Detail příspěvku: Most přes navždy je hlubokým milostným příběhem

Most přes navždy je hlubokým milostným příběhem

autor: | Čvc 11, 2012 | Magie | 0 komentářů

Návštěvy: 44

Nedá mi to a podělím se s Vámi po Jonathanu Livingstonu Rackovi ještě o jednu knížku Richarda Bacha. O příběh, který je z velké části autobiografický. Setkání s osudovým partnerem není vždy jako z růžové knihovny. Partnerský duchovní růst – tak lze označit tento něžný příběh, v jehož dialozích je moudrost sama.

Richard Bach (nar. 1936) nemohl by ten příběh vytvořit ve své fantazii, protože by ho prostě nevymyslel, tohle musel napsat sám život, tvrdí autor. Má pravdu. Leslie Parrishová je ta žena, která mu navždy změnila život.

 

Vplížila se mu do života tak, že přesně věděl, že je to ONA. Podobenství s draky, princi a princeznami dává pochopit podstatu a archetypy všeho, co kolem sebe potkáváme. Velmi mne zaujalo pojetí osobního bankrotu autora, jeho syrový, leč tak pravdivý boj s finančním úřadem. Vedlejší dějová zápletka, která má však pro dnešního člověka obrovský význam.

 

 

6066ZTl.jpg

Troufnu si tvrdit, že v mnohých detailech či rozsáhlých úsecích tohoto příběhu se najde snad každý. Složitý, ale nesmírně krásný příběh Richarda a Leslie je setkáním dvou obyčejných lidí, ve kterých klíčí vzájemná moudrost. Jeden táhne druhého, ten o kousek poskočí a zase jedou dál.

Žádná manželství, kterými je učiněno zadost a v tu chvíli se jeden či oba stávají pouhým závažím tomu druhému.

Jak vypadá rozhodnutí muže, který byl zvyklý na přízeň žen ve chvíli, kdy je jemně, leč důrazně postaven před nutnost se rozhodnout. Buď jedna  – ta pravá –nebo nic?

„Tiše jsem chodil tam a zpátky, opisoval půlkruh ve změti telefonních šňůr. Jestli se za deset nebo dvacet let rozhodnu, že jsem se s ní neměl rozejít, kde ji pak najdu? Co když se vrátím za deset let, abych řekl Leslie, promiň! a zjistím, že je paní Leslie Parrishová-čísi? Co když jí nenajdu, její dům bude prázdný, ona bude odstěhovaná a nenechá po sobě adresu. Co když bude mrtvá, zabije ji něco, co by ji nezabilo, kdybych zítra neuletěl?“

Oba tímto vztahem a touto osudovou chvíli vstupují do nové fáze svého života. Mohu myslím prozradit, že zažijí strmé stoupání po spirále duchovní vyzrálosti a moudrosti. Neobejde se to ale bez krizových chvilek, křiku, hádek… pocitů uražení a smutku. Důležité lidské atributy i dokonalého vztahu.

Zažívají spolu i Richardův ekonomický bankrot. Ó, jak barvitě a jak smutně je tu popsán ten boj s oprátkou státní správy. Plať vysoké daně a přiznávej každou část vydělaných financí, poděl se o ně a oprátka tě nechá žít. Budeš-li si moc vyskakovat, oprátka se stáhne tak, že tě udusí…

Tato krize stála na počátku  nového začátku vztahu Leslie a Richarda. Byla jedním z faktorů, který je sblížil.

„Během toho všeho, během těch těžkých časů nabitých stresem tak, jak to ani jeden z nás ještě nezažil, jsme si všimli té nejpodivnější věci… byli jsme spolu stále šťastnější.“

Témata smrti

Proč přijde sama, proč na ni čekáme, proč sami nemáme možnost ovlivnit konec našeho života – říci si  – ano, vše jsem vykonal, můžu se vrátit? I taková témata Leslie s Richardem řeší ke konci knihy a pokud se vám zdály předchozí kapitoly jímavé a dechberoucí, zde se to ve finále roztočí naplno.

Podobenství smrti a astrálního cestování, jejich vlastní zážitky, to vše opět osloví každého, kdo se jen letmo podobných jevů dotknul.

Ano, tento příběh je velmi uvěřitelný a pokud jej autor takto prožil, byl jedním z nejšťastnějších lidí na světě. Ač to nebyl vůbec život lehký, byl naplněný. Až po okraj.

Stejně tak naplněných je i 330 stran této knihy.

Vydalo nakladatelství Synergie, 1998, www.synergiepublishing.com

 

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Liliana je velice prastaré a jeho původ najdeme v sanskrtu. Překládá se jako hravá“ či „veselá“ a původní podobou bylo Lila. V ČR je v tuto chvíli 323 veselých Lilian.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 74
  • 494
  • 49 238
  • 387 618
  • 2 380 464
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet