Detail příspěvku: K ranní kávě: Petr Kramný zůstává ve vazbě. Asi ne bezdůvodně!

K ranní kávě: Petr Kramný zůstává ve vazbě. Asi ne bezdůvodně!

autor: | Zář 23, 2014 | Ranní kávy | 0 komentářů

Views: 11

Ani nářky a stížnosti Petra Kramného, obviněného z dvojnásobné vraždy své malé dcery a manželky, ani intervence jeho právní zástupkyně paní JUDr. Rejžkové a ani všichni svatí, nepřiměly státního zástupce pana Legerského, ani soud, aby tohoto muže propustil z vazby.

 

Dle jeho úsudku vazební důvody stále trvají.

 

Naopak obhájkyně Petra Kramného se domnívá, že na svobodě by pan Kramný byl dobrota sama, nikam by neutekl, nikoho neovlivňoval a vůbec podle názoru obhajoby je „ústavnější“, aby člověk, který dle mínění kriminalistů i znalců spáchal dvojnásobnou vraždu, pobíhal mezi ostatními spoluobčany.

 

Osobně jsem ráda, že je pan Kramný za katrem.

 

Nejen z důvodů společenských, ale také s ohledem na svědky, jejichž výslechy stále ještě probíhají.

 

Dost mě překvapuje, že pakliže si tohle uvědomuje i obyčejný laik, nějak to uniká člověku, který pro vyhodnocení takových skutečností studoval mnoho let.

 

Vcelku si umím představit, jak by se kriminálce pracovalo se svědky, a jak by se tito hrnuli podávat výpovědi, maje pana obviněného za zády nehlídaného a volně poletujícího.

 

Ještěže to má v hlavě srovnané státní zastupitelství.

 

Je fakt, že tento případ se už vleče přes rok, ale to se nedá nic dělat, když je tak zamotaný a vlastně je mezinárodní, protože k vraždě došlo na území Egypta.

 

Egypt jak víme, nic nevyšetřil, respektive spíše diplomaticky přehrál pana Kramného do Čech.

 

Tomu se vůbec nedivím, protože kdyby se tamní orgány nakonec dobraly k tomu, že by shledaly Kramného vinným, byl by dle egyptského práva o hlavu kratší.

 

A to by zase nebylo z ohledem na fakt, že u nás trest smrti nemáme, úplně chytré od země, kam ročně napochodují tisíce českých turistů podpořit tamní hospodářství.

 

Krom toho je pravděpodobné, že možná měli Egypťané mnohem horší pozici, neboť na skutečnost, že paní Monika a malá Klárka zemřely po zásahu elektrickým proudem ani nepřišli, neb pitva v Egyptě nemohla z důvodů náboženských proběhnout tak, aby se na to vůbec dalo přijít.

 

Příčinu smrti tedy odhalili až naši znalci a odborníci.

 

A to jak podle zevního ohledání, kde na těle paní Kramné shledali proudové spáleniny, které nelze zaměnit s ničím, tak i podle změn na tkáních, mozku, cévách a tak dále.

 

Připomínám, že na téma zásah elektrickým proudem a následná smrt, jsme vydali celý rozhovor se soudním znalcem z oboru elektro, který problematiku a nezaměnitelnost velmi obsáhle vysvětlil tady:

 

CAUSA KRAMNÝ: Soudní znalec z oboru elektro: „Je to poměrně snadné, když víte, jak“

 

Zvláštní je, že přes všechny uvedené skutečnosti, znalecké posudky, práci mnoha znalců a výsledky analýz, je pro obhajobu Petra Kramného příjemnější neúplný závěr egyptské strany, a to i přes to, že text zprávy z Egypta dosud ani není celý přeložený do češtiny.

 

Nechci sahat do svědomí obhajobě, je to její práce, ale domnívám se, což v ranní kávě mohu, že ač je jejím zájmem hájit obviněného, udělat pro něho maximum a zasloužit honorář, není od věci při tom také myslet.

 

Internetový svět totiž včera citoval slova paní JUDr. Rejžkové, z nichž vyplynulo, že se domnívá, že je pan Kramný nejen adeptem na svobodu, ale že také Egypt odvedl mnohem lepší práci, než hromada odborníků z ČR.

 

Dále jsme se dozvěděli, že paní Rejžková zvažuje i „trestně právní kroky vůči znalcům, z jejichž zpráv česká kriminální policie vychází“.

 

Je vůbec tohle ještě efektivní práce právníka v zájmu klienta?

 

Poprosila jsem JUDr. Kláru Long Slámovou, jestli by mi na tuto otázku odpověděla, protože já se bez právního vzdělání mohu domnívat cokoli, ale přeci jen relevantnější je názor člověka vzdělaného v oboru.

 

15368MmJ.jpg„Paní Rejžková si již dlouhou dobu vykládá závěry mnohých věcí tak, jak by je chtěla vidět, nikoliv tak, jaké jsou ve skutečnosti.

 

Nicméně – jakékoliv takové obdobné vyjadřování (a už jsem to zmiňovala opakovaně), škodí zejména samotnému obviněnému.

 

Už jsem v minulosti vysvětlovala, jaké „závěry“ resp. možnosti, uváděly egyptské orgány a z jakých důvodů nebyly schopny závěry podat. Pokud je to však obviněným zvolený způsob obhajoby – tedy mimo jiné útočit na všechny okolo a ignorovat důkazy, pak to je jedině dobře.

 

Připomínám však, že jeho předchozí snahy, včetně nepravdivého obvinění policistů z fyzického útoku na jeho osobu, byly zcela bezúspěšné.

 

Jakékoliv trestní oznámení na kohokoliv, nemůže samozřejmě na důkazní situaci nic změnit“, říká žena, která bez nároku na finanční odměnu hájí zájmy pozůstalých a obětí trestního činu, ze kterého je pan Kramný nadále obviněn, a proto také nadále sedí ve vazbě.

 

A to je dobře.

 

Míša K.


[sexy_author_bio]


S poděkováním paní JUDr. Long-Slámové za její ochotu a čas.

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve ŠTÍRU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 310
  • 383
  • 18 140
  • 347 876
  • 2 476 084
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet