Magie

Znáte REIKI? Jedna z vás ano…

Tento článek pro vás napsala Petorio. A já vím, že ví, o čem mluví, protože ona je jednou z těch duší, které pomohou nejen slovem, ale i svojí strašně příjemnou energií. Vlastně je právě pro Reiky jako stvořená. Jemnějšího Býka neznám.Smile

REIKI je dávná léčebná metoda, REI znamená duch, duše, vesmír,  KI je energie.

V sanskrtu je výraz “REIKI” totožný s pojmem láska, nejmocnější vibrací energie v celém vesmíru. Vesmírná životadárná energie, která přiložením rukou proudí tam, kde je jí nejvíce potřeba. Harmonizuje celý organismus, uvolňuje stres a napětí, ulevuje při akutních potížích, poranění i u chronických problémů a to aktivací přirozené schopnosti těla léčit sebe samo.

 

Přináší relaxaci, uvolňuje tělesné i psychické blokády, posiluje v pooperačních stavech.

Podle historických pramenů s ní uzdravovali Buddha i Ježíš, kněží v Egyptě i Atlantidě.

 

Pomocí energie REIKI se provádí harmonizace čaker, Míša o nich nedávno psala TADY

Energetických center, která se nalézají na svislé ose přední části těla. Jak v těle, tak v čakrách dochází během našeho života k blokádám a nevyrovnanosti ze kterých mohou pramenit naše problémy.

 

2357ODk.jpg

REIKI působí nejen na fyzické úrovni, ale i na úrovni duševní a duchovní.

REIKI energii může přijímat každý a předávat ji může pouze člověk zasvěcený do určitého stupně od REIKI mistra. Studium je členěno do 3 stupňů, ten čtvrtý, mistrovský, opravňuje k zasvěcování dalších zájemců, předávání v souladu se svým nejlepším vědomím a svědomím.

 

Mikao Usui z Japonska studoval starodávné způsoby léčení a vytvořil ve 20. letech minulého století systém pro výuku těchto léčebných technik, známých jako „reiki“.

 

2358OWV.jpg

Dr. Usui se naučil čínštině a staroindickému sanskrtu a po dlouhém hledání našel v knihovně zenového kláštera svitky a rukopisy žáka Gautama Buddhy, který popisoval, jak svatý muž uzdravoval, a jak tyto metody předával druhým.

Dr. Usui našel tedy po dlouhé době metodu a postup, jak uzdravovat přikládáním rukou.

 

Pod tímto označením je po celém světě vyučována dodnes.

Tato univerzální energie přenášena během zasvěcení na žáka ve formě “naladění” (zasvěcení, iniciace) a nikoli díky cvičení a dlouholeté praxi.

 

Při zasvěcení se předávají symboly, které slouží jako brána k dalším dimenzím, jako aktivátory propojení mezi vědomím a tělem prostřednictvím podvědomí pro přenos a léčení na dálku a pro práci napříč časem.

 

5 principů a životních pravidel:

Právě dnes se nerozčiluj

Právě dnes si nedělej starosti

Právě dnes buď vděčný

Právě dnes konej svoji práci poctivě

Právě dnes buď přívětivý k druhým

 

O REIKI koluje několik omylů a mýtů.

Například, že odhání naše duchovní průvodce, že vytahuje nemoc z těla a může nám natáhnout namoci, které léčil terapeut u předchozího klienta nebo že terapeut řídí naši mysl během ošetření, ale nic z toho není pravda.

 

Jedná se o předávání energie z vesmíru, ošetřující je jen prostředník, nejedná se o jeho vlastní energii, nedává ze svého.

 

První stupeň zasvěcení jsem absolvovala před několika lety v Praze, 2 a 3 stupeň minulý rok a potvrzuji, že je to neustálá práce na sobě.

 

K léčení přistupuji s čistým úmyslem pomoci, s pokorou a vírou, že se dílo podaří, po léčení klienta pociťuji nejen radost, že moje schopnosti někomu pomohly, ale i dobrý pocit na těle, protože i mě bylo pomoženo, energie uzdravuje i ošetřujícího, skrze kterého prochází.

 

2359NWI.jpg

Osobně vnímám v dlaních teplo a proud, pohyb, průchod, jakoby „průvan“ energie, která rukama prochází, klient si odebírá, je znát intenzita, kolik si kdo bere. Energie sama doputuje na místo nerovnováhy v těle a místa harmonizuje.

 

REIKI je univerzální energie, stejně jako vše okolo nás i my jsme tvořeni energií a proto je prospěšná všemu živému i neživému.

 

Je možné ji předávat i domácím mazlíčkům, květinám či kamenům.

 

Petorio


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Komentáře - Napsat soukromou zprávu ZDE

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com