Detail příspěvku: Probuzení do duchovního světa: Nejlepší kniha o šamanismu, jakou jsem zatím četla…

Probuzení do duchovního světa: Nejlepší kniha o šamanismu, jakou jsem zatím četla…

autor: | Čvn 19, 2014 | Magie | 0 komentářů

Views: 128

Šaman, člověk, který obyčejně projde nějakou nehezkou životní zkušeností, šaman je zraněný léčitel. A kolik lidí, tolik různých duchovních cest a reakcí na svět kolem nás.  Nejsou pravdivé obecně daná pravidla, že se během úplňku máte cítit tak či onak, a jinak během novu…Tak to jsou asi dvě základní informace, které jsem si z této velice zajímavé  Šamanské cesty přímého poznání, odnesla. A ty si zapamatuju navždy, protože tak nějak souzní s tím, co cítím.

„Jedním ze způsobů, jak se dostat znovu do souladu s přírodou, je pozorovat, jak se cítíte, když se mění roční doby nebo měsíční fáze. Dnes lidé spoléhají na knihy, aby jim řekly, jak se mají během těchto změn cítit. Pravda je ale taková, že jsme každý jiný a jedinečný a nereagujeme stejně.

 

Podle Sandry má například každý z nás více síly v jiném ročním období:

 

Již v mých předchozích knihách jsem psala o tom, že já osobně mám nejvíce síly na podzim a během zimy. V létě mám naopak chuť upadnout do „zimního“ spánku jako medvěd. Nejsem vůbec společenská. Překvapila mě spousta dopisů od čtenářů, kteří se cítili stejně. Nemůžeme nacpat všechny lidi do jedné krabičky a říct, že zimní období je čas se stáhnout do sebe. Pro každého člověka to neplatí…“

 

A ejhle, tady je vysvětleno, proč nejen já, ale pokud vím, tak i pár zdejších čtenářek, s rozkoší a naději unaveně čekáme na první zářijové deštíky a listopadové listí, protože konečně budeme mít čas si nejen oddechnout od vedra, ale hlavně začít konečně nějak normálně žít a existovat a užívat si to!!!

 

A jako s počasím a měsíčními fázemi, je to podobné s čímkoliv. Šamanská stezka může mít řadu podob a v této knize se naučíte vydolovat ze svého nitra právě tu svoji. Tu nejlepší, tu, která vám dá právě to, co potřebujete ke spokojenému a naplněnému životu.

 

Za prvé – tato kniha naprosto dokonale popisuje naše vlastní schopnosti

 

Můžeme buď býti šamanem… nebo se jen dát na šamanskou cestu – která je v podstatě jen naše vnitřní uvědomění, nalezení moudrosti v moudrosti našich předků a přírody samotné.  To ostatní potom přijde samo, všechna prozření, nové modely cítění, myšlení a chování. Fascinujícím způsobem je tu popsáno všechno, co vás v souvislosti se šamanstvím napadá, autorka se nevyhýbá ani věcem, které mohou být kontraverzní a současné články nebo nejapné vtipy tato fakta vytrhují z kontextu. Třeba že u zrodu náboženství jako takového určitě musely stát halucinogeny, jak počasí dnešního světa svým způsobem odráží i toxicitu lidí, obyvatel, kteří na Zemi žijeme, o smrti a přechodu na druhý břeh stejně jako o důležitosti truchlení, o velmi zajímavém šamanském jevu „roztrhání na kusy jako iniciační cestě“…. Ale také ukáže, jak se pokusit vymazat svou osobní historii a začít s čistým listem.

 

A za druhé – šamanství už stejně žijeme! Nevědomky

 

„Šamanismus se stal součástí populární literatury. O celém tématu existuje přemíra literatury. Romány s šamanskou tématikou se stávají bestsellery a v televizi je čím dál více pořadů zaměřených na alternativní reality. Na lékařských fakultách se vyučuje alternativní nebo komplementární medicína. Na těchto kurzech se někdy vyučují i šamanské prvky. K této změně došlo tak rychle, že si teď už skoro nemůžeme vzpomenout, jak to vypadalo, když alternativní pohled na svět ještě nedávno nebyl vůbec populární.“

 

A taky dáváme dětem plyšáky, medvědy, medvídky, kočičky nebo tygříky… nevědomky tak dětem do kolébky dáváme symbol jejich totemového zvířete. Ochranitelskou sílu.  Je to drobnost, kterou autoři v knize vyzdvihují, ale… je to jen maličký důkaz toho, jak podvědomky děláme po generace a generace stále to samé a ani vyspělá civilizace nemůže umlčet to divoké a pravdivé v nás.

 

A ještě navíc:

 

A nakladatelství Synergie k této knize připravilo ještě hudební nahrávky, které jsou ke stažení na jejich stránkách. To stojí za poslechnutí, dodá to knize a zážitku z ní třetí rozměr!

 

Knihu Probuzení do duchovního světa doprovází čtyři hudební nahrávky, které můžete použít pro cvičení šamanské cesty. První nahrávka je pět minut dlouhá a je na ní nahráno chřestění a hvízdání. Tyto zvuky vám umožní připravit se na cestu, několikrát se zhluboka nadechnout, stanovit si záměr, se kterým se na ni chcete vydat, a poděkovat pomocným duchům za jejich asistenci.

 

Na druhé nahrávce je zachyceno patnáct minut bubnování a chřestění. Třetí nahrávka obsahuje patnáctiminutovou sekvenci monotónních rytmů, kde uslyšíte také brazilský strunný nástroj berimbau, různá chřestidla a australská perkusní dřívka. Tato nahrávka obsahuje rovněž pravidelný rytmický beat. Na čtvrté nahrávce naleznete záznam dlouhý dvacet pět minut, na němž bubnují tři bubeníci zároveň.

 

To určitě doporučuju, buď jako celek po přečtení knihy, kdy už budete vědět, jak na celou šamanskou výpravu do své duše, aneb právě teď, protože je to skvělá pozvánka do světa melodických zvuků, tónů a bubnů… a duše odpočívá.

 

14298ZmZ.jpg

 

Autory této knihy je dvojice:

 

Sandra Ingerman:

 

psychoterapeutka, která na svých seminářích kromě šamanismu vyučuje také způsoby, jak odvrátit znečištění životního prostředí všude na světě. Je oceňovaná pro svou schopnost propojovat starodávné šamanské praktiky s moderní kulturou. Napsala mimo jiné knihy Shamanic Journeying, Soul Retrieval, Medicine for the Earth a další. Žije v Novém Mexiku.

 

Hank Wesselman, Ph.D.

 

paleonantropolog a učitel šamanismu, který jako výzkumník spolupracoval s dalšími vynikajícími antropology na odhalování tajemství počátků lidského osídlení v Africe. Je autorem knih Spiritwalker, Medicinmaker, Visionseeker, Journey to the Sacred Garden a Spirit Medicine. Žije na Havaji.

 

14297M2E.jpg

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2014, www.synergiepublishing.com

 

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve ŠTÍRU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Leoš je podle nejnovějších tézí původem ze staroněmčiny. Jeho základní podoba byla Leopold nebo Leonard, což vzniklo ze spojení slov „leute“ - člověk a „bald“ – statečný. Je ale možné, že první část tvoří slovo „leo“, což je lev. Jméno by tak bylo překladem nejblíže významu „silný, lví člověk“. A takových je v ČR hnedle 5727.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 70
  • 371
  • 17 887
  • 347 422
  • 2 476 215
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet