Aventurine
Magie

Přítel a průvodce: Aventurín a Sodalit

20 Shares

Moc jsem přemýšlela, jestli vám mám tady hodit recept, jak ušít roušku, nebo se vypsat o koronaviru, nebo co vlastně v téhle době je vhodné, aby to nějak potěšilo a pomohlo. A říkám si, že viru, mrtvých, nemocných a všeho, co se povedlo, nebo trestuhodně selhalo je už hodně všude. Tak jen zmíním, kdyby vám to uteklo, že tři lidé se už uzdravili a to je strašně skvělé!! A že my také šijeme a věříme, že bude svět zase v pořádku. No a jako téma jsem nakonec vybrala kamínek, který brzy někdo vyhraje a moc se hodí a ještě jeho kamaráda, který také může trochu pomoci…

Kamarád, který pochválí – Aventurín

Ano, nikdo vás nepochválí upřímněji a lépe, než vy. To je fakt. A pak to ještě umí avanturín. Je to takový dobrý přítel, který vás nejen nesoudí, ale přímo vám, když to nejvíc potřebujete, poví, že jste šikovní, že na to máte, že to dokážete, že máte hodnotu a ne malou.

Učí člověka mít se rád, přijmout se takový jakým je a hlavně ho tím pádem učí nesoudit ani druhé. Je to klidný, velmi vyrovnaný kamínek, který má hluboko do duše a je moudrý.

Celkově zklidňuje v době psychické zátěže a říká, “zase bude líp”. A to se hodí. Nejen teď, kdykoli.

aventurin grün scheibenstein

Aventuríny (také avanturíny) jsou velmi univerzální kameny a celkově pečují především o ducha svého nositele, kterého mají rádi. Starají se o naše psychické zdraví a navozují klidný, hlubší spánek. Velmi dobře léčí psychosomatické potíže, utiší migrénu a zlepší kvalitu pleti.

Rovněž dobře působí na srdce a posilují plíce. Příznivý vliv mají také na kvalitu vlasů. 

Dobře poslouží avanturín ženám, které málo pijí, protože avanturín chce vodu. Sám také působí dojmem, jako by byl vlhký. Tím připomene člověku, aby se napil. Vodu v těle také zadržuje.

Aventurín se dívá kupředu a do hloubky. Pomůže člověku provázat duši s univerzem, přírodou a ukazuje mu krásné věci.

Ve středověku aventuríny nosili ti, kdo hledali smysl života a vlastní cestu. 

Myslím, že to umí stále.

Aventurín je měsíční kámen a má rád vodu. 

Nabíjejte ho ideálně ve sklenici s vodou na okně tam, kde svítí měsíc.

 

Nezávislý léčitel – sodalit

Je málo kamenů, které by už při podržení v ruce, nebo pouhém pohledu měly tak uklidňující, povzbuzující a příjemný účinek.

Svou sytě modrou barvou povznášejí ducha a harmonizují.

Ale umí toho mnohem víc.

sodalite 2

Sodalit je realista a v reálu nás učí se také vyznat, pohybovat a neztrácet sebe sama. Učí nás věrnosti vlastním ideálům, dodává sílu zůstat kým jsme a věřit si.

Sodalit zná své kvality a to samé předá i nositeli, ve kterém podpoří nezávislost, nutí ho postupovat dopředu a nevracet se ke starým křivdám.

Říká „lived znamená odžito a netřeba se trápit – budoucnost je vpředu“.

Sodalit je báječným ochráncem před jakýmkoli technickým zářením. Je dobře dát ho třeba mezi sebe a domácí počítač.

Jako lékař čistí a podporuje funkci lymfatického systému, z těla aktivně odstraňuje toxiny a je dobrý při úzkostných stavech a panických poruchách.

Tedy vedle toho, že to je velice pohledný kámen, ze kterého je na první pohled cítit síla a odhodlání.

Sodalitu je při nabíjení a čistění dobře na měsíčním světle a mezi jinými kameny, ideálně křemeny.

Víte, že voda, kde se před tím koupal chvíli sodalit má nejen léčivé účinky na nervy, ale dobře se po ní spí?

Přeji vám pěkný den a hodně zdraví! :srdce: 

Jo! A prosím, normální je být ohleduplný k druhým! Máme ušito! A vy?

ETPLLmuXYAIY6fw

Michaela Kudláčková

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
10 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bosorka
Bosorka
1 rok před

Zelený avanturín je můj dlouholetý věrný parťák. Jo a v roušce se teda docela blbě telefonuje a funím si na brejle. Ale co rouška, vyštrachala jsem doma respirátor, co jsem nosila do velkochovu drůbeže. Takový ten “i na tuberu”, jak mi říkala paní v obchodě. Není nad pečlivého Kozoroha smile

Bosorka
Bosorka

No a kýchnout si v masce z celoroční alergické rýmy taky nic moc smile Kromě toho, že jednoho by pomalu lynčoval dav. Nebudeme se hroutit, mně úplně stačí moje blbá karma na bydlení laugh

Bosorka
Bosorka

Nj, už zase. Přestěhovaná, uff. Nové místo k žití mě baví. Jenom býv. nájemce budu asi muset vystěhovat soudně. Na věci nesmím sáhnout, uklidit si je nechce, vyhodit je nesmím, zavlekl tam myši a hmyz…Teď je zavřená i skládka. Nemůže to být chvilku jednoduché smile

Bosorka
Bosorka

To je strašný. To to ještě zvládáš s klidem, já bych řádila. Jak to děláš, že se z toho nezblázníš. Přesně, narveš do toho sílu, volný čas, peníze a když to zhodnotíš, jdeš zase pryč bez náhrady. O mobilheimu jsem taky přemýšlela, dělají je nádherný. Akorát napojení na sítě.

Ivik
Ivik

:smát-se:

Ivik
Ivik
1 rok před

tak to by byly moji nerozluční kamarádi :tanec: Ušito nemám mám šátek vypadám jako afgánský terorista :crazy:

tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x