Magie

Lorna Byrne: Schody do nebe. Aneb na návštěvu k andělům

0 Shares

Před časem jsme tu měli recenzi Andělů v mých vlasech a na to volně navazuje kniha Schody do nebe. O poznání silnější kalibr, řekla bych. Či spíše, o poznání éteričtější kalibr. Nedoporučuji číst bez znalosti předchozí knihy.  Pokud vám v „Andělech“ připadala autorka poněkud zvláštní či jen schopna komunikace s anděly, tady se z ní stává doslova odbornice na anděly, protože vám odkryje celý jejich svět a hierarchii.

A to může být pro mnohé příliš silná káva.

Kniha u nás vyšla letos v únoru a být to o pár let dříve, možná by zůstala nepochopena.

Či definitivně zařazena do šuplíčku „bláznovství“. Nejsem zastáncem komunikace s anděly a přesto jsem se na tuto četbu těšila.

 

4873MDV.jpg

V úvodu se znovu seznamujeme s životem Lorny Byrne, který ovšem už není líčen tak podrobně a tragicky, jako tomu bylo v předchozí knize. A to včetně dvou zážitků, smrti jejího otce i manžela. Je znát nadhled a odstup let, mezi kterými psala toto své druhé dílo.

Celkově působí schody do nebe přesně tak, jak působí jejich obálka – něžně bleděmodře, hladivě a konejšivě.

A není to jen o andělech, ale i o dalších bytostech, například o zjevení duchů a jiných forem energie.  Dozvíte se mnohé o svém andělu strážném i o tom, jak s vámi komunikuje.

A možná se opravdu někdy vyplatí se sám v sobě ztišit a pokusit se procítit přítomnost energie, která nás má ochraňovat.

Někteří andělé vypadají velmi zvláštně, ale jsou to také výjimečné formy zviditelnění.

„A teď jako tehdy byl na něho úchvatný pohled – vypadal úžasně a velkolepě. Zdálo se, že je utvořen ze skleněných, stejně velkých střepin.

Měl ostré rysy a ty skleněné úlomky mu odrážely světlo do obličeje. Vycházela z něho krásná, jemná, okouzlující hudba. Byla jsem jako očarovaná.“

 

Často popisuje při setkání s těmito bytostmi sílu záře, vjemy, které jsou mimo úroveň očí, uší a hmatu, jsou to prosté shluky energií a emoce. V 36 kapitolách tu budete procházet vzpomínkami i životem Lorny Byrne ve chvílích, kdy už její první kniha dosáhla svého úspěchu. Je tu znatelný posun i v jejím vlastním přemýšlení, v jejím sebevědomí, v uvědomění.

 

Zatímco první knihu psala žena vycházející z bídy a po smrti manžela, s opatrností a pokorou píšící o andělských bytostech, tuto knihu už píše mnohem sebevědomější dáma. Žena, která už ví, co čekat od života a ví, jak se svým žitím vědomě zacházet.

Za mě?

Kdo opravdu miluje andělé či s nimi má své zážitky, pro něj bude tato kniha „aha efektem“ a notným rozšířením znalostí. Kdo je skeptik, šmahem jí může odsoudit.  Pro mě byla knížka příjemným zpestřením, při kterém jsem se často divila, pochybovala i souhlasila. A na závěr jsem si pro sebe zodpovídala otázku – jestli opravdu existují andělé, chtěli by doopravdy, abychom o nich TOLIK věděli???

 

Trailer ke knize

 

Oficiální anotace:

Lorna Byrneová

Schody do nebe

Lorna Byrneová po celý svůj život vídá anděly a denně s nimi hovoří. Už v dětství se od andělů dozvěděla, že jejím úkolem na této zemi bude podělit se o moudrost, kterou získala od Boha a andělů.

Když Lorně zemřel manžel, svět se jí zhroutil. Kniha Schody do nebe líčí, jak tato ovdovělá matka čtyř dětí, prakticky bez vzdělání, postupně našla sílu pokračovat. Po dlouhých letech se rozhodla přerušit mlčení a začala seznamovat svět s andělským poselstvím.

Popisuje různé typy andělů i jejich odlišné role a zmiňuje se rovněž o svých mimořádných zážitcích, například o návštěvě u jesliček při Ježíškově narození. Vypráví čtenářům o budoucnosti, již lidstvu Bůh přichystal, ale i o jiných eventualitách, které mohou nastat v závislosti na rozhodnutích, jaká lidé udělají. „Všichni musíme hrát svou roli,“ říká Lorna.

Z přímé, osobní zkušenosti poskytuje mimořádně podrobné informace o andělech a jejich činnosti ve světě. Vysvětluje, že každý člověk má svého anděla strážného, který jej nikdy neopouští, a zdůrazňuje, proč je tak důležité, abychom mu naslouchali.

Nadšené a vděčné reakce čtenářů dokazují, že Lorniny knihy lidem přinášejí posílení a nesmírnou naději.

 

Autorka

Lorna Byrneová vídala anděly už v útlém věku a stále s nimi hovoří. Nyní již vychovala své děti a otevřeně vypráví o svých vjemech. Žije poklidně na irském venkově. Je autorkou mezinárodního bestselleru Andělé v mých vlasech, který byl přeložen do dvaceti jazyků. Schody do nebe jsou jejím druhým dílem.

 

Více informací najdete na www.lornabyrne.com.

Vydalo nakladatelství Euromedia, www.euromedia.cz , 2012

 

Renata


Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“ on Facebook
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.

Hodnocení k článku

Komentáře - Napsat soukromou zprávu ZDE

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com