Detail příspěvku: MEGAREPORTÁŽ: Ezoterika 2011 překvapila kvalitní účastí. Muži s kartami! A krásnými orgonity!

MEGAREPORTÁŽ: Ezoterika 2011 překvapila kvalitní účastí. Muži s kartami! A krásnými orgonity!

autor: | Lis 15, 2011 | Magie | 0 komentářů

Návštěvy: 95

Pozvu Vás na ezoterický festival EZOTERIKA 2011, který se konal o minulém víkendu v Pardubicích. Projdete ho společně se mnou, podíváte se mýma očima a zeptám se sice sama za sebe, ale kdoví…třeba si z některých slov vystavovatelů také něco vezmete.
Letošní ročník mne překvapil obrovskou účastí. A nesmírně zajímavými účastníky!

Ředitelka kulturního centra Pardubice Mgr. Romana Vojířová mi prozradila, že tento již 6. ročník je opravdu velmi nabitý. Mnohé zájemce museli dokonce odmítat z kapacitních důvodů a dnes jich tu, v omezených protorách kulturního domu Hronovic, bylo i přesto na několik desítek. Výstava měla i velkou návštěvnost, zájem o ní vzrůstá a pomalu si buduje skvělou tradici.
Areál výstaviště jsem si nejprve prošla jen tak a bylo mi jasné, že letos je na co se dívat. A pak jsem vybírala – no vlastně možná podle intuice. A přiznám se, jestli byli letos na festivalu nějací šarlatáni a podvodníci, nevím… ušli mé pozornosti a myslím, že jsem pro Vás posbírala mozaiku velmi zajímavých věcí, z nichž u některých došlo tak daleko, že vznikl samostatný rozhovor, který si na Popelkách přečtete později.
Ale už nebudu zdržovat, protože jako první mne zaujal pán, jež odváděl přivtělené duše a rušil geopatogenní zóny. Na mě dost silné téma prezentované navíc dosti siláckým způsobem a tak jsem šla dál.
2314ZDZ.jpgZaujal mne mladý muž, před nímž ležel balíček karet. To zaujme, „čaroděj“… aneb muži se v těchto funkcích“ tak často nevidí.  Tomáš Vojta z Tábora si své sklony k ezoterice uvědomil již v osmnácti letech a dnes se nepovažuje za věštce ani psychologa, ale spíše za osobního rádce.  Zabývá se mimo jiné i výkladem snů a problematikou roku 2012. K tomuto jsem byla vybavena mnoha informacemi a mohu v tuto chvíli slíbit, že s panem Vojtou určitě přinesu
v brzké době rozhovor. Pokud i Vás zajímá, co on vidí za proměnou roce 2012, tak je to o duchovní obrodě lidstva a pozor! Kolébka toho všeho má být podle něj právě u nás, ve střední Evropě.
Tomáš Vojta měl na svém stolečku nejen krásné runy vyrobené s úctou a pokorou – z drahých kamenů, tak také i-ťing. A to mne zaujalo. Věštba ze tří mincí je starobylá a její původ je v Číně.
Datum 11.11.2011
považuje pan Vojta za šťastné, vhodné ke spolupráci a rozdělením a součtem do dvojek a čtyřek mu vychází osmička, v crowleyho tarotu Vyrovnání… ideální čas pro svatby, jak napsal i pro Táborský deník.
Jenže 11.11.2011 už bylo pár hodin za námi a mě lákala ta krabička s runami. Taky mám papírovou…
 
Máte opravdu nádherné runy, sama vím, že se musí vyrábět velmi opatrně a s hlubokou úctou.
„Ano…velmi opatrně. Runy se musí především dělat z přírodních materiálů, kámen, dřevo, ale i na listy, mušličky…“
Pociťujete, že runy jsou silnější než karty a jiné pomůcky k výkladu?
„Já výklady spojuji, nevyzdvihuji jednu metodu…třeba tyhle karty mám z Francie, Crowley tarot tady je…Každá metoda je silná, runy jsou tajemnější. Karty jsou zase naopak známější…“
V nabídce jsou také výklady snů. Tomáš Vojta mi potvrdil, že výklad snů je individuální. A že každý může ve svých snech najít symboliku šitou právě na míru. Dostali jsme se  i k tématům věštěckých snů a lucidního snění…
Výklad z i-ťingů jsem si vyzkoušela…. Svou působností mi připadal podoben tomu runovému. Silný a pravdivý…
Mince si pohladíte, poválíte v dlaních, vložíte si do nich otázku a celkem osmkrát za sebou vyložíte. Vznikne tak hexagram.

2315MDZ.jpg

K Tomáši Vojtovi chodí ženy nejčastěji pro rady ohledně vztahů, ale překvapivě i hodně mužů, ti zase řeší převážně pracovní oblast a zdraví.
2319Y2U.jpgO kousek dál měli svůj stánek Ilja a Ilona Matoušovi, kde byly nádherné mandaly, kameny  a opět runy. Ilja Matouš mi prozradil, že je kreslí tenkým fixem nebo gelovými tužkami ve chvílích, kdy je na přednáškách nebo na seminářích. Je to forma meditativního
stavu, automatické kresby a úžasně se přitom relaxuje.
Jak dlouho trvá nakreslit jednu mandalu?

 

“Pár hodin, pět, šest, sedm.”

 

Takže nemůžete moc ovlivňovat jak bude mandala vypadat?

 

“Ne, to ne . třeba chci, aby byla barevná a ono to nakonec dopadne jinak, tam nahoře si s tím udělají co chtějí. Až poté zjišťuji, co tam vlastně je. Já (ani nevím, jak)začínám odprostředka a nikdy nevím, co bude od dalšího řádku. A zase.a zase.Wink
I hyperaktivní děti, když je zaujemete, tak u kreslení mandal vydrží velmi dlouho v klidu.
Je to forma meditace, člověk ztrácí pojem o čase. Vřele doporučuji.”

 

Na stolku před námi byly také runy na ryze přírodních kamenech. Přesně tak, jak to má být!

 

Křičí na Vás? Já chci být tahle runa! Třeba Gebo?

 

“Ano..ano.a když nekřičí, tak jde kámen zpátky do šuplíku. Ty kameny si o to říkají.”

 

Vidím tady třeba náramek, tam je těch run najednou několik.

 

“To jsou sady run, které dohromady dávají smysl. Tohle je třeba ochranný náramek. Většinou děláme ochranné náramky a ty, které mají na člověka posilující vliv.”

 

V nabídce byly i krabičky s nakreslenou runou. Ta poté působí na to, co je v krabičce.

Co třeba, kdybych tam dala jídlo? Pomůže to? Podle Ilji Matouše ano, když správně nevstřebáváme živiny z jídla, může být problém na energetické rovině, že nejsme schopni je přijmout. Jako když lijete vodu do umyvadla a ono neprotéká, protože je v něm je špunt. Pročištění energie pak uvolní člověka. To umí právě runy.

 

“Ale je to individuální, stejně jako u kamenů. Každý kámen působí na jinou osobnost jinak. Vybíráme kámen osobnost pro člověka osobnost. Ta spojení mohou být i v rozporu s tím, co je obecně známo. Někdo řekne, takhle to není. Ale pro toho člověka to tak je a funguje to,” říká nakonec pan Ilja Matouš.

2316YWZ.jpg
Dá se jimi i diagnostikovat a doplňovat energie. Mě zaujala na první pohled ta uprostřed nahoře, rudá… Chvíli mi dodávala energii, jsem prý unavená a chybí mi energie v  oblasti srdce…
 Kreslení mandal prý zaujme i děti a to i ty hyperaktivní, které u nich vydrží překvapivě dlouhou dobu.
 
  2317NmY.jpg

Runy si o své místo v magii doslova říkají… Tak, jak to má být…

2318Mzg.jpg
 
Tady jsem tady objevila nádherný náhrdelník z malachitů. Taková koncentrace andělské energie se jen tak nevidí Laughing Vyráběný osobně panem Matoušem. S kameny je to ale jako s lidmi, osobnost člověk potřebuje osobnost kámen. Ne každý je stejný ta tak je třeba vybírat individuálně.
 
Ilona Matoušová na otázku, zda-li mají jako partneři tu výhodu, že se mohou energeticky léčit, odpovídá s nádherným úsměvem, že samozřejmě! Každý do jejich spolupráce dává právě tu svou energii, tu svou
polovinu.
A jak zmiňovala ředitelka Kulturního domu Mgr. Romana Vojířová, mezi hlavní vážené hosty každoročně patří chiromant a historik umění, pan arch. Marin Dobrev. Milý pán, který mi ochotně vysvětlil mimo jiné i to, že duše dítěte vchází do dělohy zhruba na rozhraní  5. a 6. měsíci (vzniká vědomí Já) a tuto dobu se do jeho duše i rukou otiskuje jeho životní úděl.
Jeho času si velmi cením, protože na výklady Marina Dobreva se stejně jako loni, i letos, čeká pořadník. Na své vizitce uvádí 50 let praxe. Neuvěřitelné! A přesto jsem mu položila první otázku pro lepší představu, jak dlouho už se věnujete chiromantii?
„Od sedmnácti a už mi bylo 70!“
Kdy a jak jste v sobě objevil tuto schopnost?
„Mne zaujalo, když jedna spolužačka, které jsem se líbil, za mnou přišla s tím, že mi bude číst z ruku, ale podle knížky a byla to jen záminka, abychom se drželi za ruce a mě bylo jasné, že výklady nezná.  Já jsem si tu knížku půjčil a zaujala mne ta skutečnost, že jestliže má opravdu člověk dopředu formuiován osud, že tam bude hlubší filozofický podtext a že tam bude nějaká vyšší inteligence, která zařídila, že to tak bude. Já mám několikanásobné vysokoškolské vzdělání (např. i filozofie), ale díky chiromantii jsem se dostal v poznávání světa nejdál a tam jsem pochopil základ našeho světa je v inteligentní energii, která jí
tvoří, není viditelná, ale jsou v ní všechny ty zákony, kde se všechno ze života fixuje, karmické vazby. Pro mě bylo důležité zjistit, že existuje tato inteligence. A pak díky chiromantii jsem to postupně chápal. Dnes jsem asi jedním z mála, který má v tomto jasno, jak to funguje a jak se to do těch dlaní dostalo.”
Zeptala jsem se ještě, co se tedy děje ve chvíli, kdy duše vstupuje do těla…
Duše se souká do zárodku, který se vyvíjí, je v hypnotickém spánku a nasává do sebe vědomí  – svou minulost, budoucnost –vidí svůj budoucí život. Předžívá si svůj budoucí život, to se zafixuje do podvědomí a některé věci potom děláme pod vlivem podvědomí a jednak se to zapisuje do rukou. Nejčitelnější jsou ruce novorozeného dítěte, tam je ta síť nejvýraznější, pak se zaobalí svalovinou a jasnost se mírně znejasní. Vidíme tam svou podstatu i karmu, zdánlivě je to složité, a vstupují tam do toho různé vlivy včetně toho, jak nás rodiče dělají a co u toho cítí.“

2320OTJ.jpg

 
arch. Marin Dobrev při své práci
 Pan Dobrev ze Dvora Králové mi doporučil knihu Experimentální psychologie od Břetislava Kafky, která mi mnohé osvětlí. Shodli jsem se na tom, že ten, kdo tohle řídí, je opravdu velmi, velmi inteligentní…
2321MDE.jpg
Zastavila jsem se také u prodejního stánku Ing. Kateřiny Marie Posoldové, která mne zaujala nejen svými širokými astrologickými a karetními službami, ale také prezentací metody RUŠ, která pracuje s podvědomím člověka,  kde jsou uloženy nepříjemné tělesné pocity i emoce z hluboké minulosti a brání nám šťastnému prožívání dnešní reality. Pod vedením terapeuta vyhledáte negace, které se ve
vašem životě nahromadily a vytvořily. Poté je vyčistíte a letáček slibuje, že se budete cítit bezstarostně a lehce jako duše malých dětí, ovšem s nabytými zkušenostmi, není to o zapomnění.

2322M2U.jpg

Nádherný ráj run byl u Mgr. Zdeňky Rudolfové. Ručně vyráběné, milé a teploučké svým vzhledem.
Při jejich výrobě vycházela paní Rudolfová z obecně známých artefaktů, nápisů a moudrosti našich předků. Poskládání run je tedy osvědčené.
Pan ing. Zdeněk Nepustil ze Stříbra tu neprodával stříbro, ale výtečné čaje. Nepřebernou nabídku poskytoval nejen k ochutnání, ale také k potěšení smylů…
 
2323NzQ.jpg

Třeba tento trik s kouzelnou žábou.  Žába je vytvořena z jakési umělé hmoty, která při styku s horkou vodou
zežloutne, jinak je hnědá. Na obrázku vidíte, kde se jí už „dotkl“ horký proud vody.
2324NTd.jpg
Pan Nepustil to s čaji umí…však se jim věnuje již od roku 2005 a stále za nimi cestuje po celém světě.
U stánku s orgonity ovšem panovala velmi silná energie. Však jí také orgonity mají.
Pan Ivan Benetin mi vysvětlil, že se skládají z organické složky (kovové piliny), čistého křišťálu a polodrahokamu, který je na samém vršku. Vše je zalito pryskyřicí a pracuje jako energetický čistič. Vzduchu, vody, čehokoliv. Pan Benetin mi přislíbil rozhovor právě o orgonitech a tak se můžete těšit.

2325ZDU.jpg

Orgonit je směs kovových třísek  zalitých v pryskyřici

2326YTJ.jpg

Orgnot si vybíráme jako kámen – pocitově. Jedna paní třeba při doteku na jeden orgonit omdlévala.
Tak byl silný!
2327OGY.jpg
Když už nic jiného, jsou to nádherné úkazy… a šperky do domácnosti i na krk…
O výrobě orgonitů z cukru, karamelu, o domácí výrobě a také o chemtrails jsem si s panem Benetinem povídala i v dalších minutách. Toto téma je velmi zajímavé a  možná stále ještě tak trochu kontraverzní a určitě se mu budeme i nadále věnovat. Každopádně tento čistič energie, který léčí místa, domy, rostliny, zvířata i lidi si pozornost určitě zaslouží.

2328MDF.jpg

Moje poslední zastávka byla u Josefa Šálka, který o sobě říká, že je duchovní průvodce a terapeut. Provází lidi tak, aby mohli rozvinout své vlastní já a být sami sobě terapeuty a léčitely. Nepoví Vám budoucnost, ale zanalyzuje vaše prožitky a vnímání tak (a to i pomocí tarotů, které však nejsou vůbec nutné)  že na řešení v podstatě přijdete sami.
 
Jste asi první z těch, o kterých se říká, že „Dobrá kartářka nepotřebuje ani karty, protože dokáže „vidět“ a vyloží z čehokoliv..
“Přesně tak. Já jsem je tady nějakou dobu neměl, začal jsem je používat před pár měsíci. Důvod je to, že ta blokace, která znemožnovala lidem se otevřít, potřebovala otevřít. Potřeboval jsem argumenty, pomůcky. A zjistil jsem, že karty jsou dobrá možnost. I když mnohdy nejsou ani potřeba a jde to i bez nich. Navíc moje výklady nejsou  typu – za půl roku přijde nový partner, tohle se změní… ale je to prožitkové, odpoutám lidi od problému a propojím je s vědomím jednoty a tehdy ten člověk dokáže sám tu situaci vidět uvolněně a s nadhledem a může jí naprosto sám řešit.”
Shodují se výklady s tím, co cítíte?
Ano.. určitě.. .“
Je to meditativní stav?
„Ano, dalo by se to tak nazvat.“
Když promlouváte ke svým posluchačům například na přednáškách, je to také meditativní stav?
„Ono záleží na om, o čem ta přednáška má být. Je-li pevně daná, nebo má volnější, meditativní
téma. Je-li to téma dané, tak tato témata tam jsou fakticky daná Pokud je to volnějšího typu, tak to co ze mě vychází je velmi jednoduché až abstraktní, tak ve své podstatě hledáme…“
Josef Šálek říká, že to, co hledáme na různých přednáškách a festivalech je cesta k tomu, abychom pochopili, že to řešení a moudrost máme v sobě. Že je to návrat k přirozenému stavu věcí, každý z nás má tyto možnosti.
Kdy jste přišel na to, že máte tyto schopnosti?
 „Nebyl jsem si toho vědom, až před pár lety jsem zjstil, že tyto schopnosti jsem měl už jako teenager, zábavnou formou jsem si s tím hrál a nevěděl jsem, že je to něco abstraktního. Třeba v restauraci, přišel tam kdosi, toho jsem neznal a tam jsme se třeba vsadili o pivo, že mu budu o něm vyprávět. A podle toho, jak na mě působil, jak gestikuloval, jak mluvil, a tak dále, jsem ho viděl v tom příběhu a dokázal jsem promlouvat za něj. Vnímal jsem jak on přemýšlel, jak viděl a jaké  pochody se v něm odehrávají… takže můžu říct, že to pivo jsem vždycky dostal zaplacený… Akorát to byla taková nadsázka, neuvědomoval jsem si, že by  v tom byla taková nějaká praktika…. Viděl jsem celistvě toho člověka
v jeho situaci a spouštěli se mi na něj ty reakce.“
Takže i mě vidíte?
 
LaughingVidět do lidí je to nejmenší, protože ve chvíli  té skutečnosti jsme projevená láska, a jediné, co nám brání abychom si to uvědomili jsou různé bloky na různé mentální úrovni. Stačí být trochu senzitivnější. Každý má nějaké návyky, vzorce chování, svázanost, postoje, vyjadřování, toto jsou povrchové věci. A nehledě k tomu, že každý na sebe chtě nechtě mnohé prozradí slovy, takže stačí naslouchat a všímat si těch slov, která z něj vycházejí a tak můžeme o tom člověku zjistit téměř vše.”
S panem Šálkem jsme strávili téměř hodinu nad velmi zajímavými tématy, některými ryze popelkovskými… takže určitě se můžete těšit na nějaký zajímavý rozhovor.
S některými účastníky se můžete setkat také na
prodejní výstavě Ezotera v Praze, v hale TJ Pankrác ve dnech 26. až
27. Listopadu 2011.
Renata

[sexy_author_bio]


Foto: Renata Petříčková

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Anežka k nám připutovalo z Řecka. Tam mu dalo život slovo „hagnos či hagné“ a z něho pak jméno Agnes, které se tím pádem překládá jako „čistá“ či „nevinná“. Krásné historické jméno, Anežka nosí u nás 20179 žen.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodní den zásnub.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 1 811
  • 2 256
  • 52 358
  • 380 544
  • 2 386 756
  • 3 790
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet