Ranní kávy

K ranní kávě: Jak s tou almužnou vyžijete, paní Šlégrová?

0 Shares

Bohužel život už takový bývá. Lidé se mají rádi, milují se, ctí, přísahají si věrnost a najednou to všechno vezme za své, a je po lásce. Na přísahy se zapomíná, jako na odřená kolena z dětství.

 

Inu, to je život a láska mnohdy bolí.

Mnohdy jen jednoho.

 

Dobré je, když se v takových případech ten, kdo milovat přestal, zachová k bývalému protějšku slušně a čestně a nezdráhá se plnit své povinnosti například k dětem, které za fakt, že jejich rodiče už se nemají rádi, nemohou.

 

Pokud zůstane žena s dítětem, nebo s dětmi po rozvodu sama, bývá pak odkázána často na slušnost a solidnost bývalého manžela a otce dětí.

 

Doufá, že na ní nezapomene, že když už jí vyměnil za nějaký šťavnatější kousek, že alespoň alimenty z něho nebude muset tahat pomocí výkonného luxu.

 

Bohužel, se často stává, že muž rád na své povinnosti zapomíná.

Jak je potom matce, která musí své děti uživit z nějaké almužny, jak se cítí žena, která nemá pomalu žádný způsob, jak by vysvětlila svým dětem, že jim nemůže zaplatit tábor, že pomalu nemá ani na obědy ve škole, že Vánoce budou hodně o lidové tvořivosti a fantazii?

Špatně.

 

Je mezi námi hodně matek, které by mohly vyprávět, co to je, mít na domácnost 8 000,- dohromady a z toho platit 5000,- nájem plus poplatky.

 

Jak uštvaná je maminka, která po nocích chodí doplňovat regály a přes víkendy žehlí za pár stovek prádlo, pro úsměv svého dítěte, které tolik touží chodit na kroužek keramiky, který se platí.

 

Která si připadá jako žebrák, když prosí bývalého o příspěvek na tábor, protože jinak je to zase o babičce a její pěkné, leč trochu ohrané chatě.

 

Všechny maminky, které zůstaly samy a po večerech záplatují tepláky, vaří co se dá a počítají každou korunu, kterou lze ušetřit na vlastním jídle, aby bylo na nové lego, ty všechny teď jistě zuří s vámi, paní Šlégrová.

 

Naprosto všechny rozumíme, že 55 000,- výživného na jedno dítě, není částka, se kterou by se dalo vyžít!!

 

Vaše rozhořčení i neschopnost poskytnout své dceři důstojný vývoj, s touto částkou, je rozhodně na místě.

Bodejď by Vám nevypnuli elektriku, cožpak jí máte z čeho zaplatit?

 

7079ZWU.jpg

 

Že se pan Šlégr nestydí.

 

Plakala bych nad Vaším smutným vyprávěním v televizních novinách, Vaším osudem i vypojenou elektrikou.

 

Navrhuji uspořádat sbírku, pro Vaši holčičku a pro Vás.

Alespoň abyste už svítila, když Vám ten pacholek přestal hradit inkaso s tím, že pětapadesát litrů snad stačí.

 

Je to hrozné.

 

Co třeba rychle sehnat nějakého bohatého borce, který Vám poskytne nové finanční zázemí a standart, když už sama vydělávat peníze nemůžete?

 

Nebo neumíte.

Nebo nechcete.

 

Veselý den.

Míša K.


Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

 

Zdroj foto: Super.cz

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x