a je to jakobyste na sobě měly trošku vylepšené tílko. Nehledě na to, že to vypadá dost super.

 

Tak holky, korzetářky, už vás chápu! A navíc je fakt sexy a úžasný číst tuhle knihu takhle (ne)oblečená. No když mě u toho nikdo nevidí, žééé? 

 

Takže ještě zbývá pořídit si honzíka na zadek pod sukeň, letecké nebo svářečské brýle, starobylé hodinky, několik černě okrajkovaných sukní a krajkový slunečník a bude to paráda! Ostatně, dívat se na tyto karty jen očima krásy, elegance a módy, taky není od věci.

 

Ale abych neodešla od tématu nejdůležitějšího.

 

Autoři Steampunk tarotu nám v úvodu své knihy říkají, že nám, čtenářům, předkládají to nejlepší, co podle nich oba kdy udělali. Mají jednoznačnou pravdu. Nikdy jsem neviděla lepší tarot, zvláštnější a víc vzrušující. Neumím si v tuto chvíli představit, že by přišel tarot jiný, který by tenhle něčím zastínil.

 

Kdesi na netu jsem našla ještě jedno zpracování tarotu ve stylu steampunk, ale neviděla jsem všechny karty, nedokážu tedy tyto dva taroty porovnat. Tenhle je ale tak úžasný, že nemám slov. A jestli ho už náhodou některá máte, tak mi dáte jistě zapravdu.

 

12961NDd.jpg

 

Nebudu už zbytečně plkat a dám vám rovnou ochutnat, zrovna jednu z ošemetných karet, kterou nemám ráda, ale její atmosféra ve steampunku je popsána tak, že ji doslova cítíte:

 

„Přestože má žena svázané ruce a nemůže jimi hýbat, stále cítí, jak se dotýkají drahého, jemně tkaného hedvábí sukně. Zaslechne slabé šeptání a měkký, tichý zvuk dosednutí kovu na kov. Přesně opracované zuby součástek stroje do sebe zapadnou a zase se rozpojí. Ženiny nosní dírky se plní pachem jejího vlastního strachu. Kořen jejího jazyka se chvěje, v ústech se jí rozlévá kovová pachuť úzkosti. Ostří mečů krátkými a ráznými švihy krájí vzduch, který v prudkých závanech olizuje její tvář, ramena a ruce a rozmarně si pohrává s látkou její sukně. Žena se uklidňuje tím, že na ní nemohou dosáhnout, ale každý ostrý proud vzduchu proletí jejím tělem jako meč. Všechny smysly jsou zostřené až na ten jeden, který nemůže používat – zrak. Nevidí, co se děje kolem ní, a proto každý vjem přichází prudce a nečekaně. Podívejte se na její strnulost a na to, jak se potí strachy. Je snadné ji odsoudit, napadá vás, že určitě existuje nějaká cesta ven, stačí se jen trochu víc soustředit. V tom však právě tkví její problém. Žena na obrázku nevidí nejen doslova, ale ani obrazně. Nechala se chytit do pasti vlastních myšlenek. Způsob jejího nazíraní na danou situaci se stal vězením, z něhož není úniku. Osmička mečů představuje situaci, která je dvojnásob svízelná. Pokud si vytáhnete tuto kartu, týká se pravděpodobně nějaké sporné záležitosti, kterou nebude v žádném případě snadné uspokojivě vyřešit.“

 

Hm…, tak co říkáte? Tenhle tarot dýchá právě takovou ostrou, strhující a nesmírně vzrušující vůní… Jules Verne něco takového používal ve svých románech a tady si jako dítě pamatuju, že ač vyloženě příběhy pro kluky, něčím mne také lákaly. Ale to víte, holka – Jules Verne se pro ní nesluší. Každopádně TENHLE tarot mi to dokonale nahrazuje.

 

12960ZDd.jpg

 

Tak pojďte objevovat jeho krásu se mnou.

 

Nabízím vám výkladový den!

 

Steampunk Tarot od Barbary Moore a Alyho Fella vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2014, www.synergiepublishing.com

12958NGJ.jpg

 

PROFILY TVŮRCŮ

Barbara Moore

Tarot je součástí života Barbary Moore již přes dvacet let, a to jak soukromého, tak i profesionálního. Tato fascinující  směs mytologie, psychologie, umění a historie jí učarovala již na univerzitě a věnuje se jí dodnes. Své poznatky a názory na tarot sdílí ve svých knihách a na svých seminářích a zároveň se sama neustále vzdělává a učí od jiných.  Ačkoliv se Barbara Moore v minulosti spíše podobala tarotovému Poustevníkovi, nedávno zjistila, že ji baví cestovat po světě a dělit se s ostatními o svou lásku k tarotu. Ráda o tarotu píše a vydala celou řadu publikací, z nichž do češtiny byly zatím vydány tři – Zlatý tarot, Tarot magického měsíce a Tarot skrytých světů (vydalo nakladatelství Synergie).

Aly Fell

Britský výtvarník Aly Fell začínal jako animátor kreslených televizních seriálů pro děti. Poté se vydal na dráhu ilustrátora a přechodně se také věnoval animování počítačových her. Dnes pracuje jako ilustrátor a ze všeho nejraději vytváří ženské postavy vyzařující velkou vnitřní sílu. Rád cestuje a se svou ženou procestoval, co se dá. Oba mají rádi temnou kulturu a poměrně aktivně se angažují v komunitě gotiků.

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Dorota nebo také Dorotea je řeckého původu. Maminkou je tomuto starému jménu slovo „Doróthea“, i „Theodéra“, což znamená „dar z nebes“. V ČR je v tuto chvíli 1201 nositelek tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 172
  • 479
  • 49 346
  • 387 421
  • 2 381 041
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet