Detail příspěvku: Moudrost z Egypta a naše budoucnost podle Elizabeth Haich

Moudrost z Egypta a naše budoucnost podle Elizabeth Haich

autor: | Lis 28, 2011 | Magie | 0 komentářů

Návštěvy: 81

Elizabeth Haich ve své knize Zasvěcení mimo mnoho jiného odhaluje také naši budoucnost. Nikoliv
z pozice současnosti, ale daleké, daleké egyptské minulosti, kdy ještě mezi lidmi kráčeli potomci Bohů. Mysticko-biografický román obsahuje velké egyptské zasvěcení a v tuto chvíli si dovolím (ne)vytrhnout
z kontextu právě poselství, jež Míša nakousla v článku o nalezení lebky.

2541MzJ.jpgOcitáme se s autorkou v roli dcery egyptského faraona. Při své cestě za úplným zasvěcením tato žena dostává také od svého otce vize budoucnosti lidstva. Lidé jsou již ve většině případů směsí božích synů a primitivních nízkých lidí. Těch pár ryze božských (vládci) se vyznačuje právě podlouhlým tvarem hlavy… Ti budou pomalu mizet, lidé se budou křížit a „snižovat“.
Ale i nadále ve vývoji lidstva budou jedinci s vyššími schopnostmi ač už nebudou mít tyto fyzické znaky. Budou vynikat jako velcí vědci, umělci, filozofové nebo
mystikové.  Hlavy nižších lidí budou podobné opičím. Mozková a nervová centra, sloužící k projevu vyšších duchovních a magických schopností, ještě  po mnoho
tisíciletí zůstanou v latentním stavu. Světská vláda se tak postupně dostane do rukou stále níže stojících lidí (proč mě napadá ten Míšin článek o ministru Dobešovi? Ničit vzdělanost národa může snad už jen ten nízký tvor…) Ve své nevědomosti samozřejmě nejdříve  zničí velké božské kultury. Krásné stavby, vědění zasvěcenců a velkých „bílých mágů“ bude prezentováno jako mýty a legendy a pouhé pohádky.
Ale protože všichni jsme i nyní „synové boží“,jen naše schopnosti spí v temnotě hmoty, máme možnost se opět vypracovat k ryzím synům božím. Bude to ale trvat opět celé generace. V té době poslední přeživší zasvěcenci postupně ukryjí
či zničí tajné vědění a přístroje k ovládání přírodních sil jen vědomím, aby je nízcí lidé nezneužili.
Úroveň vládnoucích tříd bude klesat stále níže
Budou zuřit neustálé války, národy se budou předhánět v držení moci na světě. Jejich následkem bude chudoba, bída a nevědomost. Ale právě toto tyranství sobeckých vládců probudí lidstvo z jeho nevědomí a jeho pozornost se pak obrátí utrpením a bolestmi na vyšší duchovní pravdy.
Duchovní vůdci Země musí zdánlivě ponechat lidstvo samotné, protože má najít božské pravdy v sobě a v přírodě. Ale budou pozorovat Zemi, aby v případě nutnosti zasáhli a pomohli lidem z těžkých situací. Jako matka, která pozoruje krůčky svého dítěte a přitom nad ním drží ochrannou ruku.
269NTc.gif
Tedy i my, tady na Zemi, jsme pod bedlivým dohledem naší MATKY. Pokud budou lidské časy tak
temné a černé, přijdou opět duchovní vůdci a vezmou na sebe oběť, aby v lidském těle  přinesli lidstvu
útěchu a božské světlo. (jako to udělal Ježíš)
Budou různá náboženství,  v jejichž jméně se lidé budou posílat do pekel.
Materialismus, nenávist, závist, bázeň a strach. S božími syny se bude zacházet neurvale a zle. Syna božího budou mučit a zabijí ho..

Zde podotýkám, že kniha E. Haich: Zasvěcení není rozhodně fanatickou křesťanskou literaturou, jak by se mohlo zdát. Naopak. Mluvíme-li taky o bozích a božích synech, pak jsou to potomci právě té vysoké inteligence, která v podstatě stvořila svět. Nyní dávám doslova slovo autorce:
„Od posledních, nejvzdálenějších hranic budou tvůrčí silové vlny opět proudit zpět a nastane období vzestupu. Lidem bude dána stále větší příležitost spolupracovat se Syny božími na velkém díle vysvobození Země a postupně se projeví stále více duchovnosti. Pak se hromadně znovuvtělí jedinci, kteří byli kdysi vtěleni v božské rase, ale buď nemohli projít zkouškami zasvěcení, nebo během  zasvěcení zemřeli, nebo později již jako zasvěcení padli…“
Pozn.: ono zasvěcení je proces, kterým v této knize prochází i hlavní hrdinka, v podstatě jde o uvolnění mysli, prohlédnutí okultní moudrosti vesmíru,lidské duše a karmy. Zasvěcenec v podsta ě ví vše a neexistují pro něj
hranice času ani prostoru.
Lidé se budou i nadále zabíjet, ale i ti  z nižší rasy postupně dosáhnou vyšších úrovní. Nejdříve porozumí pouze rozumem, že jsou schopni vyššího úkolu a není k tomu třeba zabíjení a zotročování. Čím výše se lidstvo vyvine, tím více bude materialistický názor ztrácet svou sílu a zmírní se touha po majetku. Místo toho, aby lidé bojovali, budou se zajímat o přírodní síly…
Přeskakujeme několik stran, do kapitoly 35 s názvem Světová období
Světový rok má 25.920 let. Světový měsíc potom – rozděleno dvanácti – 2.160 let. Vibrace z kosmu mají takový účinek, že ovlivňují i světové děijny, idee náboženství, vědy i umění, které jsou ovlivňovány  zářením onoho souhvězdí, do něhož spadá jarní bod během světového měsíce.
A nyní pozor, vypadá to, že po vzoru Atlantidy se řítíme k onomu rozdělení? Pádu a vzestupu zároveň? Někdo tady zůstane a někdo ne??? Či jak si vysvětlit tato slova:
„Národ je duchovní skupinou, ztělesněním energie určité koncentrace. Každá epocha přináší jinou duchovní skupinu, jinou rasu na Zemi a jestliže splnila úkol uskutečnit nové ideje a rozvinout novou kulturu během jednoho světového měsíce, opouští Zemi, aby se dále rozvíjela na nějaké jiné planetě. V národě jsou však vždy jedinci, kteří neobstojí ve zkouškách epochy až do konce. Tito zůstávají vzadu jako vyvržená škvára a musí se znovu vyvíjet na Zemi. To je důvod, proč národ po velkém rozkvětu kultury náhle upadá…”
Ve chvíli vyprávění tohoto příběhu, ve starém Egyptě, jsme v epoše, jež začíná Býkem. Tvorba hmoty, úkolem egypťanů je ovládnutí hmoty, hmotu hmotou…Postupně však budou ty vyšší energie upadat a lidstvo se postupně změní.
Pak se začínám ztrácet, protože jdeme do Berana…nikoliv do Blíženců…(????)
Oheň. Ukazuje cestu jako pochodeň.  Ve vidění má autorka koně, zvířata, jež v tu dobu hlavní hrdinka neznala….
Dvě epochy nejsou ostře odděleny, ale nejasně vplývají jedna do druhé….
Ale my jdeme do Vodnáře a tak se dívám na něj… před ním je doba Ryb….zkouška vodou, ovládnutí vody vodou – pára, parní stroje.
640Nzk.jpg
Lidé objevují, že vše, i hmota, je pohybem vln, že mezi zjevením ducha a zjevením hmoty jsou pouze rozdíly ve frekvenci, ale v podstatě je vše jen zjevením z jednoho pramene všech sil, Boha.
Věda odkrývá teorii vlnění, vidím nespočetné objevy na bázi vlny. Léčba vlnami různých druhů, aplikovaná věda…
Letadla,ovládnutí vzduchu.
V epoše Vodnáře (tedy té, ve které jsme již našlápnuti téměř plným chodidlem)  lidé objeví styk s jinými planetami. Zjistí, že jsme jedna stáj, jeden pastýř. Hranice a závory zmizí, stejně jako izolace Země a zmizí hranice
mezi zeměni a celé lidstvo bude řízeno z jediného centra (a USA nebo EU to fakt nebudou)…
Poté přejdeme do Kozoroha (to už je pro nás téma mnoha dalších životů… Laughing nebo kdoví, kde se za 2.000 pozemských let zase sejdeme)
Kozoroh přináší ještě větší vědění o Matce Zemi. Ač jí už budeme hodně dobře znát, uvědomíme si , že je to stále málo.
„Ovládneme Zemi Zemí, protože znamení Kozoroha patří k zemské tváři boží. Lidé konstruují stroj, postavený na stejném principu jako naše archa úmluvy…“
Vznikne ultrahmota…
Další znamení Ryb… velký vliv na duchovní život lidí. Děti budou chodit do školy, kde se budou učit vyšším schopnostem ….
A na závěr těchto vizí  říká otec své dceři:
Jak vidíš, mé dítě, obyvatelé Země získávají zasvěcení vmalých, větších a ještě větších kruzích, které působí v sobě.“
Vzhledem k tomu, že tato kniha vznikala z pera Elizabeth Haich kolem roku 1962, je o to více zarážející její poselství. Pokud není pravdivé, a že mu opravdu nemusíte věřit, stojí přinejmenším za zamyšlení…

[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Liliana je velice prastaré a jeho původ najdeme v sanskrtu. Překládá se jako hravá“ či „veselá“ a původní podobou bylo Lila. V ČR je v tuto chvíli 323 veselých Lilian.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 69
  • 494
  • 49 233
  • 387 613
  • 2 380 459
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet