Detail příspěvku: Výklad z karet Kouzelné mapy pro tři z vás

Výklad z karet Kouzelné mapy pro tři z vás

autor: | Pro 7, 2013 | Magie | 0 komentářů

Návštěvy: 224

PŘÍLOHA NA VÍKEND
„Používejte tyto karty se zbožnou úctou k nekonečnému vědomí, které je vaším partnerem ve spoluvytváření světa…“ píše se na příručce k 54 kartám, které tvoří Kouzelnou mapu našich životů. Hodí se především ve chvílích, kdy se v životě cítíte ztraceni, nevíte, kudy kam nebo vůbec nechápete, proč jste se dostali do složité situace.

Tři z vás získají tento kompletní výklad, kombinovaný s taroty a runami.

Rozhodla jsem se tak, protože tyto karty jsou velmi hluboké, obsáhlé a určitě se nehodí na rychlé hledání odpovědí, proto nebudu tentokrát odpovídat v komentářích, ale vy do nich pište své dotazy.

 

Posléze si vyberu tři z vás, kterým udělám tento výklad a ty se objeví v následujících dnech v samostatném článku i s fotografiemi. Sami uvidíte, jak to vyšlo… a z obrázků si pro sebe možná vyčtete ještě něco víc, než uvidím já.

 

Třem z vás tedy takto zprostředkuji maličko bližší kontakt s Kartami Kouzelné mapy…

 

Ještě před tím, než jsem se k těmto kartám dostala, jsem četla stejnojmennou knihu od stejné autorky. Jmenovala se Kouzelná mapa a je inspirována právě těmito kartami. Nebo jsou karty inspirovány touto knihou?

 

Jde tu o nakonec velmi jednoduchý princip. Naše životy se skládají jako jedna velká mapa. Různé oblasti nás zavádí do různých situací. Někdy jsme na Kamenitém dně, ze kterého – kudy? – vede cesta ven. Je těžké ji vidět, je těžké se po tom dně plazit. Možná skončíme v Makovém poli, plném opojení… tam se nachází všichni, kdo své problémy řeší drogami a alkoholem.

 

Sama autorka v Makovém poli strávila poměrně dlouhou dobu. Není divu, dostala se tam po zkušenostech s těžkým dětstvím, znásilněním, týrajícími a násilnickými partnery… ale pak se něco stalo, co jí ukázalo nejen cestu ven, ale dalo jí dar pomáhat jiným.

 

A osobně mě její kniha velmi pomohla a oslovila v nejhlubším nitru. Metaforicky podané mapy nejsou prázdné, uvnitř naší duše také přebývá spousta mýtických postav. Vlídná zahradnice pečující o naše Pole snů nebo Skřítek, který žije z našich strachů a obav a našeptává nám „být ovcí, která všechno spase a mlčí u toho“. „Ostatní mají pravdu, ty mlč!“

 

11933MmN.jpg

 

Karty Kouzelné mapy dávají do rukou 54 různých faktorů našich životů a my si je můžeme poskládat tak, jak nám velí intuice. Jsou to někdy velmi zajímavé obrazy. Jsou složité a skrývají velmi hluboká poznání, i proto jsem pro dnešek zvolila systém pouhých tří výkladů. Navíc výjimečně tady souhlasím s interpretací negativních významů a obrácených karet, takže v tuto chvíli i já vstupuji do vod, které pro mě nejsou denním chlebem.

 

Co však musí ocenit snad každý… Jsou přenádherně výtvarně zpracované, jejich výklad je čirá slast pro oko!

 

11935YWR.jpg

 

„Symboly v těchto věšteckých kartách jsou metaforami, nikoli však pro vnější, ale pro váš vnitřní život. Vaše myšlenky, pocity, přesvědčení, vzpomínky a úmysly vytvářejí „místa“, která obýváte nebo navštěvujete během své cesty. Tato místa, ač mají pro každého hluboce osobní význam, jsou archetypální a univerzální.“

 

Podívejte se schválně na tuto kartu, která dominuje obrázku: Smutné objetí

 

A na Smutném objetí se podíváme, jak krásně Colette o obrázcích a situacích povídá:

 

Ztráta je součástí života,

smiřte se s tím a dopřejte si čas na zhojení.

 

„Přímá pozice:

 

Možná vstupujete do období, kdy pro vás bude ztráta aktuálním tématem. Možná se teď musíte vzdát milovaného snu. Pokud ano, dodejte si odvahu, protože takový konec bude možná sloužit nejvyššímu dobru. Když dokážete přijmout ztrátu, uskuteční se ve vašem životě ještě lepší a mocnější sen.

 

V tomto období mají skončit vztahy založené na špatných základech. Zklamání je jedním z projevů vnímavosti. Když se nesplní vaše očekávání, objevuje se pocit ztráty spolu se smutkem a zármutkem. Poddejte se těmto pocitům. Slzy jsou jako léčivý déšť, který obnoví život ve vaší vyprahlé vnitřní krajině. Růst je vždycky zaručen. Jakákoli je vaše ztráta a jakkoli je velká, smiřte se s ní, prožijete si své pocity a už brzy uvidíte, jaká krása se před vámi otevře.

 

Obrácená pozice:

 

Trpíte pro své utrpení? Máte pocit, že život s vámi zachází nespravedlivě a že vám bylo ukradeno nebo odebráno, na co máte právo? Toužíte po lásce, která se vám vyhýbá, nebo úspěchu, který je dopřán jiným? Spravedlivý hněv a pocit, že máme na něco nárok, vede do pasti ega. Vaše utrpení a pocit ztráty odejdou, když je odejít necháte. Když se budete držet svého pocitu nespravedlnosti, octnete se v těsném sevření, neschopni volně dýchat. Jediným řešením je vzdát se postoje oběti a přijmout smutek, který se časem přirozeně rozplyne.

 

Zkoušky a soužení vytvářejí charakter, který je sám o sobě darem. Najděte si něco, za co můžete být vděčni, a přijměte zodpovědnost za svůj podíl na všech svých záležitostech. Jakkoli bolestné může být žít se svým smutkem, pamatujte si, že jste milováni a že nebudete v osamocení zanecháni navždy. Mějte víru, protože i tohle jednou pomine. Nejste obětí, jste jenom cestovatel na hrdinné pouti. Pro tuto chvíli je v pořádku, že jste zklamáni. Nezapomínejte, že přijde den, kdy se podíváte zpátky, a v tomto zážitku objevíte velkou hodnotu.”

 

Chtělo se mi napsat, že doufám, že Smutných objetí bude ve výkladech co nejméně, ale… Když ono je to nakonec to nejlepší, co se nám může v životě udát.

 

A na tom celém je založena právě Kouzelná mapa života.

 

11934ZjN.jpg

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2013, www.synergiepublishing.com

www.petrickova.cz


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Dorota nebo také Dorotea je řeckého původu. Maminkou je tomuto starému jménu slovo „Doróthea“, i „Theodéra“, což znamená „dar z nebes“. V ČR je v tuto chvíli 1201 nositelek tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 155
  • 479
  • 49 329
  • 387 404
  • 2 381 024
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet